پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری

ديدار فرماندهان‌ عاليرتبه‌ ارتش‌، اساتيد، دانشجويان‌ و فارغ‌التحصيلان‌ مراكز عالي‌ آموزش‌ نظامي‌

جمعي‌ از فرماندهان‌ عاليرتبه‌ ارتش‌ جمهوري‌ اسلامي‌، اساتيد، دانشجويان‌ و فارغ‌التحصيلان‌ مراكز عالي‌ آموزش‌ نظامي‌ صبح‌ امروز در حسينيه‌ امام‌ خميني‌(رض‌) به‌ حضور حضرت‌ آيت‌الله‌ خامنه‌اي‌ رهبر معظم‌ انقلاب‌ اسلامي‌ و فرمانده‌ كل‌ قوا رسيدند و 15 تن‌ از اساتيد و دارندگان‌ رتبه‌هاي‌ اول‌ آموزش‌ عالي‌ نظامي‌ به‌ افتخار دريافت‌ جايزه‌ و دانش‌نامه‌ از دست‌ مقام‌ معظم‌ رهبري‌ نائل‌ آمدند.
در اين‌ ديدار ابتدا سرتيپ‌ آراسته‌ جانشين‌ رئيس‌ ستاد مشترك‌ ارتش‌ جمهوري‌ اسلامي‌ ايران‌ گزارشي‌ از عملكرد ارتش‌ در زمينه‌ آموزش‌هاي‌ تخصصي‌ را ارائه‌ داد و سپس‌ حضرت‌ آيت‌الله‌ خامنه‌اي‌ رهبر معظم‌ انقلاب‌ اسلامي‌ طي‌ سخناني‌ از ارتش‌ جمهوري‌ اسلامي‌ ايران‌ به‌ عنوان‌ ارتش‌ مردمي‌ و پرافتخار ياد كردند و برضرورت‌ افزايش‌ معلومات‌ و دانش‌ نظامي‌ در ارتش‌ و ارتقاء كيفي‌ نيروهاي‌ مسلح‌ تأكيد فرمودند.
حضرت‌ آيت‌الله‌ خامنه‌اي‌ با اشاره‌ به‌ دوران‌ گذشته‌ ارتش‌ فرمودند: ارتش‌ ايران‌ آن‌ روزي‌ كه‌ حكام‌ غيرمردمي‌ بر كشور حكومت‌ مي‌كردند غيرمردمي‌ و وابسته‌ به‌ بيگانگان‌ بود اما امروز يك‌ مجموعه‌ عظيم‌ مردمي‌ در ارتش‌ براي‌ عقيده‌، ايمان‌ و ميهن‌ خود تلاش‌ مي‌كند و اين‌ افتخار بزرگي‌ است‌.
فرمانده‌ كل‌ قول‌ دوره‌هاي‌ تحصيلي‌ نظامي‌ در جمهوري‌ اسلامي‌ ايران‌ را داراي‌ ارزش‌هاي‌ واقعي‌ دانستند و با تأكيد بر ارزش‌ والاي‌ علم‌ و جهاد و حفظ استقلال‌ ارتش‌ فرمودند: امروز براي‌ نظاميان‌ ما در هر سطحي‌ كسب‌ معلومات‌ و دانش‌ نظامي‌ از هر كس‌ و هر جا با حفظ استقلال‌ و ادامه‌ جهاد خودكفايي‌ از جمله‌ فرائض‌ است‌ و در اين‌ زمينه‌ لازم‌ است‌ از تجربيات‌ ميدان‌ جنگ‌ در دوره‌هاي‌ نظامي‌ حداكثر استفاده‌ بشود.
حضرت‌ آيت‌الله‌ خامنه‌اي‌ بر ضرورت‌ تجليل‌ هميشگي‌ از مدافعان‌ انقلاب‌ اسلامي‌ در طول‌ هشت‌ سال‌ دفاع‌ مقدس‌ تأكيد كردند و فرمودند: در ارتش‌ و سپاه‌ بايد همه‌ پديده‌ها يادآور دوران‌ پرافتخار دفاع‌ مقدس‌ باشند. و مقررات‌ نظامي‌ با اصول‌ ارزشي‌ انقلاب‌ منطبق‌ باشد.
