پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری

ديدار اقشار مختلف مردم و مسئولان و كاركنان دستگاه ها

در سالروز ميلاد خجسته و پربركت مولاي متقيان، تجسم عدل مطلق اميرمؤمنان علي (ع)، صبح امروز جمع زيادي از طبقات مختلف مردم و مسئولان و كاركنان دستگاههاي اجرائي،قضائي، قانونگذاري، نظامي و انتظامي با حضرت آيت الله خامنه اي رهبر انقلاب اسلامي ديدار كردند.
در اين ديدار كه با شعارهايي نظير ما همه سرباز توايم خامنه اي ـگوش بفرمان توايم خامنه اي و خامنه اي رهبر است ـ وارث پيغمبر است توأم بود، حضرت آيت الله خامنه اي طي سخناني به بيان ابعاد زندگي اميرالمؤمنين علي(ع) در زمينه ي عبادت، جهاد و حكومت پرداختند و ضمن تبريك ولادت با سعادت آن حضرت به آزادگان جهان و ملتهاي مسلمان، بويژه ملت مؤمن و فداكار ايران فرمودند: علي عليه السلام درسراسر عمر پر بركت خود در راه اقامه حق و عدالت و بر پا داشتن نظام اسلامي مبارزه كرد و با جهاد و قدرت اراده و بازوي خود حق را زنده ساخت و بر اثر همين مجاهدتها و فداكاري هاست كه امروز مفاهيمي چون حق، عدالت و انسانيت براي بشريت از ارزش واقعي و جذابيت خاص برخوردار است. لذا بشريت، زندگي، تمدن، فرهنگ، آمال، آرمان و اهداف والاي خود را مرهون مجاهدتهاي اميرالمؤمنين و رهروان آن حضرت ميداند.
مقام معظم رهبري با بيان اين مطلب كه حكومت علي (ع) تجسم حكومت الهي است، فرمودند: آن حضرت تجسم آيات قرآن در ميان مسلمين و تجسم عدل مطلق و اشداء علي الكفار و رحماء بينهم بود. او فقرا را به خود نزديك ميكرد و ضعفا را مورد رعايت خاص قرار ميداد. تنها ايمان، تقوا، اخلاص، جهاد و انسانيت در نزد او ارزش داشت و كساني كه بنا حق و باپول و زور خود را مطرح و برجسته كرده بودند در پيش چشم علي(ع) با خاك يكسان بودند. دنيا ملت مسلمان ايران را بعنوان ملتي كه به علي (ع) تعصب، محبت،‌اعتقاد و وابستگي خاصي دارد، ميشناسد. لذا ما بايد خود را شايسته ي اين امر قرار دهيم. راه انقلاب ما، راه اسلام، راه ولايت اميرالمؤمنين و حكومت علوي است. و ملت ما بايدبخاطر تمسك به ولايت برترين و بزرگترين منادي، سردار و مجاهدي كه در راه اسلام زندگي كرد و براي آن شهيد شد خدا را شكر كند. رهبر انقلاب اسلامي ضرورت تلاش درجهت علوي شدن جامعه، نظام و كشور و نيز حاكميت عدل اسلامي را مورد تأكيد قراردادند و افزودند: مسئولان و كساني كه در دستگاههاي قضايي، اجرايي، قانونگذاري،نظامي و انتظامي و نهادهاي مختلف مأموريتي بر عهده دارند بايد راه، كار، زبان و بازوي خود را بر مشي و منش اميرالمؤمنين علي(ع) منطبق سازند و همانند او در راه خدا و براي خدا كار كنند. مردم را دوست داشته باشند، به درد مردم برسند و خدمت به آنان را وظيفه ي خود بدانند. علي(ع) ظلم ستيز بود و با ظلم و ظالم در هر سطح و باهر كيفيتي مي جنگيد. راه او، ‌راه ما و كساني است كه ادعاي پيروي از اميرالمؤمنين را دارند. لذا در نظام ما قوانين و تلاشها بايد در خدمت به مردم مستضعف و محرومي باشد كه حكومت طولاني طاغوتها آنان را به استعضاف دچار كرده است.
