پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری

حضور در مراسم ويژه هفته بسيج

حضرت‌ آيت‌الله‌ خامنه‌اي‌ رهبر انقلاب‌ اسلامي‌ و فرمانده‌ كل‌ قوا صبح‌ امروز در اجتماع‌ بزرگ‌ فرماندهان‌ نيروي‌ مقاومت‌ بسيج‌ از سراسر كشور طي‌ سخناني‌ از نقش‌ بسيج‌ در كسب‌ افتخارات‌ بزرگ‌ و جاودانه‌ براي‌ ملت‌ مسلمان‌ ايران‌ به‌ عظمت‌ ياد كردند و ارتباط توده‌ عظيم‌ مردم‌ با مركزيت‌ ايماني‌ و الهي‌ رهبريت‌ انقلاب‌ اسلامي‌ را عامل‌ اساسي‌ موفقيت‌ها و پيروزيهاي‌ بدست‌ آمده‌ دانستند.
در اين‌ مراسم‌ كه‌ در دومين‌ روز از هفته‌ بسيج‌ و در ورزشگاه‌ تختي‌ برگزار شده‌ بود فرمانده‌ كل‌ قوا به‌ خدمات‌ بزرگ‌ بسيج‌ مردمي‌ در مقاطع‌ مختلف‌ تاريخ‌ 15 ساله‌ انقلاب‌ اسلامي‌ اشاره‌ كردند و فرمودند: در نظام‌ جمهوري‌ اسلامي‌ توده‌ عظيم‌ مردم‌ با مسئولين‌ كشور كه‌ نقطه‌ مركزي‌ آن‌ شخص‌ امام‌ بزرگوار و رهبر است‌ يك‌ پيوند دائمي‌ دارند و اين‌ مهم‌ همواره‌ عامل‌ پيروزيهاي‌ نظام‌ اسلامي‌ و ملت‌ مقتدر و مسلمان‌ ايران‌ در عرصه‌هاي‌ مختلف‌ بوده‌ است‌.
حضرت‌ آيت‌الله‌ خامنه‌اي‌ در بخش‌ ديگري‌ از بياناتشان‌ وجود قدرت‌ تحليل‌ سياسي‌ را در مردم‌ موجب‌ ناكامي‌ و شكست‌ توطئه‌ها و ترفندهاي‌ مختلف‌ دشمن‌ دانستند و افزودند: نظام‌ و مسئوليني‌ كه‌ كشور بزرگ‌ ايران‌ را اداره‌ مي‌كنند به‌ مردم‌ و جوانان‌ پرنشاطي‌ كه‌ خطر را در مقابل‌ هدفهاي‌ خود به‌ هيچ‌ مي‌انگارند متكي‌ هستند، لذا ايستادگي‌ قدرتمندانه‌ نظام‌ در برابر استكبار از اعتماد و اطمينان‌ به‌ مقاومت‌ نيروي‌ عظيم‌ مردم‌ ناشي‌ مي‌شود و تحكيم‌ پيوند و ارتباط مردم‌ با رهبري‌ و مركزيت‌ اداره‌ كشور پيوسته‌ سبب‌ شده‌ است‌ كه‌ روحيه‌ و قدرت‌ مقابله‌ دولتمردان‌ در برابر تحميل‌ها و فشارهاي‌ خارجي‌ افزايش‌ يابد.
فرمانده‌ كل‌ قوا به‌ فشارهاي‌ مختلف‌ آمريكا و قدرتهاي‌ فاسد و ظالم‌ جهاني‌ عليه‌ بسياري‌ از دولتها اشاره‌ كردند و فرمودند: اراده‌ مردم‌ مسلمان‌ و با ايمان‌ ما بر استقلال‌، آزادزيستن‌ و آبادكردن‌ كشور استوار است‌ و اجازه‌ نمي‌دهند كه‌ هيچ‌ قدرتي‌ او را ابزار دست‌ و خواست‌ خود قرار دهد. و اين‌ امر بزرگترين‌ عزت‌ و افتخار براي‌ ملت‌ ما محسوب‌ مي‌شود.
رهبر معظم‌ انقلاب‌ اسلامي‌ در ادامه‌ سخنانشان‌ فرمودند: ملت‌ و دولت‌ ايران‌ در مقابل‌ مستكبرين‌ و زورمندان‌ دنيا اين‌ قدرت‌ را دارند كه‌ مانع‌ از دخالت‌ استكبار جهاني‌ در امور خود شود و امروز دولتها، ملتها و دستگاههاي‌ اداره‌ كننده‌ دنيا با صراحت‌ و قدرت‌ بايد بر دهان‌ آمريكا بكوبند و از دخالتهاي‌ وقيحانه‌ او در مسائل‌ داخلي‌ خود جلوگيري‌ كنند.
