پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری

حضرت آیت الله خامنه ای در دیدار مسؤولین نظام:

امروز، زمان بعثتِ امت اسلامی است

حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی صبح امروز در دیدار مسئولان نظام، قشرهای مختلف مردم و سفیران کشورهای اسلامی، «استقامت در همه شرایط» را، درس بزرگ بعثت پیامبر اعظم (ص) خواندند و تأکید کردند:‌ ملت بزرگ ایران، با تکیه بر این درس سرنوشت ساز و «با حضور مستحکم در میدانها و عرصه های مقابله، و یا تعامل و گفتگو»، به راه روشن خود ادامه می دهد.

ایشان با تبریک عید بزرگ و همگانی مبعث به ملت عزیز ایران، امت بزرگ اسلامی و همه حق طلبان و آزادیخواهان، درس آموزی امت اسلامی از حادثه بعثت را به عنوان «خاطره پرشکوه تاریخ بشر» ضروری خواندند و افزودند: پیامبر عظیم الشأن اسلام در فضای متحجر و سنگستانِ جاهلیت، جامعه ای تهی از علم، عدل و اخلاق را به جامعه و حکومتی نمونه و مبتنی بر توحید، علم، عدل، عقل و اخلاق تبدیل کرد.

رهبر انقلاب اسلامی مهمترین عامل این تغییر شگفت انگیز و تاریخ ساز را «استقامت و استحکام، معرفت عمیق و پایبندیِِ نبی مکرم به راه و هدف اسلام»، برشمردند و خاطرنشان کردند: «ایستادگی پیامبر، نترسیدن، طمع نورزیدن و دل نبستن او به امتیازات دشمن»، باعث شد ریشه های استقامت و آرامش و اعتماد در دل جمع محدود مسلمانان مستحکم شود و آن عده قلیل با پایداری در مقابل سخت ترین شرایط از جمله دوران بسیار دشوارِ محاصره در شعب ابی طالب، بر دشمنان پیروز شوند و جامعه ای نمونه تشکیل دهند.

حضرت آیت الله خامنه ای برخورداری از موضع حق را شرط لازم اما ناکافی برای پیشرفت دانستند و افزودند: براساس سنت الهی، حق هنگامی به پیروزی می رسد که پیروان آن در همه اوضاع و احوال، استحکام و استقامت نشان دهند.

رهبر انقلاب اسلامی معنای حقیقی آیه اشداء علی الکفار را، استواری و صلابت در همه میدانها برشمردند و با اشاره به حوادث حیات مبارک پیامبر اسلام(ص)، خاطرنشان کردند: پیامبر اسلام در میدان جنگ، مظهر صلابت بود و در هنگام گفتگو با دشمنان نیز سرشار استحکام و ایستادگی.

ایشان با توصیه مؤکد به آحاد مردم به ویژه جوانان برای مطالعه دقیق و تأمل در زندگی سراسر درس پیامبر عظیم الشأن اسلام افزودند: امام خمینی (ره) با بهره گیری از این چشمه فیاض، و پیروی از ایمان و استقامت پیامبر، نهضت و انقلاب عظیم اسلامی را آغاز کرد و ملت بزرگ ایران نیز در پرتو پایداری آن بزرگوار به میدان آمد و به یاری پروردگار، با سرنگون کردن یکی از وابسته ترین حکومتهای جهان، پرچم بیداری اسلام را در منطقه بسیار حساس خاورمیانه برافراشت و با استقامت خود امواج بیداری و آگاهی اسلامی را در میان ملتها گسترش داد.

رهبر انقلاب اسلامی، تلاش فراوان اما ناکام استکبار را برای تضعیف استقامت ملت ایران و نظام اسلامی یادآور شدند و افزودند: ملت بزرگ ایران، برخلاف خواست همه زورگویان عالم، همچنان از ملت مظلوم فلسطین حمایت می کند و سکوت ننگین و فضاحت بار مدعیان آزادی و حقوق بشر در مقابل ظلم و جنایات هرروزه صهیونیست ها را، به شدت محکوم می کند.

