پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری

ديدار فرماندهان، مسؤولين و پرسنل نيرو هاي نظامي و انتظامي به مناسبت روز پاسدار

در سالروز ولادت با سعادت سرور آزادگان جهان، پيشواي انسان ها حضرت سيدالشهداء اباعبدالله الحسين(ع) و روز پاسدار صبح امروز جمع كثيري از پاسداران انقلاب اسلامي با حضور در حسينيه امام خميني رضوان الله تعالي عليه ضمن تجديد عهد و ميثاق با رهبر معظم انقلاب اسلامي و فرمانده كل قوا حضرت آيت الله خامنه اي آمادگي خود را جهت دفاع از آرمان ها و دستاوردهاي انقلاب اسلامي تا سرحد ايثار خون و جان خويش اعلام داشتند.
در اين ديدار حضرت آيت الله خامنه اي فرمانده كل قوا طي بياناتي بر ضرورت برخورداري كليه نيروهاي مسلح از آمادگي كامل رزمي، آموزشي، سازماندهي، انضباط، اخلاق و پشتيباني تأكيد كردند و فرمودند: تمامي نيروهاي مسلح اعم از نظامي و انتظامي و نيز نيروهاي پرتوان بسيج بايد آمادگي خود را براي دفاع همه جانبه از دستاوردها و آرمان هاي انقلاب حفظ كنند و اين دستوري است كه كليه مسؤولين نيروهاي مسلح بايد آن را به عنوان يك وظيفه مهم دنبال كنند.
رهبر معظم انقلاب اسلامي در بخش ديگري از سخنانشان آينده را براي استكبار جهاني به ويژه آمريكاي جهانخوار تاريك و نااميد كننده دانستند و فرمودند: فشار ظلم و بي عدالتي قدرت هاي بزرگ بر دوش ميلياردها انسان در سراسر جهان سنگيني مي كند و براي رهائي از آن در پي يافتن الگوئي است كه ملت مسلمان ما بايد اين الگو را به آنان ارائه دهد و اين خود بسيار كار بزرگ و سنگيني مي باشد. ملت ما بايد همانند گذشته با عزم پولادين و گام هاي استوار در راه مجد امت اسلامي، اعتلاي كلمۀ اسلام و مسلمين و احياي ارزش هاي اسلام ناب محمدي و نيز در راه تجسم واقعي عدالت اجتماعي و حمايت مظلومين و محرومين به پيش رود و ملت ما نشان داده است كه اين راه عملي و پيمودني است و علي رغم ميل استكبار جهاني آن را تا به آخر با موفقيت ادامه خواهد داد.
رهبر انقلاب اسلامي با اشاره به رهنمودها و دستورات پيامبرگونه حضرت امام رضوان الله تعالي عليه فرمودند: راه ما، راه اسلامي است كه امام ترسيم كرده و همواره دربارۀ آن رهنمود داده اند. در اين ده سال در مناسبت ها و جريانات زندگي و برخورد با حوادث، امام بزرگوارمان اسلام را براي ما روشن كرده اند و براي هيچ كس نقطۀ مبهمي باقي نگذاشته اند و اين راهي بسيار مطمئن، اميد بخش و روشن مي باشد. در اين راه اميد هست اما مجاهدت هم لازم دارد و اين مجاهدت جز با ارتباط با خدا و خالص كردن خود و دور شدن از رذائل اخلاقي مقدور نيست.
حضرت آيت الله خامنه اي با تأكيد بر لزوم حفظ وحدت كلمه از آن به عنوان يك تكليف و جهاد في سبيل الله نام بردند و افزودند: با اختلاف كلمه و تشتت پيمودن راه امام ممكن نيست. اين وحدت كلمه بايد حفظ شده و از اختلاف كلمه به هر شكل بايد پرهيز كرد. هيچ كس، هيچ حركتي را كه موجب اختلاف مي شود نبايد انجام دهد و اگر كسي چنين كرد ديگري نبايد آن را تشديد كند. اين يك وظيفه ي عمومي و تكليفي همانند نماز و جهاد مي باشد و حفظ وحدت امروز خود يك جهاد في سبيل الله است.
رهبر انقلاب اسلامي راهپيمائي شكوهمند 22 بهمن را موجب تشديد بغض، عداوت و عصبانيت استكبار جهاني عليه نظام جمهوري اسلامي دانستند و با اشاره به افزايش حجم تبليغات مسموم دشمنان اسلام طي روزهاي اخير فرمودند: از آنجا كه انقلاب و نظام اسلامي ايران براي ملت ها پرجاذبه مي باشد استكبار به ويژه آمريكا خود را به انجام تبليغات زهرآگين و دروغ پراكني عليه اين نظام الهي و اسلامي محتاج تر از هر زمان ديگري مي بيند و عصبانيت آنان از انقلاب اسلامي به خاطر افزايش بيداري اسلامي در سراسر جهان است.