حضرت آيت الله خامنه اي در بخش ديگري از بياناتشان دشمني استكبار جهاني با انقلاب و نظام اسلامي را ناشي از مقابله ي ملت مسلمان ايران با زورگويي ها و توطئه هاي آنان دانستند وفرمودند: ملت ايران با تمسك به اسلام و قرآن در برابر قدرتهاي جهاني ايستاده است.از اين رو اگر طراحان سياستهاي موذيانه ي امنيتي و تبليغاتي صهيونيست ها شب و روزدر سراسر جهان بر عليه جمهوري اسلامي ايران توطئه نمي كردند، مايه ي تعجب و شگفتي مي بود. آنها از اسلام و مسلمانان مخلص و مبارز سيلي خورده اند و خاطره تلخي را درذهن خود دارند و برهمين اساس يك از خباثت آميزترين اقدامات خود را از طريق همسايه ي ما بر عليه جمهوري اسلامي به انجام رساندند. اما ملت ايران با شجاعت خود دشمن را به زانو در آورد.
مقام معظم رهبري به جنگ جاري در منطقه خليج فارس اشاره كردند و افزودند: آنچه كه امروز در عراق و عليه ملت آن كشور اتفاق ميافتد لكه ننگي در تاريخ زندگي آمريكا و هم پيمانان اوست. آنها آمارها را افشاء نمي كنند و از گفتن حقايق ابا دارند و دقيقاً معلوم نيست كه اين روزها چقدر از ملت عراق كشته، مجروح ، معلول و يا بي خانمان شده اند. مگر ملت عراق چه گناهي كرده است كه بايد اينگونه تحت فشار و سختي قرار بگيرد. آنها هر روز اعلام ميكنند كه هواپيماهايشان چند هزار پرواز داشته اند. آنها اين بمب ها را در كجا فرو ريخته اند؟ امروز سردمداران آمريكا و همپيمانانشان يكي از بزرگترين جنايات ضد بشري رادر عراق انجام ميدهند.
حضرت آيت الله خامنه اي ابراز همدردي و حمايت مهره هاياستكبار جهاني با صهيونيست ها و سكوت آنان در قبال بمباران شديد مردم عراق را مورد سؤال قرار دادند و فرمودند: سردمداران عراق در جاي خود مقصر هستند و ما ازآنها حمايت نمي كنيم. اما مسأله ما اين است كه يك ملت مسلمان امروز هدف جنايات مستقيم استكبار غرب قرار دارد. در بمباران بصره، بغداد، نجف،‌ كربلا، عتبات مقدس و ديگر شهرهاي عراق، غير نظامي ها، از جمله زنان و كودكان بي گناه كشته ميشوند.استكبار غرب و در رأس آن آمريكا چهره‌ي كريه خود را در ادعاي طرفداري از حقوق بشرنشان داده است و مردم دنيا بايد اين چهره را بشناسند. آمريكا، انگليس و فرانسه ثابت كردند كه براي نفت و راه انداختن كارخانه هايشان حاضرند هزاران انسان را به خاك و خون بكشند اما ترديدي نيست كه ملت عراق تا هنگامي كه به اسلام متمسك باشد زنده است و از بين نخواهد رفت.
رهبر انقلاب اسلامي قدرتهاي غربي را به مانندگرگ هاي خونخوار و آدم خوار توصيف كردند و لزوم تمسك مسلمانان به اسلام انقلابي وقرآن بعنوان تنها راه نجات بشريت از سلطه ي آنها را مورد تأكيد قرار دادند.