ایشان در همین زمینه، حمایت رئیس جمهور آمریکا از صهیونیستهای قاتل و تروریست و همزمان ادعای طرفداریش از آزادی را، تناقضی شرم آور و ننگین دانستند و افزودند: ملت ایران بیدار است و این حقایق را کاملاً می فهمد.

رهبر انقلاب اسلامی با یادآوری طبیعت زورگو و زیاده خواه استکبار خاطرنشان کردند: یک قدم عقب نشینی در برابر مستکبران، منجر به یک قدم پیشروی آنان خواهد شد و این تصور که عقب نشینی و «عدول از مواضع و حرفهای صحیح»، باعث تغییر سیاست استکبار خواهد شد تصوری کاملاً غلط و بی اساس است.

حضرت آیت الله خامنه ای، کلمه توحید و توحید کلمه را، پیام اصلی ایستادگی ملت ایران برشمردند و افزودند: ملت ایران فقط بنده خداست نه «بنده امریکا، مستکبران و ابوجهل های زمان».

ایشان، سازندگان بمب اتم و تهدید کنندگان امنیت و آرامش بشر را ابوجهل های امروز جهان خواندند و افزودند: ابوجهل های زمان که همچون لاتهای بی مغز، فقط به بازوی خود نگاه می کنند و عربده می کشند، می دانند که ملت ایران به دنبال استفاده از انرژی هسته ای برای تأمین برق است اما می گویند چون این کار، به شما توانایی می دهد ما نخواهیم گذاشت البته ملت ایران با اتکا به تجارب مفید و فواید قابل اتکای 30 سال استقامت، به این حرفها اعتنایی نمی کند و به راه خود ادامه می دهد.

حضرت آیت الله خامنه ای، توانایی های کنونی و نفوذ و اقتدار منطقه ای ملت ایران را غیرقابل مقایسه با گذشته دانستند و افزودند: افق ایران عزیز، روشن است، ما می دانیم چه کار می کنیم و به کجا خواهیم رسید و راه رفتن به آن نقطه را حرکت و پایداری می دانیم نه ایستادن و یا عقب گرد کردن.

رهبر انقلاب در پایان سخنانشان تأکید کردند: امروز، زمان بعثتِ امت اسلامی است و مسلمانان باید با بصیرت و حرکت آگاهانه، انسجام، علم و تواناییهای، خود را افزایش دهند و تلاش برای تحقق کامل پیام بعثت را شتاب بخشند.

در ابتداي اين ديدار رئيس جمهور با تبريك سالروز بعثت نبي مكرم اسلام (ص) گفت: بعثت حضرت محمد (ص)، بعثت انسانيت، پاكي و عدالت است و بشريت امروز براي نجات از مشکلات و رنجها و رسیدن به صلح و آرامش، يك راه بيشتر ندارد و آن عمل به نسخه پيامبران الهي و در نقطه كمال آن پيامبر اسلام است.
آقاي احمدي نژاد با اشاره به موج بيداري و حق خواهي ملتها و تنگ شدن عرصه بر قدرتمندانِ زورگو افزود: ملت ايران با برپايي نظام اسلامي،به پرچمدار دعوت ملتها به خداپرستي، عدالت، رستگاري و پاكي تبديل شده است.
کاربر گرامی؛ لطفا قبل از تکمیل فرم، موارد زیر را مطالعه کنید:
  • جهت مکاتبه با دفتر، از قسمت ارسال نامه استفاده نمایید.
  • به منظور استفتاء یا ارسال سوال شرعی، از قسمت ارسال سوال شرعی استفاده نمایید.
  • جهت ارایه انتقاد و پیشنهاد به سایت دفتر، از قسمت ارتباط با پایگاه استفاده نمایید.
  • از فرم زیر فقط برای ارایه نظرات در مورد محتوای همین صفحه استفاده نمایید.
  • مسوولیت ارسال اشتباه بر عهده ارسال کننده آن است.
700 /