پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری

ديدار جمعي از پرستاران، پزشكان و اقشار عموم مردم

حضرت آيةالله خامنه اي رهبر انقلاب اسلامي صبح امروز در ديدار گروه هاي مختلف امت حزب الله از جمله جمعي از پرستاران و پزشكان كشور با ايشان ضمن حمله شديد به فرهنگ فاسد غرب به تشريح اهداف استكبار جهاني از برنامه ريزي در جهت گسترش فرهنگ مخرب و تباه كننده در سطح جوامع بشري پرداختند و مردم كشورمان را به هشياري بيش از پيش در برابر اين تلاش خطرناك بيگانگان فرا خواندند.
به گزارش خبرگزاري جمهوري اسلامي در اين ديدار كه با ابراز علاقه و احساسات پرشور حاضرين و نيز شعارهائي نظير « ماهمه سرباز توأيم خامنه اي - گوش به فرمان توأيم خامنه اي » و « دست خدا برسر ماست - خامنه اي رهبر ماست،» توأم بود رهبر انقلاب اسلامي در بيانات مبسوطي كه ايراد فرمودند ابتدا به خدمات و زحمات جامعه پرستاران و پزشكان كشور طي ده سال گذشته به ويژه در جنگ تحميلي اشاره كردند و ضمن تقدير از آنان فرمودند: پرستاران نزد مردم از محبوبيت برجسته و ويژه اي برخوردارند زيرا آنها در مواجهه مداوم با سختي و رنج همواره بايد از خود متانت، محبت و خدمت نشان دهند و اين خود امتحان بزرگي است كه براي آنها تمريني در جهت تكامل انساني محسوب مي شود.
حضرت آيةا...خامنه اي سپس به بيان اهميت استقلال فرهنگي براي يك ملت انقلابي و مستقل پرداختند و فرمودند: با عدم وابستگي فرهنگي است كه استقلال يك ملت تأمين مي شود. اگر فرهنگ، اخلاق، عقايد و باورهاي دشمنان و بيگانگان در ميان ملتي رواج داشته باشد چنين ملتي نمي تواند علي رغم مستقل بودن در امور سياسي و اقتصادي ادعاي استقلال كند.تنها در صورتي مي توان يك مجموعه بشري را مستقل دانست كه بتواند خود را از سرايت امواج مسموم فرهنگي كه توسط بيگانگان ساخته و پرداخته شده است حفظ كند.
رهبر مسلمين جهان ضمن افشاي برنامه ريزان و صحنه پردازان فرهنگ فاسد و منحط غرب فرمودند: سر رشته اين فرهنگ مبتذل در دست كساني است كه اخلاق و معرفت، كيفيت زندگي و حتي چگونگي لباس پوشيدن را براي انسان هاي بيگناه و بي خبر در سراسر جهان رقم مي زنند و براي آنها سرمشق تعيين مي كنند. امروز صدها ايستگاه راديويي و تلويزيوني، روزنامه و مجله در سطح جهان تلاش مي كنند تا با گسترش فرهنگ مطلوب استكبار جهاني ملت ها را با ارزش ها، درخشندگي ها و فضائل انساني بيگانه كرده و آنها را به موجودات كاذب، مطيع، تسليم و غافل از ياد خدا تبديل كنند زيرا منافع آنها جز به اين طريق تأمين نخواهد شد.
رهبر انقلاب اسلامي از فرهنگ برهنگي به عنوان يكي از پايه هاي اصلي فرهنگ غربي كه هدف آن به فساد كشاندن انسان هاست نام بردند و با بيان اين مطلب كه تشكيلات صهيونيستي براي فاسد كردن نسل بشر در حال برنامه ريزي است اظهار داشتند: بزرگترين خبرگزاري ها و ايستگاه هاي راديويي و تلويزيوني امروز در دست صهيونيست هاي سرمايه داري است كه بزرگترين كارخانه ها و معادن و بيشترين ثروت ها را در اختيار خود دارند. آنها زنان و مردان را به فساد، راحت طلبي، تنبلي، مصرف گرائي و تن دادن به زندگي حيواني سوق داده اند تا از بيداري، تعرض و مقابله به مثل آنها جلوگيري كرده و امپراطوري اهريمني خود را حفظ كنند.
ولي امر مسلمين در ادامه بيانات مهم خود به اثرات اشاعه فرهنگ غرب توسط رژيم منفور پهلوي در ايران اشاره كردند و فرمودند: زندگي غربي يك زندگي لجن آلود و فاسدي است كه در آن هيچ يك از بنيان هاي اصيل بشري، خانواده و شخصيت مرد و زن سالم نمي ماند. آمريكا و انگليس همجنس بازي را قانوني كردند و خجالت هم نكشيدند. بدون ترديد در چنين جوامعي بنياد خانواده باقي نخواهد ماند و اين چيزي است كه امروز توده مردم آمريكا و اروپا از آن رنج مي برند.
