پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری

بازديد از نمايشگاه‌ بين‌المللي‌ كتاب‌

حضرت‌ آيت‌الله‌ خامنه‌اي‌ رهبر معظم‌ انقلاب‌ اسلامي‌ امروز سه‌شنبه‌ در پايان‌ يك‌ بازديد 8 ساعته‌ از ششمين‌ نمايشگاه‌ بين‌المللي‌ كتاب‌ در تهران‌ ضمن‌ تأكيد بر لزوم‌ توسعه‌ و ترويج‌ فرهنگ‌ كتابخواني‌ فرمودند: با گسترش‌ فرهنگ‌ كتابخواني‌ و كتاب‌ خواهي‌ و نيز توليد كتابهاي‌ خوب‌ و كيفي‌ بخش‌ عمده‌اي‌ از وظايف‌ فرهنگي‌ دولت‌ جمهوري‌ اسلامي‌ ايران‌ انجام‌ مي‌شود.
مقام‌ معظم‌ رهبري‌ كه‌ در بازديد 8 ساعته‌ خود از نمايشگاه‌ از بيش‌ از 250 غرفه‌ از ناشران‌ داخلي‌، ناشران‌ خارجي‌ كشورهاي‌ عربي‌ و مركز اطلاع‌ رساني‌ بازديد كردند، برگزاري‌ نمايشگاه‌ كتاب‌ را يكي‌ از پديده‌هاي‌ بسيار خوب‌ و مفيد جمهوري‌ اسلامي‌ ايران‌ دانستند و گسترش‌ نمايشگاههاي‌ كتاب‌ از لحاظ زماني‌ و مكاني‌ را توصيه‌ فرمودند. حضرت‌آيت‌الله‌ خامنه‌اي‌ ضمن‌ قدر داني‌ و تشكر از دست‌اندر كاران‌ برگزاري‌ نمايشگاه‌ اظهار داشتند: مردم‌ بايد به‌ كتابخواني‌ عادت‌ كنند، كتاب‌ بايد بعنوان‌ يك‌ ضرورت‌ وارد زندگي‌ مردم‌ شود و كتابخواني‌ بعنوان‌ يك‌ سيره‌ و سنت‌ رايج‌ بين‌ مردم‌ باشد و تمامي‌ اقشار مردم‌ از اداري‌، كاسب‌، روستايي‌، كشاورز و حتي‌ كودكان‌ حتما با كتابخواني‌ از معارف‌ موجود مطلع‌ باشند.
رهبر معظم‌ انقلاب‌ اسلامي‌ كتاب‌ را غذاي‌ روح‌ انسان‌ دانستند و فرمودند: در كنار توجه‌ به‌ امر توسعه‌ و ترويج‌ كتابخواني‌ بايد توجه‌ داشت‌ كه‌ از انتشار آنچه‌ كه‌ مشخص‌ است‌ براي‌ مردم‌ زيان‌ دارد جلوگيري‌ شود.
براساس‌ همين‌ گزارش‌ مقام‌ معظم‌ رهبري‌ در بازديد8 ساعته‌ خود از ششمين‌ نمايشگاه‌ بين‌المللي‌ كتاب‌ ضمن‌ خريد كتابهايي‌ در زمينه‌هاي‌ مختلف‌ با دست‌ اندركاران‌ و غرفه‌ داران‌ نمايشگاه‌ از نزديك‌ به‌ گفتگو پرداختندو از تلاش‌ آنان‌ قدرداني‌ كردند.
در اين‌ بازديد وزير فرهنگ‌ و ارشاد اسلامي‌ و چند تن‌ از مسئولين‌ وزارت‌ فرهنگ‌ و ارشاد اسلامي‌ و رئيس‌ ششمين‌ نمايشگاه‌ بين‌ المللي‌ كتاب‌ مقام‌ معظم‌ رهبري‌ را همراهي‌ مي‌كردند.
کاربر گرامی؛ لطفا قبل از تکمیل فرم، موارد زیر را مطالعه کنید:
  • جهت مکاتبه با دفتر، از قسمت ارسال نامه استفاده نمایید.
  • به منظور استفتاء یا ارسال سوال شرعی، از قسمت ارسال سوال شرعی استفاده نمایید.
  • جهت ارایه انتقاد و پیشنهاد به سایت دفتر، از قسمت ارتباط با پایگاه استفاده نمایید.
  • از فرم زیر فقط برای ارایه نظرات در مورد محتوای همین صفحه استفاده نمایید.
  • مسوولیت ارسال اشتباه بر عهده ارسال کننده آن است.
700 /