پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری

ديدار علما، وعاظ و ائمه جماعت در آستانه فرارسيدن ماه محرم الحرام

در آستانه فرا رسيدن محرم، ماه پيروزي خون بر شمشير علماي اعلام، ائمه جماعت تهران، جامعه روحانيت مبارز و مجمع روحانيون مبارز تهران، جامعه وعاظ، اعضاء شوراي هماهنگي تبليغات اسلامي و جمعي از روحانيون عازم به مرزهاي ميهن اسلامي صبح امروز با حضرت آيةالله خامنه اي رهبر و ولي امر مسلمين ديدار كردند.
به گزارش خبرگزاري جمهوري اسلامي در اين ديدار با شكوه كه با شعارهاي «دست خدا بر سر ماست خامنه اي رهبر ماست،» همراه بود پس از مراسم روضه خواني و مرثيه سرائي كه توسط حجةالاسلام كوثري انجام شد حجةالاسلام فلسفي طي سخنان كوتاهي به پيروزي اسلام در صحنه سياست جهاني پس از گذشت 14 قرن اشاره كرد و ضمن تشكر از مجلس خبرگان به خاطر انتخاب رهبري شايسته، عالم، فقيه و فرزند امام و انقلاب، حضور گسترده مردم درانتخابات رياست جمهوري و همه پرسي اصلاحات قانون اساسي را به عنوان يك جنبش عمومي مردمي براي جهانيان بهت آور خواند.
آنگاه رهبر كشورمان فقدان امام خميني پيشواي بزرگ مسلمين جهان را به حاضرين تسليت گفتند و طي سخنان مبسوطي به نقش پراهميت ماه محرم در پيروزي انقلاب اسلامي اشاره كردند و با تأكيد بر ضرورت زنده نگه داشتن حماسه كربلا و نهضت امام حسين(ع) فرمودند: كارائي ايمان در مرحله عمل و تحرك، هنگامي است كه با محبت و عشق و پيوند عاطفي همراه باشد و در تفكر اسلامي ما، بالاترين عنوان، محبت، عشق و علاقه به اهل بيت عليهم السلام است كه اوج آن در مسئله كربلا و عاشورا تجلي مي يابد.
حضرت آيةا... خامنه اي با بيان اينكه محرم ماه پيروزي خون بر شمشير است افزودند: حركت امام حسين(ع) براي اقامه حق و عدل و برهم زدن ظلم و بي عدالتي صورت گرفت و هدف از آن حاكم كردن دين خدا و ادامه راه پيامبران الهي بود و آنچه كه از روايات بدست مي آيد اين است كه ائمه اطهار(ع) جداً تلاش كردند تا نظام اسلامي را ايجاد و مستقر سازند و ما به بركت نهضت امام حسين و حفظ فرهنگ آن توانستيم نظام اسلامي را در جامعه مان به وجود آوريم.
ايشان با بيان اين مطلب كه امام خميني در قضيه عاشورا جهت گيري سياسي و انقلابي را با جهت گيري عاطفي آن به هم پيوند زدند، به بيان ضرورت تقويت ذكر مصائب سيدالشهداء (ع) به شكل رايج و تكان دهنده دل ها پرداختند و فرمودند: علماي دين، مبلغين و ذاكرين بايد مسئله عاشورا و مصائب امام حسين(ع) ‌را به صورت يك مسئله جدي و اصلي مورد توجه قرار دهند و در اين راه، حادثه كربلا را از پيرايه هاي مضر و خلاف واقع جدا سازند و پس از خالص كردن آن با استفاده از انواع هنرهاي بياني به ذكر اين مصيبت بزرگ بپردازند. اين حادثه پشتوانه يك نهضت است و بايد آبرومند، پرطپش و پرقدرت باقي بماند.
رهبر و ولي امر مسلمين خطاب به دستگاه هاي تبليغاتي كشور لزوم زنده نگه داشتن ياد امام را مورد تأكيد قرار دادند و با اشاره به حضور گسترده مردم در صحنه و انتخاب رئيس جمهور جديد، ضرورت برخورداري رئيس جمهور از كمك، همياري و محبت مردم براي تحقق انتظارات آنها را ياد آور شدند.
رهبر انقلاب با اشاره به اينكه جمهوري اسلامي ايران از لحاظ سياسي در موضع قدرت و دشمن در موضع انفعال قرار دارد فرمودند: طبيعت دشمن را بايد شناخت و هيچ گاه نبايد از كيد او غافل شد. استكبارجهاني تا كنون تهديدهائي را بطور مستقيم و غيرمستقيم نسبت به انقلاب و جمهوري اسلامي ابراز داشته است ولي ما به هيچ وجه از تهديدهاي دشمن دچار رعب و وحشت نمي شويم و از هيچ قدرتي به جز خداوند هراس نداريم، دشمنان ما نشان داده اند كه قادر به ضربه زدن جدي و قاطع عليه ما نيستند و در اين ده سال علي رغم توطئه هاي فراوان استكبار، ما امروز پابرجاتريم و آينده از هميشه براي ملت ما روشن تر است.
حضرت آيةا... خامنه اي بر حفظ هوشياري و حضور مردم در تمامي صحنه ها و نيز حمايت از نظام، مسؤولان، مجريان و مديران كشور تأكيد كردند و در پايان بياناتشان ضمن توصيف روحانيون به عنوان مرزبانان عقيده اسلامي و مظهر اسلام، آنان را به تقوا و پرهيزگاري هر چه بيشتر و نيز اجتناب از هر آنچه كه به معناي سوء استفاده از قدرت تلقي شود فرا خواندند.
کاربر گرامی؛ لطفا قبل از تکمیل فرم، موارد زیر را مطالعه کنید:
  • جهت مکاتبه با دفتر، از قسمت ارسال نامه استفاده نمایید.
  • به منظور استفتاء یا ارسال سوال شرعی، از قسمت ارسال سوال شرعی استفاده نمایید.
  • جهت ارایه انتقاد و پیشنهاد به سایت دفتر، از قسمت ارتباط با پایگاه استفاده نمایید.
  • از فرم زیر فقط برای ارایه نظرات در مورد محتوای همین صفحه استفاده نمایید.
  • مسوولیت ارسال اشتباه بر عهده ارسال کننده آن است.
700 /