حضرت آيت الله خامنه اي در بخش پاياني بياناتشان به فرا رسيدن ايام مبارك دهه ي فجراشاره كردند و فرمودند: دهه ي فجر يعني شكفتن نيروي عظيم اسلامي و فعال شدن آتشفشاني كه پايه هاي استكبار را به لرزه در آورد. لذا اين دهه بويژه روز 22 بهمن از ايام الله است. انقلاب اسلامي ملت ما را زنده و هوشيار كردو به آنان شجاعت،قدرت و عزت داد و اين از ثمرات انقلاب ماست. ملت ما اولين ملتي بود كه ثابت كردآمريكا هيچ غلطي نميتواند بكند و ملتهاي ديگر نيز بايد با تمسك به اسلام همين راهرا طي كنند.
بر پايه ي همين گزارش در اين ديدار كه آيت الله يزدي رئيس قوه قضائيه نيز حضور داشت، پيش از بيانات مقام معظم رهبري حجت الاسلام والمسلمين ري شهري دادستان كل كشور طي سخنان كوتاهي ولادت با سعادت امير مؤمنان علي(ع) را به رهبرانقلاب اسلامي و مسلمانان جهان تبريك گفت و ضمن محكوم كردن جنايات استكبار جهاني بر عليه ملت مظلوم عراق تصريح كرد كه سياست و مواضع جمهوري اسلامي ايران در برابر بحران خليج فارس منطبق بر اصول اسلامي و انقلابي است. بنابر اين گزارش در اين ديدار چند تن از مداحان اهل بيت عصمت و طهارت پيرامون اوصاف والاي اولين پيشواي شيعيان جهان و مظهر عدل الهي علي(ع) به مديحه سرائي پرداختند.
اين گزارش حاكيست در اين ديدار خانواده هاي معظم شهداي شهرستانهاي ميناب، رودان، بندر لنگه و بندرعباس بهمراه مسئولين بنياد شهيد استان هرمزگان، جمعي از خانواده هاي معظم شهداي تهران، مددكاران اجتماعي كل كشور و مسئولين سازمان بهزيستي، جمعي از طلاب حوزه علميه دزفول، اقشار مختلف مردم آمل، مسئولان و كاركنان قوه قضائيه و پليس قضائي،كاركنان و قضات دادسراي انقلاب اسلامي تهران، مسئولان و كاركنان وزارتخانه ها،سازمانها و نهادهاي دولتي و انقلابي به همراه تعدادي از وزراء، فرماندهان و پرسنل نيروهاي نظامي و انتظامي، ستاد فرماندهي كل قوا و شوراي عالي امنيت ملي، مسئولين آموزش عقيدتي نواحي و يگانهاي رزم سپاه پاسداران انقلاب اسلامي، كاركنان ومسئولان دفاتر نمايندگي ولي فقيه در ارتش، سپاه، جهاد سازندگي و تعدادي از دانشگاهها، كاركنان و مسئولان نهاد رياست جمهوري و بهمراه جمعي از معاونين رئيس جمهور، گروهي از روحانيون جامعه ي روحانيت مبارز و جامعه ي روحانيون مبارز، جمعي از كاركنان و مسئولان روزنامه هاي كثيرالانتشار، صدا و سيما و خبرگزاري، رئيس مجلس اعلاي انقلاب اسلامي عراق‌، جمعي از اساتيد، كاركنان و فرهنگيان دانشگاهها ومؤسسات آموزشي كشور، جمعي از اصناف و بازاريان تهران و گروهي از نمايندگان وكاركنان مجلس شوراي اسلامي حضور داشتند.
کاربر گرامی؛ لطفا قبل از تکمیل فرم، موارد زیر را مطالعه کنید:
  • جهت مکاتبه با دفتر، از قسمت ارسال نامه استفاده نمایید.
  • به منظور استفتاء یا ارسال سوال شرعی، از قسمت ارسال سوال شرعی استفاده نمایید.
  • جهت ارایه انتقاد و پیشنهاد به سایت دفتر، از قسمت ارتباط با پایگاه استفاده نمایید.
  • از فرم زیر فقط برای ارایه نظرات در مورد محتوای همین صفحه استفاده نمایید.
  • مسوولیت ارسال اشتباه بر عهده ارسال کننده آن است.
700 /