پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری

پيام به مناسبت ميلاد حضرت مسيح(ع)

حضرت آيت الله خامنه اي رهبر معظم انقلاب اسلامي طي پيامي ميلاد حضرت مسيح(ع) را به همه ي مسيحيان و مسلمانان تبريك گفتند. متن پيام مقام معظم رهبري به اين شرح است:
بسم‌الله‌الرحمن‌الرحيم‌
يا مريم‌ ان‌ الله‌ يبشرك‌ بكلمة‌ منه‌ اسمه‌المسيح‌ عيسي‌ ابن‌ مريم‌ وجيها في‌ الدنيا و الاخره‌ و من‌ المقربين‌
عيد ميلاد حضرت‌ عيسي‌ مسيح‌ پيامبر برگزيده‌ي‌ خدا را به‌ هم‌ميهنان‌ مسيحي‌ و همه‌ي‌مسيحيان‌ و مسلمانان‌ تبريك‌ مي‌گويم‌.
آن‌ كلمه‌ي‌ خدا در دوران‌ گمراهي‌ و جهل‌ و بي‌عدالتي‌ و بي‌اعتنايي‌ به‌ ارزش‌ انسان‌، پرچم‌ هدايت‌ و نجات‌ انسانها رابر دوش‌ گرفت‌ و با قدرتهاي‌ ستمگر زر و زور به‌ ستيزه‌ برخاست‌ و به‌ بسط عدل‌ و رحمت‌ و توحيد همت‌ گماشت‌.
امروز مؤمنان‌ به‌ آن‌ پيامبر بزرگ‌ يعني ‌مسيحيان‌ و مسلمانان‌ براي‌ استقرار نظم‌ شايسته‌ي‌ جهاني‌ بايد به‌ تعاليم‌ و راه‌ پيامبران‌ روي‌ آورند و فضايل‌ انساني‌ را بر طبق‌ آموزش‌ آن‌ معلمان ‌بشريت‌ گسترش‌ دهند.
قدرتهاي‌ ستمگر عالم‌ بخصوص‌ در صد سال‌ اخير بر خلاف‌ معنويت‌ و ارزشهاي‌ والاي‌ انساني‌ در زندگي‌ جوامع‌ بشري‌ پاي‌ فشرده‌اند ونتيجه‌ي‌ آن‌ گسترش‌ فسادهاي‌ اخلاقي‌ و اعتياد و بي‌بندوباري‌ و ويراني‌ بنيان‌ خانواده‌ و نيز رشد استثمار و افزايش‌ فاصله‌ي‌ ميان‌ ملتهاي‌ فقير و غني‌ ودوري‌ روزافزون‌ از عدالت‌ اجتماعي‌ و بي‌اعتنايي‌ به‌ كرامت‌ انسان‌ و توليد سلاحهاي‌ مرگبار و افزايش‌ كشتارهاي‌ دسته جمعي‌ گرديده‌ است‌. علم‌ نيز مانندانسان‌، قرباني‌ حذف‌ معنويت‌ و بي‌اعتنايي‌ به‌ ارزشهاي‌ ديني‌ شده‌ است‌.
اگرحضرت‌ مسيح‌(ع) امروز در ميان‌ ما مي‌بود لحظه‌يي‌ را براي‌ مبارزه‌ با سردمداران‌ ظلم‌ و استكبار جهاني‌ از دست‌ نمي‌داد و گرسنگي‌ و سرگرداني ‌ميلياردها انساني‌ را كه‌ به‌ وسيله‌ي‌ قدرتهاي‌ بزرگ‌، استثمار و به‌ جنگ‌ و فساد و ستيزه‌خويي‌ سوق‌ داده‌ مي‌شوند تحمل‌ نمي‌كرد.
اين‌جانب‌ اميدوارم‌ كه‌ با بيداري‌ جوامع‌ بشري‌ و تلاش‌ صادقانه‌ي‌ پرچمداران‌ معرفت‌ ديني‌ و برانگيخته‌شدن‌ وجدانهاي‌ خفته‌، بشريت‌؛ قرنِ‌ روي‌ آوردن‌ به‌ معنويت‌ و ارزشهاي‌ ديني‌ را در پيش‌ داشته‌ باشد و جهان‌، چنان‌ كه‌ محو حكومتهاي‌ ماركسيستي‌ را به‌ چشم‌ ديد فروريختن‌ همه‌ي‌ بنيانهاي‌ استكباري‌ و ظالمانه‌ را شاهد باشد.
والسلام‌علي‌ عبادالله‌ الصالحين‌
علي‌ حسيني‌ خامنه‌اي‌
1370/10/7

کاربر گرامی؛ لطفا قبل از تکمیل فرم، موارد زیر را مطالعه کنید:
  • جهت مکاتبه با دفتر، از قسمت ارسال نامه استفاده نمایید.
  • به منظور استفتاء یا ارسال سوال شرعی، از قسمت ارسال سوال شرعی استفاده نمایید.
  • جهت ارایه انتقاد و پیشنهاد به سایت دفتر، از قسمت ارتباط با پایگاه استفاده نمایید.
  • از فرم زیر فقط برای ارایه نظرات در مورد محتوای همین صفحه استفاده نمایید.
  • مسوولیت ارسال اشتباه بر عهده ارسال کننده آن است.
700 /