پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری

ديدار طبقات مختلف مردم

حضرت آيت الله خامنه اي رهبر معظم انقلاب اسلامي و ولي امر مسلمين جهان صبح امروز در ديدار طبقات مختلف مردم با ايشان طي بياناتي كه پيرامون مبارزات اسلامي ملت بپاخاسته فلسطين ايراد فرمودند، دولتها و ملتهاي مسلمان و آزاديخواه جهان را به تجهيز تسليحاتي، مادي و تبليغاتي مبارزين فلسطيني فرا خواندند و پشتيباني همه جانبه از قيام اسلامي فلسطين را بعنوان يك وظيفه شرعي و حتمي مسلمانان مورد تأكيد قرار دادند.
مقام معظم رهبري مسأله فلسطين و آزادي بيت المقدس شريف را جزو مسائل اصلي دولت و ملت ايران دانستند و افزودند: صهيونيزم خبيث، خطرناك وجنايتكار ، دشمن اسلام و متجاوز به حقوق مسلمين است. امت اسلام بايد در برابرصهيونيست هاي غدار و مكار كه بر بخشي از سرزمين مسلمانان تسلط پيدا كرده اند بابيداري و هشياري به وظيفه خود عمل كند. اگر سران كشورهاي اسلامي و ملت هايمسلمان به هوش بودند، آمريكا به هيچ وجه قادر به نجات اسرائيل نمي بود. دشمن چندان قوي نيست بلكه مسلمانان از قدرت خود غافل مانده اند.
رهبر مسلمانان جهان سكوت محافل به اصطلاح طرفدار حقوق بشر و انسان دوست در برابر فجايع و جنايات رژيم اشغالگر قدس و نيز مرعوب بودن مسئولان و سياستمداران كشورهاي اسلامي در برابرآمريكا و اسرائيل را مورد سؤال و انزجار قرار دادند و با تجليل از شهامت و شجاعت جوان فلسطيني در به هلاكت رساندن صهيونيست ها فرمودند: ملتي كه بتواند از حق خود دفاع كند توسري نخواهد خورد. امروز مسلمانان در فلسطين بيدار شده و بپا خاسته اند. و اگر فشار ناشي از مقاومت مظلومانه ي جوانان مؤمن و شجاع فلسطيني نبود صهيونيست ها با استفاده از جنجال خليج فارس تاكنون نيمي از لبنان را به اشغال خود در ميآوردند.اسرائيل از صدور قطعنامه در سازمان ملل نمي ترسد و به خاطر آن عقب نشيني نميكند. رژيم غاصب صهيونيستي هيچ چيز جز زبان زور نمي فهمد و تنها با زور، سلاح و مشت ميتوان او را به عقب نشيني وادار كرد.
رهبر معظم انقلاب اسلامي عصبانيت صهيونيست ‌ها را ناشي از اوج حركت اسلامي در داخل سرزمين هاي اشغالي دانستند و با تأكيد بر اسلامي بودن مسأله فلسطين فرمودند:‌مسأله فلسطين تنها به اعراب و كشورهاي همجوار فلسطين مربوط نمي شود. مسلمانان در هر نقطه اي از جهان بايد با احساس مسئوليت نسبت به اين مسأله مهم اسلامي به مبارزيني كه عملاً درداخل و خارج فلسطين عليه حكومت متجاوز و نامشروع اسرائيل مي جنگند كمك كنند وآنها را با پول، سلاح و تبليغات تجهيز نمايند. اين امر تا شكست قطعي صهيونيزم وحاميان آن براي تمامي مسلمانان يك وظيفه ي شرعي و حتمي است.
حضرت آيت الله خامنه اي در بخش ديگري از سخنانشان به بيان مسائل مطرح شده توسط جناح هاي سياسي داخل كشور پرداختند و با اشاره به اظهارات برخي از نمايندگان مجلس شوراي اسلامي ازتريبون مجلس فرمودند: مجلس شوراي اسلامي سنگري براي دفاع از انقلاب و مقابله باآمريكا، ضد انقلاب و ديگر دشمنان اسلام است. سخنان پراكنده اي كه اخيرا از برخي نمايندگان مجلس شنيده شد، سخن غيرخودي هائي بود كه همواره از راديوهاي اسرائيل،آمريكا و ضدانقلاب پخش ميشد. نمايندگان در مجلس آزاد بوده و آزادي حق آنان و ملت است. اما آزادي اين نيست كه از تريبون مجلس بر خلاف خواسته ملت همانند سخنگوي راديو اسرائيل سخن بگويد. در جامعه ي اسلامي اينگونه آزادي براي هيچكس وجودندارد.
مقام معظم رهبري افزودند: انقلاب اين ملت عزيزتر و ارزشمندتر از آن است كه اجازه داده شود فردي بخاطر اغراض شخصي، گروهي و باندي از سنگري كه محل دفاع از انقلاب است، عليه انقلاب، مردم و به زيان جمهوري اسلامي سخن بگويد و همه چيزرا به زير سؤال برده و براي راديوهاي بيگانه خوراك درست كند. اين ملت قطعاً چنين اجازه اي را نخواهد داد.
