پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری

ديدار جمعي از آزادگان

گروه زيادي از آزادگان سرافراز اسلام عصر امروز پس از زيارت مرقد مطهر قائد فقيد و عظيم الشأن جهان اسلام حضرت امام خميني رضوان الله تعالي عليه ضمن ديدار با حضرت آيت الله خامنه اي، با ايشان بعنوان ولي امر مسلمين و جانشين به حق رهبر كبيرانقلاب اسلامي بيعت كردند.
در اين اجتماع پرشور و بي نظير كه در محيطي آكنده ازعشق به ولايت انجام شد، آزادگان اسلام احساسات پاك و اخلاص بي شائبه ي خود را نسبت به مقام معظم رهبري ابراز داشته، با سردادن شعارهاي ابوالفضل علمدار - خامنه اي نگهدار و ما همه سرباز توأيم خامنه اي گوش به فرمان توأيم خامنه اي بر اطاعت وپيروي از اوامر و فرامين ايشان تأكيد كردند.
حضرت آيت الله خامنه اي رهبر معظم انقلاب اسلامي در اين ديدار كه از شكوه خاصي برخوردار بود طي بياناتي آزادي پيروزمندانه رزمندگان اسلام از اسارت رژيم عراق را به آزادگان قهرمان، خانواده هاي معظم آنان و ملت بزرگ ايران تبريك گفتند و ضمن گراميداشت خاطره و ياد پيشواي فقيد مسلمين جهان حضرت امام خميني قدس سره الشريف فرمودند: اين روزها حقيقتاً يكي ازشيرين ترين ايام و دوران پس از انقلاب براي ملت ما بود. تنها چيزي كه در اين ايام شادي بخش و اين عيد بزرگ دلها را آزرده ميكند جاي خالي امام بزرگوار است. اما روح پرفتوح و جليل القدر امام بخاطر موفقيتها و دستاوردهاي بزرگ انقلاب شادمان و مسرور است.
ايشان به بيان استمرار حمايت و هدايت انقلاب اسلامي توسط دست قدرتمند الهي پرداختند و فرمودند: آزادگان عزيز ما ذخيره ي بزرگ انقلاب و اسلام هستند كه خداوند آنان را به آغوش ملت قدرشناس ايران اسلامي باز گرداند. تجربه نشان داده است كه بر اثر صبر و مقاومت همه چيز در جهت مصلحت ملت مسلمان و با ايمان و بردبار ايران به پيش خواهد رفت.
حضرت آيت الله خامنه اي با تأكيد بر اينكه انقلاب اسلامي آرزوي تمامي ملتهاي مسلمان، مصلحان و آزادمردان طول تاريخ اسلام بوده است، فرمودند:عليرغم تمامي توطئه ها و دسايس استكبار جهاني و قدرتهاي شيطاني بر عليه اسلام،قرآن و ارزشهاي اسلامي، ملت مسلمان ايران به لطف اتكال به خداوند و ايمان و اتحاد توانست كيد دشمنان را خنثي، اسلام را عزيز و ملتهاي مسلمان را بيدار كند.
امروز اسلام و نهضت اسلامي به بركت خود شهدا، زحمات و تلاشهاي بي وقفه، استقامت ها و محنت پذيريهاي ملت سربلند ايران، براي مسلمانان جهان يك ارزش بزرگ مذهبي، ملي و سياسي محسوب ميشود و ما شاهد به بار نشستن مجاهدتها و مبارزات مخلصانه در خط اسلام هستيم.
مقام معظم رهبري از ايران اسلامي بعنوان پايگاه اسلام ناب محمدي(ص) وانقلابي نام بردند و افزودند: خداوند با علم به قدر و منزلت و استعدادهاي درخشان ملت بزرگ ايران، عظيم ترين مسئوليتها يعني احياي اسلام،‌ قرآن و ارزشهاي اسلامي رابر عهده او نهاده است و عليرغم تمامي پيروزيهاي بزرگي كه نصيب ملت مسلمان ايران شده است ما همچنان در ميان راه هستيم و مجاهدان راه اسلام، مسلمانان مخلص و واقعي بايد با احساس مسئوليت، تلاش و كار بيشتر در برابر قدرتهاي استكباري و نيز شيطان بزرگ آمريكا به دفاع از اسلام عزيز ادامه دهند زيرا دشمنان دين خدا در كمين هستند و از ضربه زدن به اسلام و مسلمانان انقلابي مأيوس نشده اند.
رهبر انقلاب اسلامي به استقامت، پايمردي و استحكام ملت ايران در برابر حوادث گوناگون طي 12 سال گذشته اشاره كردند و فرمودند: دشمنان اسلام تلاش زيادي را براي ايجاد شكاف ميان صفوف به هم پيوسته ي مردم و نيز دور ساختن آنان از اسلام، آرزوها و آرمانهاي خود به كارگرفته اند. اما ملت پرافتخار ايران امتحانات عظيمي را با سربلندي پشت سر گذاشت ونشان داد كه در برابر حوادث مقاوم و پابرجاست.
