پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری

ديدار اقشار مختلف مردم به مناسبت ايام دهه ي فجر

حضرت آيت الله خامنه اي رهبر انقلاب اسلامي صبح امروز در ديدار اقشار مختلف امت حزب الله از چند شهر كشور با ايشان طي بيانات مبسوطي به تشريح سلطه ي دويست ساله ي قدرت هاي استعمارگر و عوامل سرسپرده ي آنها در ايران پرداختند و ضمن اشاره به برخورد خصمانه و كينه توزانه ي قدرت هاي حاكم بر جهان با انقلاب شكوهمند اسلامي ايران طي يازده سال گذشته، بر لزوم بازيابي خاطره هاي بزرگ انقلاب در ايام مباركه ي دهه ي فجر و تجديد عهد و پيمان مردم با اسلام، انقلاب و حضرت امام تأكيد كردند.
رهبر انقلاب اسلامي در اين ديدار از 22 بهمن به عنوان عيد حقيقي براي ملت مسلمان ايران ياد كردند و فرمودند: تشكيل نظام اسلامي و انقلابي، راه آزاد زيستن و تكامل انساني كه امام عظيم الشأن و فقيدمان ترسيم فرمودند، سازندگي حقيقي و عدم سازش با قدرت هاي ضد اسلامي، از جمله دستاوردهاي بزرگ انقلاب اسلامي به شمار مي روند و روز 22 بهمن سالروز پيروزي انقلاب شكوهمند اسلامي در حقيقت به مثابه ي يكي از اعياد بزرگ اسلامي براي ملت ماست.
اگرچه ما امسال دهه ي فجر را در حالي برگزار مي كنيم كه امام بزرگوارمان در ميان ما نيست و اين براي ما غمي جانگداز و سنگين است اما اگر امام نيست، خداي او، راه او و رهنمودهاي او و انگشت نوراني اشاره هاي او كه ما را به راه راست هدايت مي كرد، هست و مهم اين است كه ما كار بزرگ امام را بشناسيم و قدر بدانيم.
بنا بر همين گزارش در اين ديدار كه با ابراز علاقه و احساسات پرشور حاضرين نسبت به مقام معظم رهبري توأم بود حضرت آيت الله خامنه اي به تحقير ظالمانه‌ي ملت مسلمان ايران توسط دشمنان خارجي طي دويست سال گذشته اشاره كردند و فرمودند: پس از سال ها رقابت ميان انگلستان و روسيه ي تزاري براي اعمال نفوذ بيشتر در ايران سرانجام با روي كار آمدن سلسله ي منحوس پهلوي، حاكميت انگليس بطور كامل در ايران تحكيم شد و پس از گذشت چند دهه، آمريكا سلطه ي شيطاني، دزدانه و خباثت آميز خود را بر كشور ما تحميل كرد. طي اين مدت، سلطه ي قدرت ها ي ا ستعماري و مستبدين مورد حمايت آنها با اعدام هاي بي محاكمه، زورگوئي ها و فشارهاي بي اندازه بر مردم همراه بود و ثروت ما را نيز به غارت بردند.
رهبرانقلاب اسلامي به تحقق انقلاب اسلامي تحت رهبري هاي پيامبرگونه ي امام عظيم الشأن و فقيد جهان اسلام اشاره كردند و فرمودند: استهزاء فرهنگ اسلامي، آرزوها و استعدادهاي سياسي مردم توسط قدرت هاي مداخله گر، عقده ها و رنج هايي را در دل ملت انباشته كرد كه نهايتاً به تحقق انقلاب عظيمي انجاميد كه مبناي آن تفكر صحيح اسلامي بود. تفكري كه ريشه ي ايماني و اعتقادي در اعماق جان مردم داشت و خداوند نيز آن رهبر بزرگ را براي نجات اين ملت به خصوص، مسلمانان و همه ي مستضعفين جهان برگزيد.
حضرت آيت الله خامنه اي در بخش ديگري از بياناتشان با اشاره به اين مطلب كه ملت ما با ده ها زنجير به استعمار کشيده شده بود، فرمودند: انقلاب اسلامي زنجيرهاي سياسي، اقتصادي و فرهنگي، زنجير استبداد يك حكومت دست نشانده و نيز زنجير بي اعتقادي اين ملت به خود را از هم گسست و زندگي، نشاط و ايمان مردم رابه آنها بازگرداند و ما امروز يك ملت زنده هستيم.
