پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری

ديدار بسيجيان نمونه سراسر كشور به مناسبت هفته بسيج

در سالروز صدور فرمان حضرت امام خميني قدس سره الشريف مبني بر تشكيل ارتش بيست ميليوني و در نخستين روز از هفته بسيج مستضعفين، حضرت آيةالله خامنه اي رهبرانقلاب اسلامي و فرمانده كل نيروهاي مسلح در ديدار گروهي از رزمندگان بسيجي نمونهاز سراسر كشور با ايشان وظيفه اصلي همه ي اقشار مردم به ويژه رزمندگان بسيجي را دفاع از ارزشهاي الهي و استقلال و تماميت ارضي نظام جمهوري اسلامي ايران دانستند.
دراين ديدار كه تعدادي از رزمندگان بسيجي نمونه از سراسر كشور و شوراي واحد بسيج مستضعفين سپاه پاسداران انقلاب اسلامي حضور داشتند حجةالاسلام رحماني مسؤول واحد بسيج مستضعفين ضمن ارائه گزارشي به تشريح خصوصيات ويژه بسيجيان نمونه پرداخت و گفت: اين گروه از بسيجيان از آغاز تشكيل واحد بسيج مستضعفين در سال 1358 در مدت هاي طولاني از 3650 روز به پايين را با سمت ها و مسؤوليت هاي بالا شامل فرماندهي تيپ، فرماندهي گردان، فرماندهي ادوات و معاونت در رسته هاي مختلف و همچنين آر.پي.جي زن و تك تيرانداز در جبهه هاي نبرد حق عليه باطل حضور مستمر و فعال داشته اند.
آنگاه حضرت آيةالله خامنه اي رهبر انقلاب اسلامي طي سخناني با تأكيد بر اينكه هر يك ازاين روزهائي كه شما بسيجيان در جبهه ها حضور داشته ايد سازنده ي يك عمر تاريخ اين ملت است اظهار داشتند: شما و كساني مثل شما، اگر اين هزاران روز را در سنگرهاي نبرد نبوديد بدانيد كه امروز از اسلام و نظام اسلامي و اسم و ياد حضرت امام(قدس سره)در اين سرزمين خبري نبود.
فرمانده كل نيروهاي مسلح خطاب به برخي از ساده انديشان سطحي نگر و ظاهربين كه تصور مي كنند در جبهه ها كاري صورت نگرفته است فرمودند: شما بايد بدانيد كه هر حركتي كه انجام داديد و هر تيري را كه به سوي دشمن پرتاب كرديد و هر شبي را كه به صبح رسانديد در پاسداري و حفاظت از اين نظام و انشاءالله در به ثمر رسانيدن اهداف و آرمان هاي آن تأثير بسزا داشته است.
هيچكس نبايد تصور كند كه اين ساعت ها و روزها به هدر رفته است و يا تمام شده است بلكه هر يك از اين ساعات كه شما در جبهه ها گذرانده ايد در علم الهي و در منشور كرام الكاتبين و در حافظه ي تاريخ اين ملت موجود است و بركت و نعمتي از طرف پروردگار براي اين ملت بوده است. شما وظيفه ي بزرگي را انجام داده ايد و انجام اين وظيفه نعمت بزرگي از سوي خداي متعال براي شما بوده است و خوشا به حال شما كه موفق شديد اين وظيفه را به انجام برسانيد و بدا بحال آن كسانيكه اين وظيفه را نشناختند و از آن سرباز زدند.
حضرت آيةالله خامنه اي افزودند: همه ي ما موظفيم از ارزش هاي الهي كه امروز در نظام جمهوري اسلامي ايران تجسم و تبلور يافته و نيز از استقلال و تماميت ارضي اين كشور اسلامي و انقلاب اسلامي كه براي همه دنيا خيرات و بركاتي به همراه داشته است، دفاع كنيم.
رهبر انقلاب اسلامي در بخش ديگري از بيانات خود فرمودند: انقلاب اسلامي همچون آتشفشاني تمام نشدني است و انقلاب همچنان مي جوشد كه اسلام و قرآن جريان دارد و دشمنان را مي لرزاند و دوستان را شاداب مي كند و به آنان نيروي استقامت و پايداري مي بخشد.
فرمانده كل نيروهاي مسلح در پايان سخنان خود مسؤوليت بسيج را بسيار مهم توصيف كردند و بسيجيان كار آزموده و كارآمد را جهت سازماندهي و تشكيل ارتش بيست ميليوني براي سپاه پاسداران انقلاب اسلامي بازوان نيرومندي دانستند.
همين گزارش حاكيست در اين ديدار حضرت آيةالله خامنه اي رهبر انقلاب اسلامي اين گروه از رزمندگان بسيجي نمونه از سراسر كشور را با هدايائي مورد تفقد قرار دادند.
کاربر گرامی؛ لطفا قبل از تکمیل فرم، موارد زیر را مطالعه کنید:
  • جهت مکاتبه با دفتر، از قسمت ارسال نامه استفاده نمایید.
  • به منظور استفتاء یا ارسال سوال شرعی، از قسمت ارسال سوال شرعی استفاده نمایید.
  • جهت ارایه انتقاد و پیشنهاد به سایت دفتر، از قسمت ارتباط با پایگاه استفاده نمایید.
  • از فرم زیر فقط برای ارایه نظرات در مورد محتوای همین صفحه استفاده نمایید.
  • مسوولیت ارسال اشتباه بر عهده ارسال کننده آن است.
700 /