حضرت آيت الله خامنه اي همچنين ياد امام عظيم الشأن و فقيد جهان اسلام را گرامي داشتند و فرمودند: دشمنان اميدوار بودند كه با رحلت امام بزرگوار و فقدان اين شمع از جمع مشتاقان در سراسر جهان شعارهاي اسلامي بي اثر و فراموش شود. ولي امروز خط امام، اهداف و شعارهاي آن پيشواي بزرگ روز به روز در دنيا پرنورتر و پرجلوه تر مي شود و ملت ها به ياد و سخنان امام به هيجان مي آيند و روز به روز كار را بر مستكبرين و حكومت هاي ارتجاعي تنگ تر مي كنند.
رهبر انقلاب اسلامي با بيان اين مطلب كه طي يازده سال گذشته انقلاب اسلامي از هدايت و حمايت الهي برخوردار بوده است فرمودند: به بركت رهبري امام و هدايت الهي فراز و نشيب هاي عجيبي را پشت سر گذاشتيم و همان گونه كه بارها امام بزرگوارمان فرمودند از آغاز نهضت دست هدايتگري، ما را به پيش مي برد و راه را برايمان باز مي كرد و اين هدايت الهي بدون صفا، مجاهدت و خلوص و نورانيت به دست نمي آيد.
ايشان توفيقات عظيم امام رحيل جهان اسلام را مرهون ارتباط با خدا، مناجات ها، تضرع و توسل آن حضرت به درگاه الهي دانستند و فرمودند: تدبّر و توجه به الفاظ مناجات شعبانيه و انس و الفت با مفاهيم آن براي يكايك كساني كه مي خواهند به وظايف بزرگ خود عمل كنند واجب و ضروري است و ما تقويت ارتباطات فردي، انس با خدا و مناجات عموم مردم مسلمان كشور با خدا را ضرورت قطعي مي دانيم زيرا هدايت الهي به دنبال اين ارتباط و تماس با خدا خواهد بود.
حضرت آيت الله خامنه اي به تبيين اهداف و راه انقلاب اسلامي پرداختند و فرمودند: راه ما راه آن اسلامي است كه دشمنان خدا از آن مي ترسند و مستضعفان و مسلمانان جهان را خوشحال و اميدوار مي كند. اسلام ناب ما آن اسلامي است كه ابوجهل ها و ابوسفيان ها بايد از آن بترسد و اگر نترسيدند بايد در آن اسلام شك كرد. آن اسلامي كه طبقات مستضعف و محروم به آن اميد نبندند و دل ندهند اسلام نيست و بايد در اسلامي كه نتواند آرزوهاي خفته و فروكشته‌ي قشرهاي محروم در سطح دنيا را احياء كند شك كرد. امروز همه ي بشريت متدين منتظر مصلح همه ي مسلمين، منتظر مهدي موعود (عج) مي باشند و عدل و داد، استقرار عدالت در جامعه و ريشه كن كردن ظلم در سطح زمين از ويژگي هاي آن حضرت است.
همين گزارش حاكيست پيش از بيانات رهبر معظم انقلاب اسلامي، حجت الاسلام عبدالله نوري نماينده ي ولي فقيه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامي طي سخنان كوتاهي روز ولادت با سعادت بزرگ پاسدار اسلام و سرور آزادگان جهان حضرت حسين بن علي (ع) را به محضر ولي امر مسلمين و امت اسلام تبريك گفت و به بيان خدمات پاسداران انقلاب اسلامي طي يازده سال گذشته پرداخت و ياد امام عظيم الشأن و فقيد جهان اسلام را گرامي داشت.
بنا بر اين گزارش در اين ديدار رئيس ستاد فرماندهي كل قوا، فرمانده كل سپاه پاسداران، نماينده ولي‌فقيه در كميته انقلاب اسلامي، قائم مقام نمايندۀ ولي فقيه در سپاه پاسداران، رئيس ستاد كل سپاه پاسداران، جانشين فرماندهان، معاونين و مسؤولين سپاه پاسداران و كميته انقلاب اسلامي به همراه جمعي از پرسنل اين دو نيرو، فرماندهان و مسؤولين نيروهاي انتظامي و همچنين گروهي از خانواده هاي معظم شهداي نيروهاي مسلح حضور داشتند.
کاربر گرامی؛ لطفا قبل از تکمیل فرم، موارد زیر را مطالعه کنید:
  • جهت مکاتبه با دفتر، از قسمت ارسال نامه استفاده نمایید.
  • به منظور استفتاء یا ارسال سوال شرعی، از قسمت ارسال سوال شرعی استفاده نمایید.
  • جهت ارایه انتقاد و پیشنهاد به سایت دفتر، از قسمت ارتباط با پایگاه استفاده نمایید.
  • از فرم زیر فقط برای ارایه نظرات در مورد محتوای همین صفحه استفاده نمایید.
  • مسوولیت ارسال اشتباه بر عهده ارسال کننده آن است.
700 /