پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری

بازديد از مناطق زلزله زده استان گيلان

حضرت آيت الله خامنه اي رهبر انقلاب اسلامي كه صبح امروز بمنظور بازديد از مناطق زلزله زده و دلجوئي و تفقد از بازماندگان درگذشتگان فاجعه ي تأسف بار زلزله شمال و شمال غرب كشور وارد رودبار شده بودند پس از بازديد از مناطق زلزله زده شهرهاي لوشان، منجيل و رودبار و همچنين روستاي هزرويل رودبار ظهر امروز باتفاق نمايندگان ولي فقيه و ائمه جمعه شهرهاي زنجان و قزوين و همچنين حجت الاسلام نوري وزير كشور و استانداران گيلان و زنجان و نماينده ويژه مقام معظم رهبري در منطقه زلزله زده زنجان رهسپار روستاي نيارك از توابع شهر قزوين شدند و با حضور در جمع اهالي اين روستا طي سخناني ضمن تسليت به بازماندگان حادثه اخير زلزله اظهار داشتند: اينگونه حوادث طبيعي نوعي امتحان الهي از افراد بشر است و يك مسلمان با ايمان و معتقد كسي است كه با مشاهده چنين حوادثي با تلاش و نيرو و فعاليت بيشتر ضايعات اين حوادث راجبران كند و بحمدالله ملت سخاوتمند و بزرگوار ما در اين قضيه كمال همكاري و همدردي را با مصيبت ديدگان اين حادثه كردند و سربلند از اين امتحان الهي بيرون آمدند.رهبر معظم انقلاب اسلامي با تأكيد بر اينكه در اين مقطع كنوني با تلاش و فعاليت هرچه بيشتر بايد جبران خسارتها و ضايعات بشود، فرمودند: مسئولين دولتي با ثابت كردن نهايت دلسوزي خود نسبت به اين ملت پيشاپيش همه براي جبران خسارتهاي وارده در حركت و تلاش هستند. و اين نعمتي بزرگ است. و شما ملت نيز بايد با اتكال به خداي متعال و همكاري و ياري رساندن به دولت همت و تلاش نمائيد تا اين كشور را بطور كامل بسازيم و مشكلات را از سر راه زندگي مردم برطرف كنيم. و اين وظيفه اي هم براي مسئولين و هم براي مردم است كه بسيج شوند و اوضاع كشور را حتي بهتر از قبل از اين حادثه تأسف انگيز نمايند.
حضرت آيت الله خامنه اي سپس در جمع اهالي روستاي نيارك اقامه ي نمازظهر و عصر كردند و از اين روستا عازم روستاي كوگير چگيني از توابع لوشان شدند و ضمن حضور در محل اسكان زلزله زدگان و صحبت با آنان اين مصيبت را به اهالي اين روستا تسليت گفتند و براي درگذشتگان آنان طلب رحمت و مغفرت از خداي متعال كردند.
اين گزارش حاكيست حضرت آيت الله خامنه اي رهبر انقلاب اسلامي عصر امروز پساز بازديد 6 ساعته خود از مناطق زلزله زده رهسپار تهران شدند.
کاربر گرامی؛ لطفا قبل از تکمیل فرم، موارد زیر را مطالعه کنید:
  • جهت مکاتبه با دفتر، از قسمت ارسال نامه استفاده نمایید.
  • به منظور استفتاء یا ارسال سوال شرعی، از قسمت ارسال سوال شرعی استفاده نمایید.
  • جهت ارایه انتقاد و پیشنهاد به سایت دفتر، از قسمت ارتباط با پایگاه استفاده نمایید.
  • از فرم زیر فقط برای ارایه نظرات در مورد محتوای همین صفحه استفاده نمایید.
  • مسوولیت ارسال اشتباه بر عهده ارسال کننده آن است.
700 /