حضرت آيت الله خامنه اي با بيان اين مطلب كه ملت ايران همچون گذشته با قدرت، شادابي. شهامت و قاطعيت پشت سرمسئولين دلسوز انقلاب ايستاده است، فرمودند: مردم ايران بايد به مدد اسلام و اتحاد و اتفاق خود را از لحاظ نظامي، سياسي، اقتصادي و فرهنگي در درجه ي اعلاي قدرت قرار دهند تا بتوانند با اقتدار اسلامي و نيروي خود اميد قدرتهاي بزرگ و متجاوز را قطع كرده و الگوي جوامع اسلامي شوند.
مقام معظم رهبري با اشاره به توسعه طلبي هاي استكبار جهاني به سركردگي آمريكا در منطقه خليج فارس فرمودند: قدرتهاي بزرگ امروز در فكر اجراي طرحهاي توسعه طلبانه و افزايش دامنه ي سلطه ي خود در خاور ميانه هستند. آنها به دفع تجاوز نمي انديشند بلكه خود متجاوزند. وجود سلطه گران براي ملتهاي اسلامي خطرناك و زيان بار است.
ايشان در پايان سخنانشان آحاد ملت بزرگ كشورمان را به حركت در پشت سر مسئولين و تلاش براي سازندگي يك ايران قدرتمند فرا خواندند وفرمودند: رئيس جمهور ما مايه ي اميد اسلام و انقلاب و در امور سياسي و نظامي كشور مورد اعتماد و اطمينان امام بودند و اين خود امتياز بزرگي است كه ملت ما از آن برخوردار است. مسئولين اجرايي و قضايي، نمايندگان مردم در مجلس شوراي اسلامي و نيز مسئولان نيروهاي نظامي و انتظامي همه دلسوز، مخلص، علاقمند و خدمتگزار به اسلام،انقلاب، مردم و مستضعفين هستند و براي پيشرفت كارها و انجام وظيفه تلاش ميكنند.لذا ملت ما ميتواند با اين كشور بزرگ و تاريخ پر بار خود مايه ي افتخار و الگوي مسلمانان سراسر جهان باشد.
بر اساس همين گزارش پيش از بيانات مقام معظم رهبري ابتدا حجت الاسلام والمسلمين ثمري پدر يك شهيد و نيز يكي از آزادگان سرافراز اسلامطي سخنان كوتاهي از روحيه ي مقاوم و با ايمان عزيزان آزاد شده از بند رژيم عراق تجليل كرد و ياد رهبر كبير انقلاب اسلامي را گراميداشت. آنگاه حجت الاسلام والمسلمين هاشمي رفسنجاني رئيس جمهوري طي سخناني از آزادگان بعنوان ذخيره هاي انقلاب ياد كرد و خطاب به آنان اظهار داشت: همسنگران شما پايگاه انقلاب و اسلام را و اسلام را مستحكم كرده اند و شما نيز در زندانها و اردوگاههاي دشمن با پرداختن به خودسازي رابطه ي خود را با خدا، اسلام و انقلاب و راه امام، شهيدان و همسنگران خويش حفظ كرده ايد و با قرآن، افكار اسلامي و خط امام مأنوس بوده ايد.
رئيس جمهوري از آزادگان بعنوان قهرماناني كه ملت ايران همچون گذشته به آنان در تقويت انقلاب اميد بسته است ياد كردند و ضمن گراميداشت ياد امام بعنوان بزرگمرد تاريخ اسلام گفتند: در سايه ي راهنمايي هاي امام فقيد و عظيم الشأن اسلام اكنون شخصيت شايسته اي جانشين ايشان شده اند كه فقدان آن حضرت را جبران و خلاء وجودي امام امت را پر ميكنند كه نمونه ي حسن تدبير مقام معظم رهبري حضرت آيت الله خامنه اي باز پسگرفتن حقوق كشورِ امام زمان(عج) بوده است.
رئيس جمهوري در پايان سخنانشان به بيان اعتراف و تسليم دشمن پرداخت و محقق شدن اهداف مقدس انقلاب اسلامي را مورد تأكيد قرار داد.
اين گزارش حاكيست چند تن از آزادگان طي سرود ويژه اي كه در محضر رهبر انقلاب اسلامي اجرا كردند تبعيت و اطاعت خود از ولايت فقيه را مورد تأكيد قراردادند.
به گزارش خبرنگار ما رزمندگان آزاد شده از بند رژيم عراق به هنگام ورود به حسينيه ي امام خميني رضوان الله تعالي عليه در خيابانهاي اطراف از سوي دستجات مختلف مردم كه به روي آنان شاخه هاي گل پرتاب ميكردند، مورد استقبال قرارگرفتند.
در اين مسير همچنين مردم با ذبح چندين رأس گوسفند، پخش شيريني، پاشيدن گلاب، دود كردن اسپند و توزيع شربت مقدم آزادگان را گرامي داشتند.
کاربر گرامی؛ لطفا قبل از تکمیل فرم، موارد زیر را مطالعه کنید:
  • جهت مکاتبه با دفتر، از قسمت ارسال نامه استفاده نمایید.
  • به منظور استفتاء یا ارسال سوال شرعی، از قسمت ارسال سوال شرعی استفاده نمایید.
  • جهت ارایه انتقاد و پیشنهاد به سایت دفتر، از قسمت ارتباط با پایگاه استفاده نمایید.
  • از فرم زیر فقط برای ارایه نظرات در مورد محتوای همین صفحه استفاده نمایید.
  • مسوولیت ارسال اشتباه بر عهده ارسال کننده آن است.
700 /