پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری

ديدار مسئولين و كارگزاران نظام در سالروز بعثت حضرت محمد (ص)

در سالروز بعثت خجسته و مبارك پيامبر عظيم الشأن اسلام حضرت محمدبن عبدالله (ص)كارگزاران نظام و مقامات عاليرتبه كشوري و لشكري صبح امروز در حسينيه امام خميني رضوان الله تعالي عليه به حضور رهبر معظم انقلاب اسلامي رسيدند و اين عيد بزرگ اسلامي را به محضر ايشان تبريك و تهنيت گفتند.
دراين مراسم مقام معظم رهبري طي سخناني عيد سعيد مبعث را به مسلمانان جهان و ملت ايران تبريك و تهنيت گفتند و به تبيين عظمت و اهميت بعثت خاتم الانبياء و پيام مبعث پرداختند و فرمودند: تزكيه وآموختن كتاب و حكمت، نجات انسانها از ناپاكيها و نادانيهاو نيز كامل كردن ارزشهاي معنوي و اخلاقي هدف بعثت نبي اكرم (ص) در قلمرو وجود فردي و تحول دروني انسان است و تأمين عدالت اجتماعي كه بشريت امروز تشنه ي آن است هدف تعيين شده بعثت رسول گرامي اسلامي محسوب مي شود.
حضرت آيت الله خامنه اي با اشاره به تلاش گسترده دستگاههاي استعماري دنيا عليه معنويت، اسلام و حركتهاي اسلامي فرمودند: امروز صدها زبان،‌ حنجره و قلم در سطح دنيا تلاش خود را بر حفظ نظام مادي و استبدادي حاكم بر جهان متمركز كرده اند. اما بشريت امروز كه به تزكيه، اخلاق انساني و آرمانگرايي نيازمند است نمي تواند در سايه بي عدالتي، رفتار ظالمانه،‌ تجاوز و تعرض زندگي كند و براي اصلاح بي نظمي بين المللي و مقابله با حاكميت قانون جنگل بر بخش مهمي ازدنيا، بايد برخيزد و تحول اساسي در زندگي خود بوجود آورد.
رهبر انقلاب اسلامي حوادث تلخ و دردناك بوسني و هرزگوين را نشانه ي بارزي از حاكميت توحش در نظام بين المللي دانستند و فرمودند: در شرايطي كه عرض و ناموس يك ملت چندميليوني مورد تجاوز صربهاي جنايتكار قرارگرفته و خانه هايشان ويران مي شود و دارو، غذا، آسايش وامنيت از آنان سلب شده است و زن و مرد و كوچك و بزرگ قتل عام مي شوند، هيچ تحركيبه معناي واقعي كلمه در دنيا صورت نمي گيرد. به اعتقاد ما،‌ اين وضعيت بوضوح نشانگر توحش و حكومت قانون جنگل است.
مقام معظم رهبري در بخش ديگري از بياناتشان جنايت آمريكا و همدستانش عليه ملت عراق را نوع ديگري از وحشيگري حاكم بر جهان امروز دانستند و فرمودند: عراق كشوري ريشه دار است و سابقه ي تاريخي،‌ فرهنگي وعظمت آن ده برابر متجاوزيني است كه امروز از هر طرف مردم بيگناهِ كشور عراق راهدف بمبارانهاي خود قرارداده اند و آثار فرهنگي و مقدسات اين كشور مسلمان رانابود مي كنند. عراق كشور با فرهنگي است و حاكميت يك گروه انسانِ ناشايست و شروربر اين ملت نمي تواند مجوزي براي تجاوز و تعرض قدرتها به كشور و ملت عراق باشد.
حضرت آيت الله خامنه اي تداوم جنايات رژيم صهيونيستي عليه مردم مظلوم فلسطين و نيز چشم پوشي مدعيان استكباري دنيا از اين جنايات را دليل ديگري برتوحش، جاهليت و زورگوييِ حاكم بر نظام بين المللي دانستند و فرمودند: جمهوري اسلامي ايران با اتكال به خدا و ايمانِ مردم و مسئولين به اسلام عزيز، در برابراستبدادِ قدرتهاي مهارگسيخته ايستاده است و هيچ عاملي جز دين نمي تواند در برابرجنون قدرتمندان دنيا ايستادگي كند لذا بشريت امروز نيازمند بعثت است و آحاد انسان بايد از درون متحول و تزكيه شوند و قسط و عدالت جايگزين ظلم و ستم حاكم بر نظام اجتماعي جوامع بشري شود.
رهبر انقلاب اسلامي ضرورت ايستادگي در برابر قدرتهاي متكي به زور را مورد تأكيد قراردادند و خطاب به مسئولان و كارگزاران نظام فرمودند: راه مستقيم اسلام را تنها با ايمان و تبعيت كامل از معارف و احكام نجاتبخش اسلام مي توان طي كرد و امام عظيم الشأن با عمل و منشِ خود درس ايستادگي در برابر دشمنان را به ما آموختند. از اين رو قدرتهاي استكباري با امام،‌ملتِ شجاع ايران و برافراشته شدن پرچم اسلام به دست جمهوري اسلامي مخالفت مي كنند ودشمني و كينه ي خود را نسبت به دولت، رئيس جمهور، مجلس، مسئولين قضايي و احكام وشعارهاي اسلامي پنهان نمي دارند.