رهبر انقلاب اسلامي فعاليت ها، تلاش ها و خدمات مفيد يازده سال گذشته را يادآور شدند و افزودند: امروز ثروت كشور در دست امناي مردم است. مسؤولين از ميان مردم اند و به سرنوشت آنها علاقمندند و بر رفتار مديران كشور ايمان و تعهد اسلامي حاكم است و همه ي اينها به بركت اسلام و انقلاب و امام تحقق يافته اند.
ولي امر مسلمين دهه ي فجر و 22 بهمن را بزرگترين خاطره ي ملت ايران پس از ورود اسلام به ايران دانستند و با تأكيد بر لزوم بزرگداشت اين خاطره ي مهم فرمودند: دشمنان ما با ياد انقلاب و خاطره‌ي دوران پيروزي نيز خصومت دارند. آنها همواره سعي كرده اند به انقلاب خدشه وارد كنند و سيماي منور امام را مخدوش سازند. آنها اسلام و انقلاب را روياروي خود مي بينند لذا از بدگوئي نسبت به انقلاب، نظام اسلامي و كشور باز نخواهند ايستاد. رهبر انقلاب اسلامي 22 بهمن را عيد حقيقي براي ملت ايران خواندند و فرمودند: اين روز مبارك در طراز اعياد فطر، قربان، غدير و نوروز است كه ملت در آن از يك دوران سخت محروميت از طعام مادي و معنوي خارج شد، اسماعيل هاي خود را قرباني كرد و نعمت ولايت براي ملت ايران صورت عملي و تحقق خارجي گرفت و از يك دوران سرد و سياه زمستان ستم شاهي بيرون آمد.
22 بهمن و دهه ي فجر براي ما روز بازيابي خاطره هاي انقلاب است و ما بايد در اين روز ضمن تجديد عهد با اسلام، انقلاب و امام تصميم بگيريم كه اين راه روشن و منور را تا آخر و به بهترين وجه بپيمائيم. حضرت آيت الله خامنه اي در پايان بياناتشان مسؤولين ستاد برگزاري مراسم دهه ي فجر را به اجراي برنامه هاي مفيد و پرمحتوي توصيه كردند و خطاب به مسؤولان زندان هاي سراسر كشور كه در اين ديدار حضور داشتند فرمودند: رفتار با زندانيان بايد همانند گذشته اسلامي باشد و هيئت عفو حضرت امام رضوان الله تعالي عليه با علاقمندي و پشتكار مسؤوليت خود را انجام داده و كساني را كه مستحق رحمت اسلامي و مشمول عفو هستند مشخص كنند.
بنا بر همين گزارش پيش از بيانات مقام معظم رهبري حجت الاسلام قرباني امام جمعه لاهيجان طي سخنان كوتاهي پس از معرفي ديدار كنندگان، بر اطاعت و تبعيت از حضرت آيت الله خامنه اي ولي امر مسلمين جهان تأكيد كرد و اظهار داشت: ولايت كليداجراي دستورات خداوند و فهم مباني دين است و احكام اسلام با هدايت اوست كه به اجرا در مي آيد.
اين گزارش حاكيست در اين ديدار جمعي از طلاب بابل، علماء ، مسؤولان، ائمه جمعه و اقشار مختلف مردم لاهيجان و رباط كريم، جمعي از دانش آموزان و فرهنگيان استان هاي تهران و كرمان همچنين گروهي از قاريان قرآن كريم، معلمين مدارس شاهد و مربيان تربيتي استان مازندران، مسؤولين ستادهاي دهه ي فجر انقلاب اسلامي، رئيس سازمان زندان ها و اقدامات تأميني و تربيتي و مديران كل زندان هاي سراسر كشور، سرپرست و مسؤولان سازمان ثبت احوال كشور، كارگران كارخانه ي زامياد و مردم شهرك دانش، مسؤولان بسيج ادارات و جمعي از مسؤولان و مديران سازمان مسكن سراسر كشور حضور داشتند.
کاربر گرامی؛ لطفا قبل از تکمیل فرم، موارد زیر را مطالعه کنید:
  • جهت مکاتبه با دفتر، از قسمت ارسال نامه استفاده نمایید.
  • به منظور استفتاء یا ارسال سوال شرعی، از قسمت ارسال سوال شرعی استفاده نمایید.
  • جهت ارایه انتقاد و پیشنهاد به سایت دفتر، از قسمت ارتباط با پایگاه استفاده نمایید.
  • از فرم زیر فقط برای ارایه نظرات در مورد محتوای همین صفحه استفاده نمایید.
  • مسوولیت ارسال اشتباه بر عهده ارسال کننده آن است.
700 /