پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری

ديدار گروههاي اسلامي و مبارز فلسطين و لبنان

حضرت آيةالله خامنه اي رهبر معظم انقلاب اسلامي امروز چند تن از رهبران گروه هاي مسلمان و مبارز فلسطيني و لبناني را بطور جداگانه بحضور پذيرفتند و ضمن رهنمودهايي كه خطاب به آنان ايراد كردند آگاهي مؤمنين به حقايق و واقعيات جهان امروز، نترسيدن از مرگ و دل نبستن آنان به زخارف دنيا را براي پيروزي بر دشمنان اسلام ضروري دانستند.
مقام معظم رهبري در ديدار رهبر حركت جهاد اسلامي فلسطين با ايشان بر حمايت از قيام اسلامي ملت مظلوم و مسلمان فلسطين در سرزمينهاي اشغالي تأكيدكردند و افزودند: يكي از مسائل مهم اسلام اين است كه روشنفكران و مبارزان مسلمان بتوانند جبهه اسلامي را پيدا كنند و موقعيت آن را بدرستي تشخيص دهند. آگاهي ازحقايق جاري و آمادگي براي جانبازي دو عنصر تعيين كننده براي پيروزي است و بابرخوردار شدن مؤمنين از اين دو عنصر، آمريكا و امثال او بسيار كوچكتر از آن خواهند بود كه بتوانند در برابر مسلمانان بايستند.
حضرت آيةالله خامنه اي بي ثمربودن حضور آمريكا در منطقه خليج فارس براي كمك به رژيم صهيونيستي را خاطر نشان ساختند و فرمودند: حضور آمريكا در اين منطقه خطر بسيار عظيمي را در دراز مدت براي او بوجود آورده و اين امر، آمريكا را نابود خواهد كرد و حضور آمريكائيها در اينمنطقه به مراتب سنگين تر از حضور آنان در لبنان تمام خواهد شد.
رهبر معظم انقلاب اسلامي حركت نظام اسلامي ايران را بر اساس تكليف شرعي دانستند و فرمودند: ما آنچه را كه تكليف شرعي خود تشخيص دهيم، حتي اگر تمامي دنيا مخالف باشند آن را انجام خواهيم داد و اگر تكليف شرعي ندانستيم و تمام دنيا با آن موافق هم باشند از انجام آن اجتناب ميكنيم. خط مشي انقلاب و جمهوري اسلامي ايران همواره بر اين اساس بوده و با اعتقاد به همين اصل بوده است كه كمك به مردم و مبارزين فلسطيني را همواره براي خود يك تكليف شرعي دانسته و به آن عمل كرده ايم.
مقام معظم رهبري نارضايتي و عداوت آمريكا و هم پيمانان غربي اش با ايران اسلامي را ناشي از توجه ملت مسلمان ايران به هدف الهي خود و بي اعتنايي به قدرتها ذكر كردند و رهبران حركت جهاداسلامي فلسطين را به تقويت روحيه مبارزه و ايثارگري مردم فلسطين در سرزمينهاي اشغالي همراه با روشن بيني و آگاهي از حقايق فرا خواندند.
حضرت آيةالله خامنه اي همچنين در ديدار احمد جبرئيل و چند تن ديگر از رهبران جبهه ملي آزادي بخش فلسطين با ايشان از جهاد و تحرك عملي بعنوان يك ارزش ياد كردند و فرمودند: ملت فلسطين به جايي دل بسته است كه در آنجا جهاد بصورت عملي و جدي انجام ميشود. ما توجه به مسئله فلسطين را جزو وظايف خود ميدانيم و در حد توان و امكاناتمان از قيام اسلامي فلسطين حمايت ميكنيم. هر روزي كه اين قيام در اراضي اشغالي ادامه داشته باشد شاهدي بر ضعف و ناتواني رژيم اشغالگر قدس و هم پيمانان اوست. لذا با تقويت روزافزون حركت اسلامي فلسطين ميتوان رژيم غاصب قدس را بيش از پيش در تنگنا قرارداد و به او ضربه وارد ساخت.
مقام معظم رهبري در بخش ديگري از سخنانشان وجود صدام در منطقه را براي نهضت اسلامي و منافع مسلمانان خطرناك و زيان بار توصيف كردند و فرمودند: پيش بيني ما اين است كه صدام نميتواند براي مدت زيادي در عراق دوام بياورد و بخاطر سلاحهايي كه در دست مردم قرار گرفته است ادامه حكومت او ممكن نيست. و ما اميدواريم كه يك حكومت اسلامي و حقيقتاً مردمي و بر اساس خواست ملت مظلوم عراق در آن كشور بوجود آيد.
بر پايه همين گزارش حضرت آيةالله خامنه اي همچنين در ديدار رهبران حزب الله لبنان با ايشان خشنودي خود را از كاهش زمينه هاي اختلاف در آن كشور ابراز داشتند و در جهت تأمين منافع اسلام و مسلمين رهنمودهايي را خطاب به آنان ارائه كردند. اين گزارش همچنين حاكيست طي اين ديدارها رهبران گروههاي مسلمان و مبارز فلسطيني و لبناني هر يك گزارشي از تحولات و اوضاع منطقه خود را به استحضار رهبر معظم انقلاب اسلامي رساندند.
کاربر گرامی؛ لطفا قبل از تکمیل فرم، موارد زیر را مطالعه کنید:
  • جهت مکاتبه با دفتر، از قسمت ارسال نامه استفاده نمایید.
  • به منظور استفتاء یا ارسال سوال شرعی، از قسمت ارسال سوال شرعی استفاده نمایید.
  • جهت ارایه انتقاد و پیشنهاد به سایت دفتر، از قسمت ارتباط با پایگاه استفاده نمایید.
  • از فرم زیر فقط برای ارایه نظرات در مورد محتوای همین صفحه استفاده نمایید.
  • مسوولیت ارسال اشتباه بر عهده ارسال کننده آن است.
700 /