پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری

نامه‏ به رئیس جمهور

حضرت آیت الله خامنه اى، رهبر معظم انقلاب اسلامى روز 28 اسفند 78 در نامه اى خطاب به رئیس جمهور ، با ابراز نگرانى از آینده ى امنیت کشور، ضمن اشاره به روند کند پیگیرى پرونده قتلهاى زنجیره اى، بر رسیدگى جدى به پرونده ى اتفاقات اخیر، در مدت معینى تأکید فرمودند.
متن نامه ى رهبر انقلاب بدین شرح است:
بسم الله الرحمن الرحیم
جناب آقاى خاتمى ریاست محترم جمهور و رئیس شوراى عالى امنیت ملى
با سلام و تحیت حادثه ى ترور هفته قبل و برخى قضایاى پیرامونى تا امروز، موجب نگرانى اینجانب از آینده ى امنیت کشور است و از آنرو شایسته است که جنابعالى به دستگاههاى مسؤول همچون وزارتهاى اطلاعات و کشور و شوراى امنیت کشور دستور فرمائید با سرعت و جدیت بیشترى در جستجوى کشف و تعقیب عوامل جنایت باشند.
بیم آن هست که این قضیه نیز مانند پرونده ى قتلهاى زنجیره یى دامنه دار و تبدیل به موضوعى مبهم و شایعه انگیز گردد.
در موضوع قتلها با این که جنابعالى هیئتهایى را پى در پى مسؤول پیگیرى کردید، تمام نشدن موضوع، موجب بروز شایعات و ایجاد فضاى تردید و ابهام شد، در این قضیه نیز مشاهده مى شود که متأسفانه برخى زبانها و قلمها بشدت سرگرم التهاب آفرینى و شایعه پردازى اند . بى تعهدى را به آنجا رسانده اند که علاوه بر نام آوردن از افراد و اشخاص، با اتهامهاى بى دلیل، حتى سازمانهاى مسؤول و مورد اعتماد و حتى سپاه و بسیج یعنى مطمئن ترین حافظ امنیت ملى را زیر سؤال برده اند.
در چنین فضاى آشفته یى کدام دستگاه قضایى و امنیت مى تواند با دقت و تسلط بر اعصاب ، به مسؤولیت خود قیام کند؟ این جوسازى و غوغاگرى موجب آن است که عناصر جنایتکار با خیال راحت بتوانند از چشم قانون پنهان بمانند و به همین خاطر اینجانب نسبت به اظهارات کسانى که به این جو دامن مى زنند خوشبین نیستم.
شایسته است مسؤولان یاد شده را موظف فرمائید که در مدت معینى به نتیجه ى قانع کننده یى در پرونده ى حادثه برسند، در این صورت نگرانى و دغدغه ى اینجانب کاهش خواهد یافت.
والسلام علیکم و رحمة الله
سید على خامنه اى
28/12/78

کاربر گرامی؛ لطفا قبل از تکمیل فرم، موارد زیر را مطالعه کنید:
  • جهت مکاتبه با دفتر، از قسمت ارسال نامه استفاده نمایید.
  • به منظور استفتاء یا ارسال سوال شرعی، از قسمت ارسال سوال شرعی استفاده نمایید.
  • جهت ارایه انتقاد و پیشنهاد به سایت دفتر، از قسمت ارتباط با پایگاه استفاده نمایید.
  • از فرم زیر فقط برای ارایه نظرات در مورد محتوای همین صفحه استفاده نمایید.
  • مسوولیت ارسال اشتباه بر عهده ارسال کننده آن است.
700 /