پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری

ديدار اعضاي مجلس خبرگان

اعضاي مجلس خبرگان عصر امروز در پايان دومين اجلاس سالانه اين مجلس با حضرت آيت الله خامنه اي رهبر معظم انقلاب اسلامي ديدار كردند.
مقام معظم رهبري در اين ديدار تشكيل مجلس خبرگان را يكي از مظاهر برجسته نظام اسلامي دانستند و فرمودند:ايجاد حكومتي براساس تعاليم و ارزشهاي اسلامي يكي از معجزات الهي است و ملت شجاع ما تحت رهبري امام بزرگوار و عظيم الشأن خود توانست به آن تحقق و عينيت بخشد.
حضرت آيت الله خامنه اي ازانقلاب اسلامي بعنوان سرآغازي براي يك حركت عظيم جهاني نام بردند و با اشاره به روند رو به افزايش ايمان اسلامي و شوق به زندگي اسلامي در مناطق مسلمان نشين جهان فرمودند: ما امروز در كشورهاي اسلامي شاهدحركتهاي مردمي با نام و گرايش اسلام هستيم و بدون ترديد بايد آن را از بركات تشكيل حكومت اسلامي در ايران دانست. خداوند به ملت ايران و برگزيدگانش اين توفيق را عطا كرده است تا حركت خود را به سمت زندگي اسلامي تنظيم كنند. لذا تمامي تلاشهاي بعمل آمده پس از پيروزي انقلاب اسلامي درجهت اهداف اسلام و قرآن بوده است.
رهبرانقلاب اسلامي ارزشهاي اسلامي را تأمين كننده ي تمامي نيازهاي بشري دانستند وفرمودند: واقعيت تعاليم اسلامي نشان دهنده آن است كه اسلام مي تواند با ايجادعدالت به رشد مادي و معنوي زندگي مردم و ايجاد فضايي كه انسانها در آن احساس آسايش، آزادي و استقلال واقعي كنند، بپردازد و امروز چنين احساس و روحيه اي دركشور ما حاكم است.
مقام معظم رهبري از وحدت كلمه بعنوان رمز پيشرفت و آسيب ناپذيري نظام اسلامي يادكردند و فرمودند: نظام اسلامي براساس وحدت كلمه و برخورداري از اعتماد متقابل ميان مردم و مسئولين اطمينان راسخ دارد كه پنجه ي فولادين ابرقدرتها و صاحبان سلاح و تكنولوژي قادر نخواهندبود اين ملت را از ادامه ي راه خود و پيگيري اهداف اسلامي بازدارند. اعتماد مردم،‌پشتيباني آنان از نظام اسلامي را بدنبال دارد و اين امر موفقيت حركت اسلامي به سمت اهداف خود را تضمين خواهدكرد.
حضرت آيت الله خامنه اي به تلاش دشمنان اسلام براي مخدوش جلوه دادن نظام اسلامي اشاره كردند و فرمودند: با آغاز حركتهاي اسلامي در جهان،‌تبليغات استعماري عليه جمهوري اسلامي ايران شدت يافته است و استكبار با تشديد تبليغات همه جانبه خود مي كوشد تا با ايجاد نوعي ضد جاذبه، مانع عملي شدن انگيزه هاي اسلامي مردم جهان و گرايش آنان به حركت ملت مسلمان ايران شود. امروز بلندگوهاي استعماري با تبليغات خباثت آميز خود و با بزرگ جلوه دادن مشكلات ما سعي مي كنند نظام اسلامي را زير سئوال ببرند و ما جز اين از دشمن انتظار ديگري نداريم.
حضرت آيت الله خامنه اي با اشاره به حق كشي آشكار قدرتهاي استكباري در برابر حركتهاي اسلامي فرمودند: در پيشرفت كشور ما و در تمامي نهادهاي عالي نظام همانند قواي سه گانه حضور مردم كاملاً احساس مي شود و هيچ كشوري را در دنيا با اين كيفيت نمي شناسيم كه مردم اينگونه آزادانه و با ميل و شوق و پشتوانه ي ايماني در صحنه حضور داشته باشند اما اين واقعيت واضح را بلندگوهاي تبليغاتي استكبار همواره انكاركرده اند.
حضرت آيت الله خامنه اي در پايان سخنانشان جذب ملتها به حركت اسلامي را براي دستگاه استكباري خسارت جبران ناپذيري خواندند و فرمودند نظام اسلامي درسطوح تصميم گيري، سياستگذاري،‌ اجرايي و قانونگذاري اهداف اسلامي را با قوت وقدرت پيگيري خواهد كرد. ما در تلاش هستيم تا روز بروز خود ر ابه اهدافمان نزديكتر كنيم. اين مسأله براي ما يك تكليف است و ملت ايران از تبليغات و جنجال و عصبانيت دنياي استكباري مطلقاً هراسي به خود راه نخواهدداد.
برپايه همين گزارش پيش ازبيانات مقام معظم رهبري آيت الله مشكيني رئيس مجلس خبرگان طي سخناني از حكومت اسلامي و همچنين مقام شامخ ولايت فقيه بعنوان نعمت بزرگ الهي ياد كرد و وجوب اطاعت از حضرت آيت الله خامنه اي ولي امر مسلمين را بعنوان يك وظيفه ي شرعي و اسلامي مورد تأكيد قرارداد. وي در پايان سخنانش طول عمر، سلامتي و موفقيت مقام معظم رهبري را از خداوند متعال مسئلت كرد.
کاربر گرامی؛ لطفا قبل از تکمیل فرم، موارد زیر را مطالعه کنید:
  • جهت مکاتبه با دفتر، از قسمت ارسال نامه استفاده نمایید.
  • به منظور استفتاء یا ارسال سوال شرعی، از قسمت ارسال سوال شرعی استفاده نمایید.
  • جهت ارایه انتقاد و پیشنهاد به سایت دفتر، از قسمت ارتباط با پایگاه استفاده نمایید.
  • از فرم زیر فقط برای ارایه نظرات در مورد محتوای همین صفحه استفاده نمایید.
  • مسوولیت ارسال اشتباه بر عهده ارسال کننده آن است.
700 /