فرمانده‌ كل‌ قوا هر تلاشي‌ را كه‌ در جهت‌ خدشه‌دار كردن‌ وحدت‌ ملت‌ ايران‌ و يكپارچگي‌ مردم‌ و مسئولين‌ بعمل‌ آيد حركتي‌ به‌ سود دشمن‌ توصيف‌ كردند و فرمودند: كساني‌ كه‌ در گفته‌ها و نوشته‌هاي‌ خود در تلاش‌ هستند تا دلهاي‌ مردم‌ را نسبت‌ به‌ حركت‌ مركزيت‌ نظام‌ متزلزل‌ و دچار ترديد كنند، قطعا خود را در خدمت‌ اهداف‌ دشمن‌ قرار داده‌اند زيرا ملت‌ ما در سايه‌ همين‌ اعتماد و اطمينان‌ يكپارچگي‌ بود كه‌ توانست‌ دشمن‌ را به‌ زانو درآورد.
حضرت‌ آيت‌الله‌ خامنه‌اي‌ آينده‌اي‌ اميد بخش‌ را براي‌ ملت‌ ايران‌ نويد دادند و فرمودند: نيروي‌ عظيمي‌ مانند ملت‌ ايران‌ كه‌ دل‌ خود را با عشق‌ الهي‌ و ايمان‌ و اعتقاد به‌ خدا و مكتب‌ حياتبخش‌ اسلام‌ منور كرده‌ است‌، اين‌ قدرت‌ را دارد كه‌ كشور خود را به‌ همان‌ ترتيبي‌ كه‌ شايسته‌ يك‌ ملت‌ اسلامي‌ بسازد و امروز ملت‌ ايران‌ با كارهاي‌ بزرگي‌ كه‌ انجام‌ داده‌ در دنيا عزيز است‌ و بعنوان‌ يك‌ ملت‌ بزرگ‌ شناخته‌ مي‌شود.
مقام‌ معظم‌ رهبري‌ لزوم‌ پرهيز از مبالغه‌آميز خواندن‌ قدرت‌ دشمن‌ را مورد تأكيد قرار دادند و فرمودند: دستگاههاي‌ تبليغاتي‌ صهيونيست‌ها و مستكبرين‌ تلاش‌ مي‌كنند تا از آمريكا و ديگر قدرتها يك‌ غول‌ درست‌ كنند اما واقعيت‌ نشان‌ مي‌دهد كه‌ آنها اگر قدرت‌ مي‌داشتند نهضت‌ اسلامي‌ روز به‌ روز تا اين‌ حد در دنيا ريشه‌دار و نيرومند نمي‌شد لذا بر اين‌ اساس‌ نبايد قدرت‌ استكبار را مورد مبالغه‌ قرار داد.
رهبر انقلاب‌ اسلامي‌ قدرت‌ واقعي‌ يك‌ ملت‌ را تجلي‌ يافته‌ در ايمان‌ مردم‌ به‌ خدا و آشنايي‌ آنان‌ با احكام‌ الهي‌ دانستند و فرمودند: امروز در ايران‌ اسلامي‌ اراده‌ خود مردم‌ حكومت‌ مي‌كند و دشمنان‌ بر ما هيچ‌ تسلط و نفوذي‌ ندارند و نخواهند داشت‌ و ترديدي‌ نيست‌ كه‌ آنها در تلاشهاي‌ خود براي‌ ضربه‌ زدن‌ به‌ نظام‌ جمهوري‌ اسلامي‌ ناكام‌ خواهند ماند و شكست‌ خواهند خورد. فرمانده‌ كل‌ قوا از بسيج‌ بعنوان‌ يك‌ نعمت‌ بزرگ‌ الهي‌ براي‌ مردم‌ انقلابي‌ ايران‌ ياد كردند و فرمودند: بسيج‌ يك‌ مسأله‌ بسيار مهم‌ در انقلاب‌ ما و براي‌ مردم‌ ماست‌ زيرا اين‌ نيروي‌ عظيم‌ مردمي‌ هنگامي‌ كه‌ در جنگ‌ طولاني‌ تحميلي‌ وارد ميدان‌ نبرد شد تمامي‌ محاسبات‌ را بر هم‌ زد و به‌ حق‌ بايد گفت‌ عزيمت‌ نيروهاي‌ بسيجي‌ از خانه‌ها، مدارس‌، كارخانه‌ها، ادارات‌، شهرها و روستاها به‌ سوي‌ جبهه‌ها پيروزي‌ را براي‌ ملت‌ ايران‌ به‌ ارمغان‌ آورد و قدرت‌ ملي‌ و پايداري‌ جمهوري‌ اسلامي‌ ايران‌ به‌ تمام‌ دنيا اثبات‌ شد.