رهبر معظم‌ انقلاب‌ اسلامي‌ وضعيت‌ كنوني‌ كشور را در دوران‌ بلوغ‌ سازندگي‌ دانستند و فرمودند: دوران‌ سازندگي‌ دوران‌ دشواري‌ است‌ و لذا بايد تمامي‌ كارها با اميد و تلاش‌ بيشتر به‌ پيش‌ رود، امروز ما به‌ هيچ‌ دولت‌ و قدرتي‌ در دنيا متكي‌ نيستيم‌ و ملت‌ فداكار ما بايد با دستان‌ خود كشور را بسازد. سهم‌ ارتش‌ در سازندگي‌ كشور حائز اهميت‌ است‌ و سازمانهاي‌ نظامي‌ بايد سازندگي‌ سازمان‌ خود را در اولويت‌ قرار دهند.
حضرت‌ آيت‌الله‌ خامنه‌اي‌ در پايان‌ سخنانشان‌ روال‌ معمولي‌ ارتش‌ها در اكثر نقاط دنيا را بي‌تفاوتي‌ نسبت‌ به‌ دفاع‌ از حق‌ و حقوق‌ مردم‌ دانستند و بعنوان‌ نمونه‌ به‌ فاجعه‌ دخالت‌ نظامي‌ امريكا در سومالي‌ اشاره‌ كردند و فرمودند: آمريكا به‌ بهانه‌ رساندن‌ نان‌ به‌ مردم‌ سومالي‌ به‌ اين‌ كشور تجاوز كرده‌ و به‌ قتل‌ و غارت‌ مردم‌ مشغول‌ است‌، آيا وجدان‌ نيروهاي‌ نظامي‌ امريكا از خود نمي‌پرسد كه‌ براي‌ مقابله‌ ومواجهه‌ با مردم‌ مظلوم‌ سومالي‌ و كشتار آنان‌ چه‌ دليل‌ موجهي‌ دارند، آيا سوال‌ نمي‌كند چرا در حالي‌ كه‌ ارتش‌ امريكا و نيروهاي‌ نظامي‌ ساير كشورها در سومالي‌ بسيج‌ شده‌اند از كنار نسل‌كشي‌ انسانها در بوسني‌ بي‌تفاوت‌ مي‌گذرند و چرا در بوسني‌ كه‌ به‌ دليل‌ نزديكي‌ زمستان‌ جان‌ هزاران‌ انسان‌ در خطر است‌ هيچ‌ نشانه‌اي‌ از حضور ارتش‌ها نيست‌.
اين‌ گزارش‌ حاكيست‌ در اين‌ ديدار جمعي‌ از خانواده‌هاي‌ معظم‌ شهدا، جانبازان‌ و آزادگان‌ بهمراه‌ مسئولين‌ و رؤساي‌ ادارات‌ و سازمانها و فرماندهان‌ يگانهاي‌ تابعه‌ ستاد مشترك‌ ارتش‌، اساتيد و دانشجويان‌ دوره‌هاي‌ قديم‌ و جديد دانشگاه‌ علوم‌ استراتژيك‌ و دانشكده‌ فرماندهي‌ و ستاد ارتش‌، فرماندهي‌، معاونت‌ها و مسئولين‌ نيروي‌ زميني‌ ارتش‌، مدرسين‌ و دانشجويان‌ دوره‌هاي‌ قديم‌ و جديد دانشگاه‌ افسري‌، آموزشگاه‌ نظامي‌، مركز آموزش‌ خلباني‌ هوانيروز، مركز آموزش‌ بهداري‌ نيروي‌ زميني‌ ارتش‌، فارغ‌التحصيلان‌ سالهاي‌ 60 و 61 دانشگاه‌ افسري‌ و تعدادي‌ از خواهران‌ بهيار نيروي‌ زميني‌ ارتش‌ حضور داشتند.
کاربر گرامی؛ لطفا قبل از تکمیل فرم، موارد زیر را مطالعه کنید:
  • جهت مکاتبه با دفتر، از قسمت ارسال نامه استفاده نمایید.
  • به منظور استفتاء یا ارسال سوال شرعی، از قسمت ارسال سوال شرعی استفاده نمایید.
  • جهت ارایه انتقاد و پیشنهاد به سایت دفتر، از قسمت ارتباط با پایگاه استفاده نمایید.
  • از فرم زیر فقط برای ارایه نظرات در مورد محتوای همین صفحه استفاده نمایید.
  • مسوولیت ارسال اشتباه بر عهده ارسال کننده آن است.
700 /