مقام معظم رهبري پاي بندي به اصول و عملي شدن شعار امر به معروف و نهي از منكر و حركتهاي حزب اللهي را موجب ايستادگي در برابر انحرافها و خطاهاي فاحشِ دنياي امروز توصيف كردند و در پايان سخنانشان فرمودند:اگر دولتهاي اسلامي به اسلام تمسك جويند ملتها با همه ي وجود از آنها حمايت خواهندكرد. راهِ عظمتِ دنياي اسلام بازگشت به پيامِ بعثت است و امروز مسلمينِ جهان به بركتِ اسلام مي توانند حركتِ دوباره اي را آغاز كنند.
بر پايه همين گزارش پيش از بياناتِ مقام معظم رهبري، حجت الاسلام والمسلمين هاشمي رفسنجاني رئيس جمهور، بعثتِ مباركِ حضرت خاتم النبيين (ص) را به محضر رهبر انقلاب اسلامي وامت اسلام تبريك گفت و طي سخنان كوتاهي ضمن تأكيد بر لزوم تمسك به تربيت و تعاليم الهي،‌ از تبعيض، ظلم، تجاوز، تعدي، خودخواهي و عوامفريبي به عنوان نشانه هايي ازحاكميتِ جاهليت در دنياي امروز نام برد.
رئيس جمهور در پايان سخنانش افزود: بشريت هيچگاه نمي تواند خود را از بعثت بي نياز بداند و خوشبختانه امروز در ايران اسلامي پيروي از ولايت به عنوان جوهره رسالت و اساس بعثت همه ي انبياء، محور كار مسئولان نظام است و ما با تمسك به اصل مسلم ولايت وظايف خود را انجام ميدهيم.
بنابرهمين گزارش، دراين ديدار رئيس جمهور، رئيس مجلس شوراي اسلامي، رئيس قوه قضائيه، حجةالاسلام و المسلمين حاج سيداحمد خميني، اعضاي شوراي نگهبان، اعضاي مجمع تشخيص مصلحت نظام، نمايندگان مجلس شوراي اسلامي، مسئولان قوه قضائيه،مشاورين و معاونين رئيس جمهور، وزراء، مشاورين و معاونين رئيس قوه قضائيه،مشاورين نظامي فرماندهي كل قوا، مسئولان ستاد فرماندهي كل قوا، فرمانده كل سپاهپاسداران،‌فرماندهان و معاونين نيروهاي مسلح، رؤساي سازمانهاي وابسته به نهادرياست جمهوري، معاونين وزراء و رؤساي سازمانهاي وابسته به وزارتخانه ها،استانداران، اعضاي شورايعالي انقلاب فرهنگي، ائمه جمعه و نمايندگان ولي فقيه درمراكز استانها و اعضاي شوراي سياستگذاري ائمه جمعه ، رؤسا و اساتيد دانشگاهها،نمايندگان ولي فقيه و مسئولين عقيدتي سياسي نيروهاي مسلح، رؤسا و مسئولان بنياد شهيد، نمايندگان ولي فقيه در نهادها و ارگانهاي انقلاب اسلامي، كميته امداد امام،بنياد مستضعفان و جانبازان، سازمان تبليغات اسلامي، سازمان حج و اوقاف، بنيادمسكن،‌ بنياد 15 خرداد، نهضت سوادآموزي و هيئت عالي گزينش، مسئولان سازمان صداوسيما، اعضاي جامعه روحانيت و مجمع روحانيون مبارز تهران، حجةالاسلام و المسلمين حكيم رئيس مجلس اعلاي انقلاب اسلامي عراق، نمايندگان سياسي كشورهاي اسلامي در تهران،‌اعضاي شركت كننده در سمينار سراسري مديران وزارت ارشاد اسلامي،حجةالاسلام والمسلمين فلسفي، جامعه وعاظ تهران، مسئولان روزنامه هاي كثيرالانتشار، سازمان خبرگزاري جمهوري اسلامي و ستاد نمازجمعه تهران حضور داشتند.
کاربر گرامی؛ لطفا قبل از تکمیل فرم، موارد زیر را مطالعه کنید:
  • جهت مکاتبه با دفتر، از قسمت ارسال نامه استفاده نمایید.
  • به منظور استفتاء یا ارسال سوال شرعی، از قسمت ارسال سوال شرعی استفاده نمایید.
  • جهت ارایه انتقاد و پیشنهاد به سایت دفتر، از قسمت ارتباط با پایگاه استفاده نمایید.
  • از فرم زیر فقط برای ارایه نظرات در مورد محتوای همین صفحه استفاده نمایید.
  • مسوولیت ارسال اشتباه بر عهده ارسال کننده آن است.
700 /