پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری

سخنراني در جمع زائران و مردم مشهد مقدس

حضرت آيةالله خامنه اي رهبر معظم انقلاب اسلامي كه از شب گذشته جهت زيارت مرقد مطهر حضرت علي بن موسي الرضا(ع) وارد شهر مقدس مشهد شده اند عصر امروز(يكشنبه) با شركت در اجتماع بزرگ مردم اين شهر و زائران بقعه ي مقدس رضوي كه در صحن امام خميني رضوان الله تعالي عليه تشكيل شد طي بياناتي از ابرقدرتها بعنوان مجسمه ي شر و فساد و شرور واقعي نام بردند و ناتواني دشمنان اسلام عليرغم برخورداري از تمامي تجهيزات و امكانات مادي، تبليغاتي،اطلاعاتي و جاسوسي در برابر انقلاب و جمهوري اسلامي ايران را يك حجت الهي و نشانه ي حقانيت ملت انقلابي و مسلمان ايران دانستند.
پيش از سخنان حضرت آيةالله خامنه اي هزاران تن از مشتاقان ديدار با ولي امر مسلمين جهان احساسات پرشور و علاقه ي وافر خود را نسبت به مقام معظم رهبري ابراز داشتند.
رهبر انقلاب اسلامي در بياناتشان به دلايل روشني كه مبين حقانيت انقلاب اسلامي است استناد كردند و با تأكيد بر اين مطلب كه خداوند در مورد اين انقلاب حجت را بر تمامي مردم جهان تمام كرده است فرمودند:دلايل شناسائي انقلاب اسلامي آنقدر روشن است كه هيچكس در دنيا براي پي بردن به حقانيت آن دچار ترديد نخواهد شد و قضاوت در اين خصوص بسيار واضح و روشن است. ايشان دشمني اشرار عالم با انقلاب اسلامي را شاخص حقانيت انقلاب و نظام جمهوري اسلامي ايران دانستند و فرمودند:ابرقدرتها شرير واقعي هستند و هيچكس در اينكه دولتي مانند دولت آمريكا مظهر شر و فساد است شك نمي كند. هيچ عمل شرارت باري را در دنيا نميتوان سراغ گرفت كه آنها انجام نداده باشند. آمريكائيها در طول سالهاي متمادي در آفريقا، آسيا،آمريكاي لاتين،خاور ميانه،دريا و صحرا و هر جائي كه احساس كردند منافع آنها متوقف برگشتن عده اي انسان است دريغ نكردند.
حضرت آيةالله خامنه اي بي اعتقادي آمريكا به مسأله حقوق بشر را مورد تأكيد قرار دادند و ضمن استهزاء ادعاي دروغين اين كشور مبني بر طرفداري از حقوق بشر اظهار داشتند: طرح قضيه ي حقوق بشر از طرف سردمداران آمريكا همواره يك دكان و وسيله اي براي استفاده بيشتر بوده است. آنها حتي حاضر نيستند بطور لفظي رژيم صهيونيستي را كه در فلسطين اشغالي مردم اين كشور را به بدترين وجه زير فشار،شكنجه و اختناق قرار داده اند محكوم كنند و يا به دولتهاي مرتجع و مستبدي كه حكومتهاي مطلق فردي را تشكيل داده اند بخاطر بي اعتنايي به حقوق بشر يك يادداشت اعتراض ارسال نمايند.
آمريكا و بسياري ازقدرتهاي بزرگ دروغ ميگويند و اصلاً به حقوق بشر اعتقاد ندارند. رهبر انقلاب اسلامي قدرتهاي مدعي طرفداري از حقوق بشر را بخاطر سكوت در برابر جنايات ضد انساني رژيم نژادپرست آفريقاي جنوبي عليه مردم سياه پوست اين كشور مورد سؤال قراردادند و افزودند: آمريكا با استفاده از دستگاه جاسوسي خود در آفريقا،آمريكايلاتين،خاور ميانه و آسيا براي سرنگون كردن حكومتهايي كه با او موافق نيستند توطئه چيني كرده و به غارت و حمله به ملتها، توسعه ي فساد در عالم و تحميق قشرهاي مردم دنيا به ويژه ملت آمريكا پرداخته است.دشمني چنين دولتها و دستگاه هاي مستبدي با انقلاب اسلامي براي كساني كه در دنيا داراي بصيرت و دقت هستند،حجت مبرهني ازحقانيت نظام جمهوري اسلامي است و از مخالفت همين عناصر شرور و فاسد ميتوان به حقانيت ملت بزرگ ايران پي برد و دشمني آشتي ناپذير دستگاههاي شيطان صفت عالم با حكومت اسلامي ايران بيانگر اين واقعيت است كه اين نظام،كشور و انقلاب حق است و دشمنِ خلاف كاريهاي آنهاست. حضرت آيةالله خامنه اي در بخش ديگري از بياناتشان مدعيان فهم و شعور سياسي و روشنفكر نماهايي كه عليرغم دلايل روشن حقانيت انقلاب و نظام با جمهوري اسلامي مخالفت ميكنند را شديداً مورد انتقاد قرار دادند وفرمودند: هر انساني كه با شيطان ضديت دارد بايد با مشاهده ي عداوت ورزي و صف آرايي شياطين،شرورها،قلدرها و دستگاههاي منفور عالم در برابر جمهوري اسلامي ايران از آن دفاع كنند. آنهايي كه ادعاي شم سياسي دارند و از اظهار مخالفت با اين نظام بر حق خجالت نميكشند،وجدانشان مرده و چشم دلشان كور شده است.
