پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری

ديدار مسؤولان و پاسداران كميته هاي انقلاب اسلامي

حضرت آيت الله خامنه اي رهبر معظم انقلاب اسلامي و فرمانده كل قوا صبح امروز در ديدار مسئولان،‌ فرماندهان و جمعي از برادران پاسدار كميته هاي انقلاب اسلامي باايشان طي بيانات شديداللحني كه خطاب به نيروهاي متجاوز آمريكا و همپيمانانش درمنطقه خليج فارس ايراد فرمودند ادعاي آمريكا مبني بر رهبري جهان را بدترين فاجعه براي بشريت توصيف كردند و هشدار دادند كه ملتهاي مسلمان منطقه چنين چيزي را تحمل نخواهندكرد.
مقام معظم رهبري در اين ديدار به ايستادگي و مقاومت جمهوري اسلامي ايران و تأثير آن بر متزلزل شدن دشمنان اسلام اشاره كردند و افزودند: ادعاي رهبري جهان ازسوي آمريكا كه زشت ترين عملكردها را نسبت به ملتهاي مختلف جهان داشته است بدترين فاجعه براي بشريت محسوب مي شود. سردمداران سياست آمريكا كه در شرق آسيا فاجعه ببار آورده، در آمريكاي لاتين آنهمه پليدي و نامردمي انجام داده، در آفريقا دست پروده هايشان ظلم عظيمي را عليه مردم اعمال داشته و در خاورميانه خود و دست آموز خبيث آنها يعني اسرائيل منشأ جنايت و ظلم شده است چه حقي دارند كه ادعاي رهبري دنياي امروز را داشته باشند. اين حرف مهملي است كه آمريكا مطرح كرده وديگران آن را تكرار مي كنند.
معظم له با تصريح اين نكته كه رهبري ملتها به پيامبران و طي كنندگان راه عدالت بشري تعلق دارد فرمودند: سردمدران آمريكا چگونه مي توانند ادعا كنند كه در كشور خود عدالت را برقراركرده اند درحالي كه دهها ميليون نفر از سياهان آمريكا در پايان قرن بيستم از حقوق برابر با سفيدپوستان برخوردار نيستند.
حضرت آيت الله خامنه اي نفرت و انزجار مسلمانان جهان از حضور نظامي آمريكا و متحدانش در منطقه ي اسلامي خليج فارس را مورد تأكيد قراردادند واظهار داشتند تجاز عراق به كويت يك كار غلطي است كه ما آن را محكوم كرده ايم وهيچكس از آن دفاع نمي كند در منطقه ي اسلامي خليج فارس تجاوز، زورگويي و قلدري ممنوع است اما اين ملتهاي منطقه هستند كه بايد اين ممنوعيت را اعمال كنند.
فرمانده كل قوا در بخش ديگري از بياناتشان به اظهارات پراكنده اي كه پيرامون برقرارساختن نظم جديد امنيتي از سوي آمريكا در خليج فارس مطرح شده اشاره كردند و فرمودند: آمريكايي ها و متحدانشان بدانند كه ملتهاي اين منطقه هرگز اجازه نخواهند داد كه آمريكا به بهانه ي حفظ امنيت يك كشور خاص بخواهد نقش ژاندارم منطقه را بازي كند و در آنجا پايگاه درست كند. هر دولتي كه چنين اجازه اي را به آمريكابدهد ملت آن كشور او را از سرير قدرت به زير خواهد كشيد. اگر ملتها نخواهند سربازان آمريكايي در سواحل عربي خليج فارس باقي بمانند، مگر آنها جرأت ماندن خواهند داشت؟ و مگر ما چنين اجازه‌اي را به آمريكا خواهيم داد.
معظم له استفاده از تجهيزات پيشرفته ي نظامي و بمب اتمي براي مقابله با اراده ي ملتها را بي ثمر دانستند وافزودند: من اعلام مي كنم ،‌ ملتها و شخصيتهايي كه تجاوز عراق به كويت را محكوم كرده اند بي شك ماندن آمريكايي ها در هر نقطه اي از اين منطقه را نيز تجاوز تلقي كرده و ده برابر تجاوز عراق به كويت آن را محكوم مي كنند و با آن به مقابله خواهند پرداخت. ملتها مسلمانند و آنچه براي ملتهاي اين منطقه اهميت دارد اسلام است.دلهاي مردم در قبضه ي قدرت اسلام و قرآن است و همه ديدند كه ملتهاي مسلمان دراروپا، آسيا،‌ پاكستان و ديگر نقاط جهان در برابر اهانت آن بلندگوي شيطان كه آيات شيطاني را بر دل مجرمين نازل مي كرد از خود چه واكنشي را نشان دادند.
