پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری

بيانات مقام معظم رهبري در ديدار اقشار مختلف مردم به مناسبت هفته وحدت

حضرت آيةا... خامنه اي رهبر انقلاب اسلامي و ولي امر مسلمين جهان صبح امروز در ديدار جمع كثيري از امت حزب ا... با ايشان، ضمن تأكيد بر ضرورت وحدت ميان پيروان مذاهب مختلف اسلامي، تلاش دول مرتجع و وابسته به استكبار جهاني براي ايجاد شكاف و نفاق بين مسلمانان جهان را تقبيح و آنرا محكوم كردند.
به گزارش خبرگزاري جمهوري اسلامي در اين ديدار كه با ابراز احساسات پرشور حاضرين و نيز شعارهاي «اطاعت ازخامنه اي اطاعت از امام است» و « نيز خامنه اي رهبر است - وارث پيغمبر است » توأم بود رهبر كشورمان طي بيانات مبسوطي كه به مناسبت فرا رسيدن "هفته وحدت" ايراد داشتند، اتحاد و يكپارچگي ميان مسلمين را يك اصل اسلامي و انقلابي دانستند. ايشان ضمن برشمردن وجوه مشترك ميان مذاهب مختلف اسلامي، به بيان اين مطلب كه عميق ترين فرهنگ ها به مسلمانان تعلق دارد پرداخته و فرمودند: منطقه اي كه بيشترين جمعيت مسلمان در آن متراكم است از نظر استراتژيكي، سوق الجيشي، اقليمي و آب و هوائي، نقطه حساس جهان محسوب مي شود. اگر مسلمانان با يكديگر دشمني و جنگ نكنند و دوست را از دشمن باز شناسند وضع زندگي آنها كه عموماً‌ در ضعف، عقب افتادگي، فقر، وابستگي و اسارت به سر مي برند تغيير خواهد كرد.
رهبر انقلاب اسلامي به تلاش استكبار جهاني براي بيرون راندن اسلام از كشورهاي اسلامي و بيگانه كردن مسلمانان با اسلام اصيل و انقلابي اشاره كردند و ضمن فرا خواندن مسلمانان به اتحاد و همبستگي خلل ناپذير فرمودند: پيام ما به مسلمانان در هفته وحدت اين است كه با هم متحد شوند و دشمني نكنند. اين سخن ما را هر مسلمان عاقل، بي طرف و منصفي مي پذيرد. به دنبال پيروزي انقلاب اسلامي در ايران، استكبار جهاني پي برد كه اگر اتحاد ميان مسلمين تحقق يابد مسلمانان در سراسر جهان متوجه ام القراء و كانون اسلام يعني ايران اسلامي خواهند شد لذا از همان آغاز دولت هاي مرتجع و وابسته به استعمار با صرف پول هاي گزاف براي ايجاد اختلاف تلاش كردند.
حضرت آيةا... خامنه اي با اشاره به اين مطلب كه امروز پول هاي حاصل از نفت بر ضد شيعه به كار گرفته مي شود فرمودند: دولت هاي مرتجع براي رد تشيع به زبان هاي عربي و اردو كتاب منتشر مي كنند. اين ها دست شيطان هستند و ما به كساني كه در كشورهاي مختلف براي مقابله با انقلاب اسلامي و تهمت زدن به رهبر عظيم الشأن و فقيد مسلمانان جهان و انتقاد از ملت مبارز و مسلمان ايران تلاش مي كنند نصيحت مي كنيم.
ولي امر مسلمين با بيان اين مطلب كه اثبات عقيده و استدلال جداي از آتش افروزي و دشمني است اظهار داشتند: امروزحنجره هاي ناسالمي كه عليه ملت مسلمان ايران و راه انقلاب اسلامي سخن گفته و شعار مي دهند مزدور و در خدمت دشمنان اسلام هستند. اگر كساني به بهانه داشتن عقيده اي بخواهند به مقدسات ديگران اهانت كنند، چنين چيزي به هيچ وجه از طرف ما قابل دفاع نيست. مسلمانان از هر مذهبي كه هستند بايد به يكديگر محبت كنند. دشمن با اصل اسلام مخالف است و همان اسلامي كه شيعه و سني دارد امروز مورد غضب آمريكاست.
ايشان با تأكيد بر لزوم گرامي داشت هفته وحدت فرمودند: من توصيه مي كنم آحاد مردم و به ويژه علماء، دانشمندان و افراد صاحب نفوذ هفته وحدت را كه به مناسبت ميلاد باسعادت نبي اكرم(ص) برگزار مي شود گرامي بدارند و اين مسأله را براي هميشه به عنوان يك شعار انقلاب اسلامي حفظ كنند.
