پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری

ديدار اقشار مختلف مردم كشور

حضرت آيةالله خامنه اي رهبر انقلاب اسلامي صبح امروز در ديدار جمع كثيري از هموطنان مسلمان چند شهر كشورمان با ايشان طي بيانات مبسوطي از گرايش اسلام انقلابي در ميان ملت ها به ويژه جوامع اسلامي به عنوان يك موج زنده و نيرومند نام بردند و ضمن تأكيد بر ناتواني استكبار جهاني براي مقابله با اين موج خروشان، ملت مسلمان ايران را با نشاط ترين، قوي ترين و شجاع ترين ملت هاي دنيا خواندند.
در اين ديدار كه با ابراز احساسات پرشور حاضرين و شعارهائي نظير: « ما همه سرباز توايم خامنه اي - گوش به فرمان توايم خامنه اي» و « اطاعت از خامنه اي اطاعت از امام است»، همراه بود رهبر انقلاب اسلامي طي بياناتي با اشاره به سالروز شهادت فاطمه زهرا سلام الله عليها از مقام شامخ و نام پرافتخار آن حضرت تجليل كردند و با بيان اين مطلب كه ارزش هاي حاكم بر جامعه ي انقلابي ما انعكاسي از ارزش هاي صدر اسلام است فرمودند: امروز آحاد مردم ما در وجود خود احساس عظمت مي كنند و اين پديده بسيار مهمي است. دشمنان اسلام همواره تلاش كرده اند تا مسلمانان را از درون دچار ضعف و احساس حقارت كنند. اما پس از پيروزي انقلاب اسلامي به ميزان زيادي از حقارت ملت ها كاسته شد و ملل عقب افتاده با مشاهده برخورد نيرومندانه و قهرآميز انقلاب اسلامي و ملت مسلمان ايران با قوي ترين قدرت هاي جهاني در خود احساس وجود و نشاط كردند.
حضرت آيةالله خامنه اي پيروزي انقلاب كبير اسلامي در ايران را موجب قيام و خروش ملت هاي استعمار زده طي ده سال گذشته دانستند و فرمودند: به بركت اين انقلاب عظيم در دل ملت ها، نشاط و اميد ايجاد شد و شقاوتي كه امروز قدرت هاي جهاني و دولت هاي مزدور آنها در نقاط مختلف جهان بكار گرفته اند خود از قيام ملت ها خبر مي دهد. موج گرايش اسلامي ميان ملت ها به ويژه جوامع اسلامي يك موج زنده و نيرومند است و دشمنان اسلام همانند گذشته توانائي مقابله با اين موج خروشان را نخواهند داشت.
رهبر انقلاب اسلامي ادعاي متمدن بودن قدرت هاي استكبار را شرم آور خواندند و با تأكيد بر اين مطلب كه شقاوت، سنگدلي و اقدامات سركوب گرانه دولت هاي ظالم به بيداري بيش از پيش ملت ها خواهد انجاميد سردمداران آمريكا را به خاطر آدم كشي، قتل عام مردم و تجاوز آشكار به كشورها و ملت هاي ضعيف مورد حمله قرار دادند.
ولي امرمسلمين از ملت ايران به عنوان با نشاط ترين، قوي ترين و شجاع ترين ملت هاي دنيا نامبردند و در پايان سخنان شان ضمن تجليل از جانبازان و خانواده هاي معظم شهداء، اسراء و مفقودين، ضرورت توجه همه ي اقشار ملت به حفظ وحدت كلمه براي مأيوس كردن دشمنان شيطان صفت انقلاب را مورد تأكيد قرار دادند.
بنا بر همين گزارش پيش از بيانات رهبر معظم انقلاب به مناسبت سالروز شهادت بانوي بزرگ اسلام حضرت فاطمه زهرا (س) مراسم نوحه خواني و سينه زني برگزار شد و سپس حجةالاسلام موحدي ساوجي نماينده مردم ساوه در مجلس شوراي اسلامي طي سخنان كوتاهي با بيان اين مطلب كه پيروزي، تداوم و بقاء شكوهمندانه ي انقلاب اسلامي ايران مرهون اصل ولايت فقيه است اظهار داشت: مردم مسلمان ايران بر اساس اعتقاد و ايمان عميق خود به ولايت فقيه اطاعت محض از امام خميني رضوان الله تعالي عليه رهبر فقيد مسلمين جهان انقلاب اسلامي را پيروز و تداوم بخشيد و اسلام را در سراسر جهان زنده كرد و امروز امت اسلام پرچم اين مبارزه ي بزرگ را به دست بهترين فرزند و شاگرد امام حضرت آيةالله خامنه اي ولي امر مسلمين سپرده است و اطاعت از او را بر خود واجب مي داند زيرا اطاعت از رهبراسلام به معناي اطاعت از خدا و امام زمان (عج) است.
وي در پايان سخنان خود به معرفي ديدار كنندگان پرداخت. در اين ديدار مسؤولين بنياد شهيد، خانواده هاي معظم شهداء، مفقودين، اسراء‌ و جانبازان از شهرهاي رودبار زيتون، منجيل، ساوه، اراك، محمود آبادِ آمل و فريدن و همچنين خانواده هاي معظم شهداء وزارت اطلاعات و صنف نانوايان، جانبازان و جمعي از كاركنان و مسؤولين بنياد مستضعفان و جانبازان انقلاب اسلامي، مسؤولين و اعضاء جمعيت هلال احمر اراك، جمعي از برادران و خواهران هيأت هاي مركزي و هسته هاي گزينش و نيز مسؤولين، مربيان پرورشي و دانشجويان مركز تربيت معلم سيدالشهداء بوئين زهرا به همراه نمايندگان شهرهاي ساوه، محمودآباد آمل و رودبار زيتون و منجيل در مجلس شوراي اسلامي حضور داشتند.
کاربر گرامی؛ لطفا قبل از تکمیل فرم، موارد زیر را مطالعه کنید:
  • جهت مکاتبه با دفتر، از قسمت ارسال نامه استفاده نمایید.
  • به منظور استفتاء یا ارسال سوال شرعی، از قسمت ارسال سوال شرعی استفاده نمایید.
  • جهت ارایه انتقاد و پیشنهاد به سایت دفتر، از قسمت ارتباط با پایگاه استفاده نمایید.
  • از فرم زیر فقط برای ارایه نظرات در مورد محتوای همین صفحه استفاده نمایید.
  • مسوولیت ارسال اشتباه بر عهده ارسال کننده آن است.
700 /