حضرت آيةالله خامنه اي با بيان اين مطلب كه خانواده محل آسايش انسان است فرمودند: مردم غرب از سست بودن بنيان خانواده نگرانند و زنان و مردان در يك حد از متلاشي شدن خانواده ها رنج مي برند و اين خود آخرين ضربه اي است كه فرهنگ غربي بر انسان ها وارد كرده است.
رهبر انقلاب اسلامي با بيان اين مطلب كه در ايران اسلامي كه ميدان رشد و تكامل به روي مردان و زنان باز است فرمودند: ما بين زن و مرد تفاوتي قائل نيستيم و به ارزش واقعي انساني براي زنان مسلمان كشورمان معتقديم. راه علم و دانش و حضور در صحنه ي سياسي نيز به طور يكسان براي زنان و مردان فراهم است و اين زنان بودند كه حماسه جنگ را سرودند و آن را به عنوان يك ارزش در ميان خانواده ها مطرح كردند.
ايشان ملت مشلمان و انقلابي كشورمان را به هشياري در برابر نفوذ و تأثيرات فرهنگ منحط غربي فراخواندند و افزودند: باگشت به فرهنگ فاسد و منحط غربي در جامعه انقلابي و اسلامي ما محال و محكوم است و تحقق چنين چيزي ممكن نيست. ملت، مسؤولين و انقلاب ما اجازه نخواهند داد كه زندگي مردم به سمت همان چيزي كه فرهنگ فاسد غرب بر ملت ما تحميل كرده بود سوق داده شود.
ولي امر مسلمين صدا و سيماي جمهوري اسلامي ايران را مسؤول تفهيم و ظهور درخشندگي هاي اسلام در شأن زن و مرد دانستند و با اشاره به نقش آموزشي راديو و تلويزيون اظهار داشتند: امروز صهيونيست ها با صرف ميلياردها دلار، دستگاه هاي تبليغاتي را در جهت آموزش فساد بكار گرفته اند و در كشورهايي همانند كشورهاي مرتجع، راديو و تلويزيون، غفلت، بي خيالي، شهوتراني و ميگساري را به مردم آموزش مي دهند.
حضرت آيةالله خامنه اي در پايان سخنانشان با تأكيد بر ضرورت سوق دادن مردم به سمت فرهنگ اسلامي و آشنا كردن آنها با درخشندگي هاي اسلامي و انساني توسط صدا و سيماي جمهوري اسلامي ايران فرمودند: نويسندگان، گويندگان و مجريان راديو وتلويزيون بايد مفاهيم و ارزش هاي اسلامي را در قالب برنامه هاي هنري، فيلم ها، نمايشنامه ها و بهره گيري از انواع مختلف روش هاي هنري به مردم عرضه كنند، چه در غير اين صورت صدا و سيماي ما اسلامي نخواهد بود.
بنا بر همين گزارش در اين ديدار كه پزشكان، كاركنان و پرستاران از دانشگاه ها و مراكز آموزش عالي و بيمارستان ها و مراكز درمان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكي به همراه وزير و معاونين اين وزارتخانه، پرستاران و كاركنان دانشكده علوم پزشكي دانشگاه امام حسين(ع) وابسته به سپاه پاسداران انقلاب اسلامي، مسؤولان، روحانيون و اقشار مختلف مردم زرين شهر اصفهان، امام جمعه و مسؤولان و نماينده مجلس شوراي اسلامي، روحانيون، طلاب حوزه علميه و اقشار مختلف مردم شهرهاي نوشهر، علمده، مرزن آباد، نور و كجور، كلاردشت و خواهران طلبه مدرسه عالي شهيد مطهري تهران، خواهران جامعه زينب(س)، جمعي ازخواهران شهرستان علي آباد كتول و همچنين مسؤولان، كاركنان، پرستاران و رئيس سازمان بهزيستي كشور حضور داشتند، آقاي دكتر ايرج فاضل وزير بهداشت، درمان و آموزش پزشكي طي سخنان كوتاهي از خدمات پرستاران طي ده ساله گذشته به ويژه در طول جنگ تحميلي تجليل و قدرداني كرد و به معرفي ديدار كنندگان پرداخت.
کاربر گرامی؛ لطفا قبل از تکمیل فرم، موارد زیر را مطالعه کنید:
  • جهت مکاتبه با دفتر، از قسمت ارسال نامه استفاده نمایید.
  • به منظور استفتاء یا ارسال سوال شرعی، از قسمت ارسال سوال شرعی استفاده نمایید.
  • جهت ارایه انتقاد و پیشنهاد به سایت دفتر، از قسمت ارتباط با پایگاه استفاده نمایید.
  • از فرم زیر فقط برای ارایه نظرات در مورد محتوای همین صفحه استفاده نمایید.
  • مسوولیت ارسال اشتباه بر عهده ارسال کننده آن است.
700 /