ولي امر مسلمين افزودند: اگر ملت ما در مراسم حج، عليه آمريكا و اسرائيل شعار بدهد عوامل مرتجع و سر سپرده به ما اعتراض مي كنند و آن را موجب تفرقه مي دانند ولي اين شعار نه تنها تفرقه پديد نمي آورد بلكه وحدت هم ايجاد مي كند و اين امر براي مسلمانان يك انجام وظيفه است و مسلمين جهان بايد از ملت مسلمان ايران شعار دادن عليه آمريكا و اسرائيل را بياموزند.
حضرت آيةا... خامنه اي ضمن تقبيح و سرزنش قلم به دستان و نويسندگان مزدوري كه عليه انقلاب اسلامي و ملت مسلمان ايران عمل مي كنند خطاب به جمعي از مسلمانان سرحد پاكستان كه در اين ديدار حضور داشتند فرمودند: اجازه ندهيد برخي از روحاني نماها و وعاظ وابسته بين مسلمين اختلاف بياندازند. جامعه شيعيان در پاكستان بسيار مظلوم و نجيب است و رهبران آنها همواره برادري اسلامي را مورد تأكيد قرار داده اند. ما از هر حركتي كه براي محاكمه متهمين به قتل شهيد عارف حسيني صورت گيرد حمايت مي كنيم زيرا بايد مشخص شود اين بزرگوار كه همواره مردم را به وحدت در برابر استكبار جهاني دعوت مي كرد به دست چه افراد مزدور و مرموزي به شهادت رسيد.
رهبرانقلاب اسلامي در اين بخش از سخنان خود حفظ وحدت و انسجام موجود را عامل اصلي رسيدن انقلاب به اهداف خود دانستند و با بيان يكسان بودن نتيجه ي عمل مغرض و جاهل، بر ضرورت هوشياري و آگاهي مسلمين براي حفظ وحدت اسلامي تأكيد كردند.
حضرت آيةالله خامنه اي در قسمت ديگري از سخنانشان به حضور مسؤولان دايره عقيدتي سياسي ارتش جمهوري اسلامي ايران در اين ديدار اشاره كردند و فرمودند: نيروهاي مسلح ما اگرچه به اسلحه، تجهيزات، آموزش و نيروي انساني نياز دارد اما آن چيزي كه ارتش اسلامي را از ارتش هاي ديگر جهان متمايز مي سازد عبارت از ايمان به خدا، تعبد درمقابل فرمان الهي و احساس اينكه جنگشان جهاد في سبيل الله است، مي باشد. امروزدشمنان اسلام از لحاظ امور مادي و نيز عِدّه و عُدّه از كساني كه در خدمت و پشتيبان اسلام هستند قويترند اما اگر نيروي مسلح اسلام اعم از ارتش و سپاه به ايمان مجهز شود و با اتكاء به خدا و براي انجام تكليف الهي عمل كند هيچ قدرتي در دنيا توان مقاومت در برابر او نخواهد داشت.
رهبر انقلاب اسلامي در پايان سخنان خود از مسؤولان واحدهاي عقيدتي سياسي در ارتش جمهوري اسلامي ايران خواستند تا با عمل صالح و صدق گفتار خود، تبليغ كنند زيرا با صدق گفتار و رفتار است كه ميتوان دل ها را معتقد كرد.
به گزارش خبرنگار خبرگزاري جمهوري اسلامي در اين ديدار طبقات مختلفي از مردم شهرهاي شاهرود، خلخال، بيرجند، قيدار و خمسه استان زنجان، تيران اصفهان و چالوس، همچنين روحانيون و معاونين دفاتر عقيدتي سياسي نيروي زميني ارتش جمهوري اسلامي ايران، جمعي از شيعيان استان سرحد پاكستان، گروهي از دانشجويان و فارغ التحصيلان دانشگاه ها و مراكز آموزش عالي و نيز جمعي از خواهران طلاب و مبلغه دفتر تبليغات اسلامي قم و نيز نمايندگان مردم خلخال و شاهرود در مجلس شوراي اسلامي حضور داشتند.
بنا بر همين گزارش در اين ديدار حجةالاسلام صفائي نماينده ولي فقيه و رئيس سازمان عقيدتي سياسي ارتش جمهوري اسلامي ايران طي سخنان كوتاهي به معرفي ديدار كنندگان پرداخت.
کاربر گرامی؛ لطفا قبل از تکمیل فرم، موارد زیر را مطالعه کنید:
  • جهت مکاتبه با دفتر، از قسمت ارسال نامه استفاده نمایید.
  • به منظور استفتاء یا ارسال سوال شرعی، از قسمت ارسال سوال شرعی استفاده نمایید.
  • جهت ارایه انتقاد و پیشنهاد به سایت دفتر، از قسمت ارتباط با پایگاه استفاده نمایید.
  • از فرم زیر فقط برای ارایه نظرات در مورد محتوای همین صفحه استفاده نمایید.
  • مسوولیت ارسال اشتباه بر عهده ارسال کننده آن است.
700 /