پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری

ديدار پرستاران همزمان با ميلاد حضرت زينب

همزمان با ولادت پر بركت بانوي بزرگ اسلام حضرت زينب كبري سلام الله عليها و مصادف بودن آن با روز پرستار، صبح امروز جمع زيادي از پرستاران سراسر كشور در حسينيه امام خميني رضوان الله تعالي عليه با حضرت آيت الله خامنه اي رهبر انقلاب اسلامي ملاقات كردند.
مقام معظم رهبري دراين ديدار ميلاد باسعادت دخت گرامي علي بيابيطالب (ع) را به ملت مسلمان ايران بويژه پرستاران تبريك گفتند و طي سخناني ضمن تجليل از نقش ارزشمند و انساني پرستاران در حمايت و مراقبت از بيماران فرمودند:پرستاري حرفه اي انساني و اسلامي است كه در آن انسانهاي فداكار،‌ پرعاطفه و دلسوز در مراحل دشوار بيماريها به مراقبت و حفاظت از بيماران مي پردازند و كاري بسيار با ارزش محسوب مي شود.
رهبر انقلاب اسلامي سپس در تبيين عظمت شخصيت زينب كبري عليها سلام فرمودند: ارزش و مقام والاي حضرت زينب از حركت عظيم انساني و اسلامي او براساس تكليف الهي و تصميم گيري بر مبناي شناخت دقيق و صحيح موقعيتها ناشي مي شود لذا زناني كه فاطمه زهرا و زينب كبري عليهما سلام را الگوي خود قرارداده باشند بايد زندگي خويش را براساس فهم درست، هوشياري در درك موقعيتها، انتخاب بهترين كارها در حد فداكاري و پايداري در راه انجام تكليف الهي بنا نهند.
حضرت آيت الله خامنه اي حركت و نقش زنان مسلمان ايران در دوران انقلاب و جنگ تحميلي را الگو گرفته از زينب كبري (س) توصيف كردند و فرمودند: سكينه كبري، شاگرد حضرت زينب يكي از مشعل هاي معرفت و دانش در تاريخ اسلام محسوب مي شود و اين خود نشاندهنده آن است كه پيروي زنان مسلمان از آن حضرت به معناي قرين شدن با دانش، معرفت،‌بينش جهاني،روشنفكري و فرهنگ است. زن اسلامي شخصيتي است كه راه و هدف را به درستي تشخيص ميدهد و براي آن فداكاري مي كند.
حضرت آيت الله خامنه اي دربخش ديگري از سخنانشان پيوستن زنان مسلمان ايران به صفوف انقلاب را عامل مؤثر در پيروزي انقلاب اسلامي ذكر كردند و فرمودند: تاكنون زنان عالمه بزرگي در دامان اسلام پرورش يافته اند وامروز در جامعه ما زنان متخصص، دانشمند،‌ پزشك،‌ محقق و هنرمند به وفور يافت مي شوند كه بسياري از آنها انسانهاي ارزش آفرين و صاحب فكر و انديشه هستند و در صحنه ي سياسي،‌ اجرايي و قانونگذاري حضوري فعال دارند.
مقام معظم رهبري از فرهنگ غرب بخاطر آنكه زن را وسيله اي براي التذاذ مردان قرارداده است بعنوان فرهنگ جاهليت ياد كردند و با تأكيد بر خصومت غربي ها با حجاب صحيح و متقن زنان مسلمان فرمودند:محيطهاي اسلامي واقعي و مظهر آن جامعه بزرگ اسلامي ايران تنها جايي است كه غربي ها در ترويج زندگي زنان به سبك فرهنگ منحط غرب با شكست مواجه شده اند. زنان مسلمان ما بايد بدانند كه امروز سنگربان ارزشهاي اسلامي در برابر وضع جاهلي دنياي غرب هستند و بايد با پرورش اسلامي و پيشتاز شدن در ميدان علم، فرهنگ، سياست و اقتصاد از حصار مستحكم فرهنگ اسلامي محافظت كنند. رهبر انقلاب اسلامي گرايش به سمت مدگرايي،‌ تجمل گرايي،‌ تازه طلبي و افراط در آرايش و نمايش زنان در برابر مردان را يكي از بزرگترين عوامل انحراف در هر جامعه اي توصيف كردند و ضمن فراخواندن زنان مسلمان به مقاومت در برابر اين گونه تهديدات ضد اخلاقي فرمودند:‌غربي ها مايل نيستند زنان در جوامع جهان سوم آرمانخواه و داراي فكر روشن و هدفهاي بزرگ باشند.لذا زنان جوان در جامعه ما بايد مراقب اين كمند ناپيدا و بسيار خطرناك فرهنگ و تفكر غربي باشند و از آن پرهيز كنند. صلاح زنان در جامعه،‌ صلاح مردان را بدنبال دارد و دراين ارتباط زنان نقش برجسته اي را برعهده دارند.
رهبر انقلاب اسلامي در پايان سخنانشان فرمودند: راهي كه امروز امت اسلام و بويژه ملت بزرگ و شجاع ايران در آن قرار گرفته است راه نجات انسانها، تحقق آرمانهاي اسلامي، دفع ظلم و شكستن بتهاي زر و زور و قدرت در دنياست و پاسداري و حراست از اين راه تنها با اراده هاي نيرومند، دلهاي محكم، ظرفيتهاي بالا و تربيت الهي و اسلامي مردان و زنان مسلمان امكانپذير خواهدبود.
اين گزارش حاكيست در اين ديدار وزير بهداشت و درمان و آموزش پزشكي بهمراه گروه كثيري از پرستاران اين وزارتخانه، اعضاي شركت كننده در كنگره جوانان هلال احمر مربوط به وزارت آموزش و پرورش، اعضاي شركت كننده در سمينار ثبت و احوال كشور، گروهي از خواهران طلبه، اعضاي جامعه زينب (س)، دانش آموزان مدرسه راهنمايي شهيد قدوسي، خواهران پرستار بيمارستانهاي بنياد جانبازان، گروهي ازاعضاي ستاد فرهنگي مسلمانان شوروي، اعضاي ستاد بزرگداشت دهه فجر، خواهران پرستارنيروهاي سه گانه ارتش و كادر درماني و پرستاران بيمارستانهاي تحت پوشش سازمان تأمين اجتماعي حضور داشتند.
کاربر گرامی؛ لطفا قبل از تکمیل فرم، موارد زیر را مطالعه کنید:
  • جهت مکاتبه با دفتر، از قسمت ارسال نامه استفاده نمایید.
  • به منظور استفتاء یا ارسال سوال شرعی، از قسمت ارسال سوال شرعی استفاده نمایید.
  • جهت ارایه انتقاد و پیشنهاد به سایت دفتر، از قسمت ارتباط با پایگاه استفاده نمایید.
  • از فرم زیر فقط برای ارایه نظرات در مورد محتوای همین صفحه استفاده نمایید.
  • مسوولیت ارسال اشتباه بر عهده ارسال کننده آن است.
700 /