پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری

سخنراني مقام معظم رهبري در صحن مطهر حضرت معصومه(س)

حضرت آيت الله خامنه اي پيش از ظهر امروز پس از زيارت مرقد شريف حضرت معصومه سلام الله عليها در اجتماع باشكوه مردم قم در صحن مطهر حضور يافتند و طي سخناني به بيان ضرورتهاي انتظار ظهور مهدي موعود عج پرداختند و از موفقيت هاي بدست آمده در زمينه ي سازندگي كشور، تحول در اخلاق عمومي جامعه، گسترش فرهنگ اسلامي، احياي استعدادها و تداوم حضور مردم در صحنه به عنوان دستاوردهاي بزرگ نظام اسلامي يادكردند.
در اين اجتماع كه با شعارهاي پرشور و ابراز احساسات خالصانه مردم در تبعيت و اطاعت از مقام معظم رهبري توأم بود حضرت آيت الله خامنه اي ضمن تبريك ميلاد با سعادت ولي عصر(عج) به عموم مسلمانان جهان فرمودند: انتظار ظهور مهدي موعود (ع)بخش عظيمي از اعتقادات ماست و اين حقيقت بصورتي برجسته، درخشان و پراميد در محيط زندگي ملت عزيز ما و شيعيان جهان وجود دارد. مردم ما نام و خصوصيات جانشين خدا در زمين را بخوبي مي شناسند و با ارتباط عاطفي و فكري با آن حضرت دوران آرماني حاكميت ارزشهاي والاي الهي بر زندگي بشر را انتظار مي كشند.
رهبر انقلاب اسلامي در تشريح معنا و مفهوم انتظار فرمودند: منتظران صاحب الزمان به منور شدن چشم انداز زندگي بشر و پايان دوران ظلم و تجاوز اميدوارند و جنايات و ستم و تزوير سردمداران استكبار جهاني نمي تواند چشمه ي اميد را در دلهاي آنان خاموش كند. منتظران حضرت حجت ترديدي ندارند كه روزگار ظلم و طغيان و تجاوز سرانجام به پايان خواهد رسيد و قدرت قاهره حق همه ي قله هاي فساد و تعدي را از بين خواهد برد. ما اعتقاد داريم كه با ظهور مهدي موعود (عج) انديشه و عقول بشري از هميشه خلاق تر خواهد بود. ملتها با يكديگر نمي جنگند، از دستهاي جنگ افروز اثري نخواهد بود و صلح و امنيت كامل در مقياس جهاني آن بوجودخواهدآمد و ما براي چنين دوراني بايد تلاش كنيم تا جهانروزبروز به اين عصر آرماني نزديكتر شود.
حضرت آيت الله خامنه اي وجود يأس ونا اميدي درميان نسل جوان كشورهاي غربي را دليلي بر گرايش آنان به سمت زندگي بيهوده و پوچ دانستند و فرمودند: امروز سياستگذاران و طراحان استكباري مهمترين هدف خود را ايجاد فضاي يأس آلود براي ملتها قرار داده اند و تلاش مي كنند به ملتها اينگونه تفهيم شود كه فرهنگ، اعتقادات و شخصيت ملي و مذهبي ملتها نمي تواند كارساز باشد اما درمقابل آن، تفكر انتظار فرج و گشايش ،‌اميدبخش و حركت آفرين است.
مقام معظم رهبري بر ضرورت عمل به احكام اسلامي و تلاش براي حاكميت اسلام با هدف فراهم ساختن زمينه ظهور صاحب الزمان تأكيد كردند و فرمودند: ملت مسلمان ايران براي حاكميت اسلام و نزديك شدن ملتهاي مسلمان به عهد ظهور مهدي موعود اولين گام را برداشته واين حقيقت روشن كه جمهوري اسلامي ايران به توفيقات بزرگي در زمينه هاي مختلف دست يافته هميشه براي دشمنان اسلام دردآور بوده است و ما اين موفقيت ها را ازجمله معجزات اسلام مي دانيم.
رهبر انقلاب اسلامي رشد آگاهي و هوشياري ملت ايرا ن را موجب بي اثر شدن تبليغات مسموم استكبار جهاني توصيف كردند و با اشاره به پيشرفتهاي بدست آمده در زمينه‌هاي سياسي، اقتصادي و سازندگي كشور فرمودند: تسلط قدرتهاي استكباري و بي مهار جهان درد بزرگ بشريت امروز است. اكنون ملتهايي وجوددارند كه بر ثروتهاي عظيم خدادادي زندگي مي كنند ولي در گرسنگي به سر مي برند و نمي توانند از آب و خاك و منابع طبيعي خود استفاده كنند. امروز ملتهاي بسياري دچار حكومتهاي فاسد و ظالم اند و رؤساي آنها هم و غم خود را به مال اندوزي و سرگرمي به شهوات حيواني معطوف كرده اند. اگر قدرت ستمگري مانند آمريكا بر دنيا حكومت نمي كرد وضع ملتها اينگونه نبود. ملتها بايد اين حقايق را دريابند و از صبر و استقامت عظيم ملت مسلمان ايران در ميدانهاي گوناگون براي نجات خود درس بگيرند.