رهبر انقلاب اسلامي در ادامه ي بياناتشان از انسان سازي به عنوان مهمترين هدف انقلاب اسلامي ايران نام بردند و فرمودند: دنيا بدون انسان صالح،‌ يك پديده ي بي جان و تاريك است . انسان صالح به عالم خاكي جان مي بخشد و به آن ارزش، نور و معنا مي دهد. خداوند انسان را جانشين خود در زمين قرارداده و بدون او زمين فاقد ارزش است. هدف اسلام وپيامبران الهي ايجاد،‌ حفظ و رشد انسان صالح در زمين مي باشد و همين است كه امام راحل، ساخته شدن چنين انسانهايي بويژه جوانان را فتح الفتوح انقلاب اسلامي خواندند.
حضرت آيت الله خامنه اي در قسمتي از سخنانشان نقش كميته هاي انقلاب اسلامي در حفظ و حراست از دستاوردهاي انقلاب درطول سالهاي گذشته يادآور شدند وخطاب به ديدار كنندگان فرمودند: حدود الهي را حفظ كنيد و آن را بشناسيد و برطبق آن عمل كنيد. اين يك اصل است . آنچه كه پس از ايمان آوردن به اسلام مطرح مي شود حفظ حدود اسلام است. در جمهوري اسلامي قانون، جزئي از حدود الهي است و بايد اجراء‌شود. تعدي از حدود الهي جايز نيست و سليقه هاي شخصي نبايد ملاك قرارگيرد و توصيه ي مؤكد من به شما آن است كه حدود الهي را بطور دقيق رعايت كنيد.
فرمانده كل قوا حفظ عنوان افتخارآميز« پاسدار » را براي نيروهاي كميته انقلاب اسلامي را يادآورشدند و در پايان سخنانشان ضمن تأكيد بر قانون ادغام نيروهاي انتظامي و حساسيت و اهميت مبارزه با منكرات،‌ قاچاق مواد مخدر و ضد انقلاب فرمودند: حفظ و تقويت روحيه ي پاسداري مهمتر از عنوان پاسدار است. برادران روحاني در كميته هاي انقلاب اسلامي در برابر حفظ معنويت و روح پاسداري در كميته ها مسئوليت دارند. و پاسداران كميته بايد از طريق عبادت و توجه دائمي به خداوند متعال به خودسازي و مراقبت ازخود بپردازند.
براساس همين گزارش پيش از بيانات رهبر معظم انقلاب اسلامي،‌حجت الاسلام عبدالله نوري وزير كشور طي سخنان كوتاهي وضعيت كشور ازلحاظ امنيت عمومي را خوب توصيف كرد و خدمات ارزشمند كميته هاي انقلاب اسلامي در مبارزه با منكرات، قاچاق مواد مخدر،‌ مقابله با عناصر ضد انقلاب و برقراري نظم و امنيت در كشور رابرشمرد.
در اين ديدار همچنين برادر مختار كلانتري فرمانده كميته هاي انقلاب اسلامي گزارشي از فعاليتهاي پاسداران كميته را ارائه كرد و طي آن گفت: با گذشت دوسال از تشديد مبارزه عليه قاچاقچيان مواد مخدر بيش از شصت تن انواع موادمخدر كشف و در اين رابطه پانصد باند قاچاق متلاشي شده است. وي گفت: ما در مسير حذف اعتياد و موادمخدر از كشور هستيم. هماهنگي ارگانهاي ذيربط و همكاري صميمانه قوه قضائيه براي ريشه كن كردن مواد افيوني قاچاقچيان را بر آن داشته است تا ترانزيت موادمخدر رااز ايران به منطقه ي ديگري تغيير مسير دهند.
کاربر گرامی؛ لطفا قبل از تکمیل فرم، موارد زیر را مطالعه کنید:
  • جهت مکاتبه با دفتر، از قسمت ارسال نامه استفاده نمایید.
  • به منظور استفتاء یا ارسال سوال شرعی، از قسمت ارسال سوال شرعی استفاده نمایید.
  • جهت ارایه انتقاد و پیشنهاد به سایت دفتر، از قسمت ارتباط با پایگاه استفاده نمایید.
  • از فرم زیر فقط برای ارایه نظرات در مورد محتوای همین صفحه استفاده نمایید.
  • مسوولیت ارسال اشتباه بر عهده ارسال کننده آن است.
700 /