ولي امرمسلمين به بيان شرايط مشابه انقلاب اسلامي ايران با صدر اسلام پرداختند و با تأكيد بر اين مطلب كه مخالفت زورگوها،اشراف فاسد،ستمگران و منافقان با جمهوري اسلامي ايران بخاطر ادامه راه پيامبران توسط اين نظام الهي است،فرمودند:با وجودتمامي مخالفتها، انقلاب و جمهوري اسلامي ايران تاكنون بر دشمنان گوناگون خود فائق آمده و آنها را شكست داده است و اين خود يك جهت الهي است كه قدرتمندان رذل،پليد و خبيث دنيا كه به پول،سلاح،تبليغات،راديو، روزنامه،مزدور،دستگاههاي جاسوسي و اطلاعات مجهز هستند تاكنون عليرغم تمامي مخالفتها نتوانسته اند اين انقلاب وجمهوري اسلامي را تضعيف كنند و ما را شكست دهند.
رهبر انقلاب اسلامي عدول دشمنان اسلام از ادعاهاي خود را ناشي از قدرت ملت بزرگ ايران دانستند و فرمودند:انقلاب و نظام جمهوري اسلامي ايران روز بروز مستحكم تر و ملت ايران در ادامه ي راه خود راسخ تر ميشود.دشمن قادر به شكست اين انقلاب و ملت نيست و مادامي كه مردم ما با تمسك روزافزون خود به اسلام و قرآن،حفظ وحدت كلمه و احساس مسئوليت در صحنه حضور دارند دشمنان اسلام جز ناكامي و يأس سرانجامي نخواهند داشت.
حضرت آيةالله خامنه اي دولت جمهوري اسلامي ايران را مردمي ترين دولت جهان خواندند و با اشاره به برخورداري نظام و مسئولان آن از آراء حقيقي مردم و محبت و عواطف ملت افزودند:جهان روزبروز به اسلام نزديكتر ميشود و به بركت حركت اسلامي ملت ايران مسلمانان دنيا امروز نسبت به اسلام خود احساس عزت ميكنند و پيشرفت جمهوري اسلامي در مسائل مادي و معنوي دشمنان را بيش از پيش نااميد و مأيوس خواهد كرد.ما هر چه داريم به بركت اسلام ناب محمدي و انقلابي است اسلامي كه به فكر طبقات مستضعف و محروم است و رسول اكرم و اولياء الهي در راه آن جان داده اند و حسين بن علي(ع) خون خود را براي آن نثار كرد و امام بزرگوارمان عمر خود را در دعوت به آن سپري ساخت.
اسلام ما،اسلام ضعفا و پابرهنه هاست كه به پائين دستهاي جامعه آقايي و منزلت ميدهد و زورمندان ظالم را از سرير قدرت به زير ميكشد.
رهبر انقلاب اسلامي در پايان سخنانشان با اشاره به نزديك بودن ماه مبارك رمضان ملت مسلمان ايران به ويژه جوانان با ايمان را به خودسازي،عبادت،توجه و اتصال بخدا فرا خواندند.
اين گزارش حاكيست پيش از بيانات مقام معظم رهبري حجةالاسلام والمسلمين واعظ طبسي نماينده ولي فقيه و توليت آستان قدس رضوي طي سخنان كوتاهي حضور ولي امر مسلمين در مشهد مقدس را گرامي داشت و گفت:ما شعارهاي اصولي انقلاب و خطوطي را كه امام عزيزمان ترسيم فرموده اند از مقام معظم رهبري سرمشق گرفته و بر تعهد و تعبد خود به مقام ولايت امر تأكيد ميكنيم.
کاربر گرامی؛ لطفا قبل از تکمیل فرم، موارد زیر را مطالعه کنید:
  • جهت مکاتبه با دفتر، از قسمت ارسال نامه استفاده نمایید.
  • به منظور استفتاء یا ارسال سوال شرعی، از قسمت ارسال سوال شرعی استفاده نمایید.
  • جهت ارایه انتقاد و پیشنهاد به سایت دفتر، از قسمت ارتباط با پایگاه استفاده نمایید.
  • از فرم زیر فقط برای ارایه نظرات در مورد محتوای همین صفحه استفاده نمایید.
  • مسوولیت ارسال اشتباه بر عهده ارسال کننده آن است.
700 /