پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری

ديدار اجتماع نيروهاى عملياتى نيروى زمينى ارتش

حضرت آيت الله خامنه اى رهبر معظم انقلاب اسلامى و فرمانده كل قوا در اجتماع دويست هزار تن از نيروهاى عملياتى نيروى زمينى ارتش جمهورى اسلامى ايران، از مانور عظيم "ولايت" به عنوان يك حركت انقلابى، سازنده، اميد بخش و يك كار مهم و جدى در جهت كيفيت يافتن نيروهاى مسلح نام بردند و بر تهديد ناپذير بودن جمهورى اسلامى ايران تأكيد كردند.
مقام معظم رهبرى در اين اجتماع عظيم، نمايش مهارتها و تواناييهاى ايران اسلامى را در عرصه سازندگى نشان دهنده اقتدار حقيقى ملت ايران دانستند و فرمودند: نيروهاى مسلح ما در دوران هشت سال دفاع مقدس توانستند پيچيده ترين شيوه هاى جنگى را اعمال كنند و با تكيه بر دشوارترين هماهنگيها، بزرگترين حماسه ها را آفريدند و در عرصه سازندگى نيز اقتدار جمهورى اسلامى ايران را به روشنى نشان دادند.
فرمانده كل قوا از سازندگى انسانى به عنوان بالاترين سازندگيها در ايران اسلامى ياد كردند و فرمودند: نيروهاى مسلح جمهورى اسلامى ايران توانستند در كوره گداخته امتحانات دشوار ثابت كنند كه انسان سازى، يك نمونه برجسته، ممتاز و عالى سازندگى در ايران اسلامى است.
حضرت آيت الله خامنه اى حجم عظيم و كيفيت بالاى سازندگى در ايران را موجب بسته شدن دهان بدگوى دشمنان و شادى دوستان و علاقه مندان انقلاب اسلامى خواندند و افزودند: نيروهاى مسلح، مدافع موجوديت و كيفيت سازندگى در كشور هستند و اين در حالى است كه نظام اسلامى در عرصه سازندگى نيز بهترين و شايسته ترين امتحانات را داده است.
بازسازى شگفت آور و پرشكوه ارتش پس از پيروزى انقلاب اسلامى، تأسيس اعجاب انگيز سپاه پاسداران انقلاب اسلامى، حركت عظيم و بى نظير بسيج مردمى و به كار گرفتن نيروهاى مؤمن و بازوان توانا در بخشهاى مختلف، بى ترديد از معجزات نظام جمهورى اسلامى است و اقتدار اين نظام را نشان مى دهد.
رهبر معظم انقلاب اسلامى با ابراز اميدوارى نسبت به پرثمر و ماندگار بودن نتايج مانور عظيم "ولايت" براى نيروهاى مسلح فرمودند: در نظام مقدس اسلامى، ارتش جمهورى اسلامى ايران همانند تمامى نيروهاى مسلح وقف دفاع از ارزشهاى اسلام و انقلاب و تماميت ارضى كشور و نيز وقف دفاع از سازندگى و كارهاى بزرگى است كه در اين كشور انجام شده و يا خواهد شد و همان طور كه امام عزيز ما آرزو مى كرد، ارتش ما امروز يك ارتش مردمى و خدايى است.
فرمانده كل قوا بر دفاعى بودن نيروهاى مسلح جمهورى اسلامى ايران تأكيد كردند و فرمودند: نيروهاى مسلح ما در اين منطقه و در سطح جهان، هيچ كشورى و ملتى را تهديد نمى كنند اما هر متجاوزى كه قصد تجاوز به اين كشور، ملت و نظام مقدس اسلامى را داشته باشد، بايد خود را مورد تهديد نيروهاى مسلح جمهورى اسلامى ايران بداند و مطمئن باشد كه از آن تودهنى خواهد خورد.
مقام معظم رهبرى از رژيم اشغالگر قدس به عنوان تهديدى براى امنيت و تماميت ارضى كشورهاى منطقه نام بردند و فرمودند: ملتها و دولتهاى منطقه بايد خطر و تهديد رژيم متجاوز و متعرض اسرائيل را با تمام وجود احساس و ابراز كنند، زيرا اگر آنها علت و چگونگى به وجود آمدن رژيم غاصب صهيونيستى را از ياد ببرند، خطر بزرگى ملتهاى اين منطقه را تهديد خواهد كرد.
حضرت آيت الله خامنه اى حاميان رژيم صهيونيستى را در تعرضها و تجاوزات اين رژيم عليه كشورهاى همسايه و سرزمين اسلامى فلسطين، شريك دانستند و فرمودند: استقلال جمهورى اسلامى ايران بزرگترين موهبت الهى است كه با تكيه بر قدرت و همت ملت ايران به دست آمده است، بنا بر اين اين استقلال براى ملت ايران بسيار ارزشمند است و با مبارزه نيز آن را حفظ خواهد كرد. نظام اسلامى با تكيه بر استقلال خود و با اميد به حمايت خداوند مواضع خود را صريحا اعلام مى كند و به تهديدهاى قدرت استكبارى آمريكا هيچ اعتنايى ندارد.
فرمانده كل قوا تحريم و محاصره اقتصادى آمريكا و هر رژيم ديگرى را براى متزلزل كردن ملت ايران بى تأثير دانستند و فرمودند: ملت پرافتخار ايران اسلامى بيدار، زنده و متكى به نفس است، از تهديد هيچ قدرتى نمى هراسد و استقلال خود را در برابر اعمال هرگونه تحريمى از دست نمى دهد. ملت شجاع، كارامد و قدرتمند ايران، مردانه ايستاده است و خود را روز به روز و بيش از پيش از ديگران مستغنى مى كند.
حضرت آيت الله خامنه اى ضرورت تقويت روزافزون نيروهاى مسلح را در بخشهاى مختلف مورد تأكيد قرار دادند و فرمودند: ملتى كه قدرت دفاع از خود را نداشته باشد دشمن را نسبت به خود جرى و گستاخ خواهد كرد و بر همين اساس ملت ايران با افزايش توان و قدرت دفاعى خود به دشمن تفهيم كرده است كه به اين ملت نمى شود زور گفت و يا چيزى را تحميل كرد.
فرمانده كل قوا، ملت ايران را برخوردار از درخشانترين تاريخها و بزرگترين فرهنگها دانستند و فرمودند: ملت ايران در تاريخ ريشه هاى عميق و كهن دارد و بالاتر از هر چيز با ايمان و متكى به خداست و در ميدان جنگ، عرصه صلح و سازندگى و نيز در كار سياسى، اقتصادى و نظامى از راهنمايى و هدايت خداوند متعال بهره مى گيرد.
رهبر انقلاب اسلامى در پايان سخنانشان ضرورت افزايش روزافزون كيفيت در نيروهاى مسلح را مورد تأكيد قرار دادند و تلاش در اين جهت را حسنه و يك حركت انقلابى توصيف كردند.
کاربر گرامی؛ لطفا قبل از تکمیل فرم، موارد زیر را مطالعه کنید:
  • جهت مکاتبه با دفتر، از قسمت ارسال نامه استفاده نمایید.
  • به منظور استفتاء یا ارسال سوال شرعی، از قسمت ارسال سوال شرعی استفاده نمایید.
  • جهت ارایه انتقاد و پیشنهاد به سایت دفتر، از قسمت ارتباط با پایگاه استفاده نمایید.
  • از فرم زیر فقط برای ارایه نظرات در مورد محتوای همین صفحه استفاده نمایید.
  • مسوولیت ارسال اشتباه بر عهده ارسال کننده آن است.
700 /