حضرت آيت الله خامنه اي در ادامه سخنانشان رژيم اشغالگر قدس را به دليل ماهيت ضد بشري آن مورد حمله قراردادند و فرمودند: امروز اسرائيل هيچ حقي را براي كشورهاي مجاور فلسطين اشغالي قائل نيست و همانگونه كه امروز با حمايت آمريكا لبنان را مورد تجاوز قرارداده است هر زمان لازم بداند به اردن و سوريه نيز تجاوز خواهدكرد. رژيم صهيونيستي رژيمي گستاخ، وحشي و بي اعتنا به قوانين انساني و مقررات بين المللي است كه با برخورداري از حمايت آمريكا به هر جنايتي دست مي زند.
مقام معظم رهبري شهادت روحاني جليل القدر سيدعباس موسوي بدست صهيونيستها را نشانه ي بارزي ازتروريسم دولتي ذكر كردند و فرمودند: ورود هليكوپترهاي رژيم اشغالگر قدس به فضاي لبنان و منهدم كردن كاروان اتومبيلهاي غيرنظامي با استفاده از موشك و كشتن مردان،زنان و كودكان خردسال بوضوح بيانگر اقدام جنايتكارانه اي است كه تحت حمايت امريكا صورت مي گيرد و نشانه ي بارزي از تروريسم دولتي و جزيي از سياست هميشگي رژيم غاصب حاكم بر فلسطين اشغالي است.
رهبر انقلاب اسلامي با اشاره به اظهارات علني آمريكا و هم پيمانانش در دشمني با اسلام و حاكميت اسلامي، فرمودند: اگر قرار است كساني درليست تروريستها قرارگيرند اول بايد نام آمريكا و سپس فرزند نامشروع او يعني رژيم صهيونيستي در آن به عنوان تروريست ثبت شود.
قدرتهاي استكباري امروز دشمني خود را با اسلام و قرآن علني كرده و به لحاظ بيداري و اسلام خواهي ملتها ناگزير شده اندبه مخالفت خود با اسلام و حكومت اسلامي اعتراف كنند. مبارزات پي گير مسلمانان به افشاي بيش از پيش ماهيت واقعي غرب انجاميده و ما سرانجام تلخي كه در انتظارمستكبران است را نزديك مي بينيم.
حضرت آيت الله خامنه اي سلطه ي استكبار و دخالت آمريكا در امور ملتها را محكوم كردند و فرمودند: حضور نيروهاي نظامي و اقتصادي آمريكا و هم پيمانانش در هر منطقه اي از جهان مايه ضرر و فساد است اما دولتها جرأت ندارند اين حقيقت را با مردم خود درميان بگذارند. امروز ملت ايران تنها ملتي است كه شجاعانه و با كمال قدرت مواضع و اعتقادات خود را يكپارچه و يكزبان بيان مي كندو از ويژگيهاي ملت بزرگ و شجاع ايران اين است كه در سايه نظا م جمهوري اسلامي و ولي عصر (عج) مي تواند از ارزشهاي اسلامي، اعتقادات و ميهن خود در برابر زورگويي هاي استكبار جهاني دفاع كنند.
مقام معظم رهبري عصر حاضر را زمان انجام كارهاي بزرگ و استثنايي دانستند و فرمودند: تشكيل نظامي براساس دين در دنيايي كه تمامي تلاشها بر ضد دين صورت مي گرفت و نيز فروپاشي نظام اتحاد جماهيرشوروي درحالي كه بر يك سوم جهان حكمروايي مي كرد براي بسياري باوركردني و پذيرفتني نبود. شكوفاشدن نهضتهاي اسلامي و بيدراي ملتها به آنجا رسيد كه ملت الجزاير اسلام را انتخاب كرد و مدعيان دموكراسي ناچار شدند با انتخاباتي كه بر مبناي دموكراسي در الجزاير صورت گرفت مخالفت كنند اما امروز زمان تحقق وعده هاي الهي است و ما در عملي شدن اين وعده ها هيچ ترديدي نداريم.
رهبر انقلاب اسلامي در پايان سخنانشان موضع انفعالي و احساس ضعف دشمنان اسلام را مورد تأكيد قراردادند و فرمودند: ملت مقاوم و شجاع ايران در كوره حوادث آبديده شده و با ابتكار و اراده ي خود انقلاب اسلامي را به پيش خواهد برد. ملت ما خطرات بزرگي نظير جنگ تحميلي را پشت سر گذاشتند و بر محاصره اقتصادي فائق آمده است و بدون شك با ايستادگي و وفاداري مردم به خط امام عظيم الشأن اهداف اسلام كه نابودي پيكره استكبار جهاني يكي از آنهاست، تحقق خواهديافت.
برپايه همين گزارش ازدحام جمعيت براي استماع بيانات رهبر انقلاب اسلامي به حدي بود كه صحن مطهر و خيابانهاي اطراف آن آكنده از جمعيت مشتاق براي ديدار با مقام معظم رهبري شده بود.
در اين مراسم طبقات مختلف مردم قم و زائران حرم مطهر حضرت معصومه سلام الله عليها كه به مناسبت نيمه ي شعبان به قم آمده بودند حضور داشتند.
کاربر گرامی؛ لطفا قبل از تکمیل فرم، موارد زیر را مطالعه کنید:
  • جهت مکاتبه با دفتر، از قسمت ارسال نامه استفاده نمایید.
  • به منظور استفتاء یا ارسال سوال شرعی، از قسمت ارسال سوال شرعی استفاده نمایید.
  • جهت ارایه انتقاد و پیشنهاد به سایت دفتر، از قسمت ارتباط با پایگاه استفاده نمایید.
  • از فرم زیر فقط برای ارایه نظرات در مورد محتوای همین صفحه استفاده نمایید.
  • مسوولیت ارسال اشتباه بر عهده ارسال کننده آن است.
700 /