فرمانده‌ كل‌ قوا از آحاد بسيج‌ بعنوان‌ شايسته‌ترين‌ افراد در بخش‌هاي‌ مختلف‌ كاري‌ خود نام‌ بردند و در پايان‌ سخنانشان‌ ضمن‌ هشدار نسبت‌ به‌ اغواگري‌ها و تبليغات‌ مسموم‌، هوس‌انگيز و گمراه‌ كننده‌ دشمن‌، ضرورت‌ فراگيري‌ آموزشهاي‌ فكري‌ و معنوي‌، انجام‌ مانورهاي‌ لازم‌ نظامي‌ و نيز تشكل‌ مستحكم‌ و گسترده‌ را به‌ فرماندهان‌ و اعضاي‌ نيروي‌ مقاومت‌ بسيج‌ مورد تأكيد قرار دادند. بر پايه‌ همين‌ گزارش‌ مراسم‌ ويژه‌ گردهمايي‌ سراسري‌ فرماندهان‌ نيروي‌ مقاومت‌ بسيج‌ صبح‌ امروز با تلاوت‌ آياتي‌ چند از قرآن‌ كريم‌ و نواخته‌ شدن‌ سرود جمهوري‌ اسلامي‌ ايران‌ و سرود نيروي‌ مقاومت‌ بسيج‌ آغاز شد و پس‌ از برنامه‌ كار نمايش‌ گروهي‌ پنج‌ هزار تن‌ از نيروهاي‌ بسيج‌ دانش‌آموزي‌ كه‌ به‌ طرز باشكوهي‌ به‌ اجرا در آمد يگانهاي‌ نمونه‌ بسيج‌ و مستقر در ميدان‌ از مقابل‌ كلام‌الله‌ مجيد و فرمانده‌ كل‌ قوا رژه‌ رفتند و همزمان‌ با آن‌ گروهي‌ از چتربازان‌ بسيجي‌ از جمله‌ يك‌ خانواده‌ بسيجي‌ با عمليات‌ نمايشي در ميدان‌ برگزاري‌ مراسم‌ فرود آمدند.
در اين‌ مراسم‌ همچنين‌ چهارتن‌ از نيروهاي‌ نمونه‌ بسيجي‌ به‌ افتخار دريافت‌ درجات‌ مجاهد، دريادل‌، رزمجو و رزمنده‌ از دست‌ فرمانده‌ كل‌ قوا نائل‌ شدند و به‌ يكي‌ از بسيجيان‌ كه‌ حافظ كل‌ قرآن‌ است‌ هديه‌اي‌ اعطا شد.
پيش‌ از بيانات‌ مقام‌ معظم‌ رهبري‌ سردار سرتيپ‌ افشار فرمانده‌ نيروي‌ مقاومت‌ بسيج‌ گزارشي‌ را از فعاليتهاي‌ تربيتي‌ و آموزشي‌ بسيج‌ و نيز برنامه‌هاي‌ اين‌ نيرو در مقابله‌ با مفساد اجتماعي‌ به‌ استحضار فرمانده‌ كل‌ قوا رساند. حضرت‌ آيت‌الله‌ خامنه‌اي‌ همچنين‌ صبح‌ امروز از نمايشگاه‌ شجره‌ طيبه‌ كه‌ در آن‌ نموداري‌ از تشكيلات‌ اداري‌ و سازماندهي‌ و ارتباطات‌ نواحي‌ و پايگاههاي‌ مقاومت‌ بسيج‌ همراه‌ با دست‌ آوردهاي‌ بسيج‌ مردمي‌ در زمينه‌ مسائل‌ اطلاعاتي‌ و امنيتي‌ به‌ نمايش‌ در آمده‌ بود بازيد كردند.
اين‌ گزارش‌ همچنين‌ حاكيست‌ در اين‌ مراسم‌ رئيس‌ ستاد كل‌ نيروهاي‌ مسلح‌، فرمانده‌ كل‌ سپاه‌ پاسداران‌، رؤساي‌ ستادهاي‌ مشترك‌ ارتش‌ و سپاه‌، نماينده‌ ولي‌ فقيه‌ در سپاه‌، فرمانده‌ نيروهاي‌ زميني‌ و دريايي‌ ارتش‌، فرمانده‌ نيروي‌ انتظامي‌، فرماندهان‌ نيروهاي‌ پنج‌ گانه‌ سپاه‌ و جانشين‌ فرمانده‌ كل‌ سپاه‌ و رؤساي‌ سازمانهاي‌ حفاظت‌ و اطلاعات‌ سپاه‌ و نيروي‌ انتظامي‌ حضور داشتند.
کاربر گرامی؛ لطفا قبل از تکمیل فرم، موارد زیر را مطالعه کنید:
  • جهت مکاتبه با دفتر، از قسمت ارسال نامه استفاده نمایید.
  • به منظور استفتاء یا ارسال سوال شرعی، از قسمت ارسال سوال شرعی استفاده نمایید.
  • جهت ارایه انتقاد و پیشنهاد به سایت دفتر، از قسمت ارتباط با پایگاه استفاده نمایید.
  • از فرم زیر فقط برای ارایه نظرات در مورد محتوای همین صفحه استفاده نمایید.
  • مسوولیت ارسال اشتباه بر عهده ارسال کننده آن است.
700 /