پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری

رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار رئیس جمهور الجزایر:

کلید باز شدن قفل های مشکلات کشورهای اسلامی، احساس اقتدار ایمان در دل مردم و مسئولان این کشورها و ایستادگی آنان است.

حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی امروز در دیدار رئیس جمهور الجزایر و هیأت همراه ، با اشاره به اهمیت همکاری کشورهای اسلامی و استفاده آنها از امکانات و توانایی­های یکدیگر خاطرنشان کردند: جمهوری اسلامی ایران و الجزایر زمینه های همکاری فراوانی دارند که امیدواریم این سفر گام مؤثری برای گسترش جدی تر روابط باشد.

رهبر انقلاب اسلامی با اشاره به مسائل جهان اسلام تأکید کردند: کلید باز شدن قفل های مشکلات کشورهای اسلامی، احساس اقتدار ایمان در دل مردم و مسئولان این کشورها و ایستادگی آنان است.

حضرت آیت الله خامنه ای با یادآوری تجربه تاریخی ایستادگی ملت­ها برای استیفای حقوق خود افزودند: تجربه الجزایر، شمال افریقا و همچنین تجربه ایران نشان می دهد ایستادگی ملت­ها بر حقوق خود و مطالبه آن، نتیجه بخش است.

ایشان با تأکید بر اینکه دولت­ها به عنوان نماینده ملت­ها باید پیگیر جدی حقوق آنان باشند خاطرنشان کردند: ملت ایران و مسئولان نظام اسلامی با وجود فشارها، تهدیدها و تحریم ها، به سبب این ایستادگی در مقابل نظام سلطه، به پیشرفت­های بزرگی دست یافته­ اند.

رهبر انقلاب اسلامی با اشاره به دستاوردهای علمی و فناوری جوانان ایران- تأکید کردند: همه این پیشرفت­ها در شرایطی به دست آمده که جمهوری اسلامی ایران در تحریم بوده و این تحریم ها به نفع ملت ایران و نظام اسلامی تمام شده است.

حضرت آیت الله خامنه ای، دستاوردهای مردم فلسطین و استقرار دولت مردمی حماس در این سرزمین، و پیروزی­های سیاسی و نظامی مقاومت اسلامی در لبنان را نتیجه ایمان و ایستادگی ناشی از آن دانستند و افزودند: اگر ملتی به حقوق طبیعی و مسلم خود حساس، و پیگیر آن نباشد، قطعاً حقوق آن ملت پایمال خواهد شد.

در این دیدار که آقای احمدی نژاد رئیس جمهور نیز حضور داشت، آقای بوتفلیقه رئیس جمهور الجزایر با اشاره به مذاکرات خود در تهران اظهار امیدواری کرد این دیدار زمینه ساز گسترش جدی همکاری­های تهران و الجزیره باشد.

رئیس جمهور الجزایر همچنین با اشاره به مسائل جهان عرب و اسلام تأکید کرد: ملت­های مسلمان باید برای دستیابی به حقوق خود، تلاش کنند.

کاربر گرامی؛ لطفا قبل از تکمیل فرم، موارد زیر را مطالعه کنید:
  • جهت مکاتبه با دفتر، از قسمت ارسال نامه استفاده نمایید.
  • به منظور استفتاء یا ارسال سوال شرعی، از قسمت ارسال سوال شرعی استفاده نمایید.
  • جهت ارایه انتقاد و پیشنهاد به سایت دفتر، از قسمت ارتباط با پایگاه استفاده نمایید.
  • از فرم زیر فقط برای ارایه نظرات در مورد محتوای همین صفحه استفاده نمایید.
  • مسوولیت ارسال اشتباه بر عهده ارسال کننده آن است.
700 /