رهبر انقلاب اسلامي خطر جدا شدن مردم از راهي كه جناحهاي سياسي در آن قرار گرفته اند را به نمايندگان مجلس گوشزد فرمودند و ضمن تأكيد بر نمونه بودن نمايندگان مجلس شوراي اسلامي در مقايسه با ديگر مجالس كشورهاي جهان فرمودند: در هيچيك از مجالس ملي دنيا نمايندگان مردم به صفا، پاكي،مردمي بودن. مسئوليت شناسي و خلوص نمايندگان مجلس عظيم الشأن شوراي اسلامي نيستند. آنها بيد اين صفات برجسته را حفظ كنند و اجازه داده نشود كه چند نفرجاهل، عصباني و بي توجه به مسئوليت با حركات خود يك مجموعه پاك و مطهر را زيرسؤال ببرند.
ايشان همچنين لزوم حفظ احترام نمايندگان و عظمت مجلس شوراي اسلامي از سوي آحاد مردم را متذكر شدند و مجلس را جايگاه ملت و والاترين و رفيع ترين بخش از مجموعه قانوني نظام توصيف كردند.
حضرت آيت الله خامنه اي در بخش ديگري ازبياناتشان آزادگان سرفراز و خانواده هاي معظم شهدا و جانبازان عزيز را بخاطر تحمل سختي ها و مقاومت در برابر مصائب و مشكلات مورد تقدير و تكريم قرار دادند و بابيان ثبت تمامي اعمال، گفتار و كردار انسانها در نامه ي اعمال آنها فرمودند: امام بزرگوارمان عامل به دين بود و اسلام در اعمال وجود او مي طراويد. درس بزرگي كه مااز ايشان بعنوان معلم اسلام آموختيم اين بود كه در كارهايمان نيت خير و ايمان خالص و الهي داشته باشيم. زيرا اين همان چيزي است كه انقلاب ما را به پيش برده و ازاين پس نيز همين گونه خواهد بود.
مقام معظم رهبري همچنين به پيشرفت هاي چشمگير انقلاب و نظام جمهوري اسلامي ايران اشاره كردند و فرمودند: امروز هيچ دولت و ملتي را نميتوان يافت كه همانند دولت و ملت ايران ارزشهاي انساني نظير آزادگي، سربلندي، استقلال و ذلت ناپذيري در برابر قدرتها را تحقق بخشيده باشد و مردم آن از حركت، آگاهي و قدرتي نظير آحاد ملت ايران برخوردار باشد. ما در مسير رسيدن به اهداف خود به ميزان زيادي پيش رفته ايم و طي چند سال گذشته با وجود جنگ تحميلي ومحاصره اقتصادي چندين برابر سالهاي متمادي در حكومتهاي گذشته به محرومين در روستاها و بخشهاي دورافتاده خدمت شده است.
بر پايه همين گزارش پيش از بيانات مقام معظم رهبري حجت الاسلام ابوترابي نماينده ي ولي فقيه در امور آزادگان طي سخناني حفظ اقتدار نظام و تماميت ارضي ايران اسلامي و نيز سربلندي ملت مسلمان ايران را بعنوان اهداف محقق شده ي شهدا، جانبازان، آزادگان و رزمندگان اسلام برشمرد و گفت: بدون ترديد اين اهداف مقدس بيان كننده ي عزت، افتخار و سربلندي هميشگي اين عزيزان است و اكنون حفظ دستاوردهاي انقلاب بعنوان يك ضرورت اوليه موردتأكيد قرار ميگيرد.
اين گزارش حاكيست در اين ديدار جمعي از آزادگان استانهاي باختران، يزد و چهارمحال بختياري و مسئولين اجرايي اين استانها و شهرهاي دشتگرگان، گنبد، محلات، كتوند شوشتر، سپيدان فارس، تهران، شيراز و جهرم به همراه جمعياز خانواده معظم شهدا و جانبازان و مسئولان اجرايي و نمايندگان مجلس شوراي اسلاميو ائمه جمعه اين شهرها و نماينده ي ولي فقيه در استان چهار محال بختياري، اعضاي كميسيون اداره اسراي عراقي و ايراني و مسئولين و فرماندهان دژبان مركز واردوگاههاي نگهدارنده اسراي عراقي بهمراه رئيس كميسيون اداره اسراي عراقي،نماينده ولي فقيه در شهرباني و رئيس شهرباني كل كشور و همچنين پرسنل و دانش آموزان مركز آموزش عقيدتي سياسي نيروي زميني ارتش جمهوري اسلامي ايران حضورداشتند.
کاربر گرامی؛ لطفا قبل از تکمیل فرم، موارد زیر را مطالعه کنید:
  • جهت مکاتبه با دفتر، از قسمت ارسال نامه استفاده نمایید.
  • به منظور استفتاء یا ارسال سوال شرعی، از قسمت ارسال سوال شرعی استفاده نمایید.
  • جهت ارایه انتقاد و پیشنهاد به سایت دفتر، از قسمت ارتباط با پایگاه استفاده نمایید.
  • از فرم زیر فقط برای ارایه نظرات در مورد محتوای همین صفحه استفاده نمایید.
  • مسوولیت ارسال اشتباه بر عهده ارسال کننده آن است.
700 /