پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری

بازديد از چهارمين نمايشگاه بين المللي كتاب

حضرت آيةالله خامنه اي رهبر معظم انقلاب اسلامي صبح امروز از چهارمين نمايشگاه بين المللي كتاب كه در آن شصت هزار عنوان كتاب داخلي و خارجي به نمايش گذاشته شده است بازديد كردند. در اين بازديد كه سه ساعت بطول انجاميد مقام معظم رهبري با ناشران و چند تن از نويسندگان و مترجمان كتابهاي مختلف به گفتگو پرداختند و مسئولان غرفه ها پيرامون عناوين، محتوا، صحافي و مراحل چاپ كتاب توضيحاتي را به استحضار رهبر معظم انقلاب اسلامي رساندند.
حضرت آيةالله خامنه اي كه توسط آقاي وهاجي وزير بازرگاني و آقاي صباح زنگنه مسئول برگزاري چهارمين نمايشگاه بين المللي كتاب همراهي مي شدند بيش از 250 غرفه اين نمايشگاه را مورد بازديد قرار دادند و طي آنبه رسم يادبود در غرفه هاي مؤسسات انتشاراتي اميركبير و نگار چند كتاب را حاشيه نويسي كردند و ضمن ابراز مراتب خرسندي خود از پيشرفتهاي بدست امده در زمينه انتشار كتاب، ضرورت تلاش هر چه بيشتر مؤلفان، مترجمان و ناشران براي خدمت به فرهنگ، كتاب و مطبوعات كشور را مورد تأكيد قرار دادند.
مقام معظم رهبري همچنين كتابهائي به زبان فارسي و عربي خريداري كردند و از نزديك با آخرين كتابهائي كه طي يكسال گذشته توسط مؤسسات انتشاراتي داخلي به چاپ رسيده است آشنا شدند. بازديد سه ساعته رهبر انقلاب از نمايشگاه بين المللي كتاب كه با تأمل ايشان در هر يك ازغرفه ها همراه بود بيانگر اهميت خاصي است كه حضرت آيةالله خامنه اي همواره براي امور فرهنگي از جمله كتاب، كتاب نويسي و كتابخواني قائل بوده و بر آن تأكيد داشته اند.
حضرت آيةالله خامنه اي در اين بازديد از اينكه نمايشگاه كتاب امسال در حدي گسترده تر از سال گذشته و با تازه هاي بيشتري ترتيب يافته است ابراز خوشحالي و خرسندي كردند و آن را حاكي از رواج بازار كتاب در جامعه اسلامي ما دانستند و همچون گذشته توصيه فرمودند كه مردم كتابخواني را يكي از كارهاي اصلي خود قرار دهند.
براساس همين گزارش در چهارمين نمايشگاه بين المللي كتاب كه روز دوشنبه هفته جاري 16 ارديبهشت افتتاح شده است دوازده هزار عنوان كتاب به زبان فارسي ازسوي 320 ناشر داخلي و چهل و هشت هزار كتاب به زبانهاي بيگانه از سوي ششصد ناشر خارجي از سي كشور جهان در معرض ديد مردم و علاقمندان به كتاب قرار گرفته است. اين كتابها عموماً در زمينه مسائل سياسي، تاريخي، حقوقي، هنري، فرهنگي و فلسفي نگاشته شده اند و نمايش هفت هزار جلد كتاب داخلي و خارجي در غرفه فلسطين همراه با صنايع دستي، لباسهاي سنتي و تابلوهايي از هنرمندان مشهور فلسطيني از جمله ويژگيهاي نمايشگاه امسال نسبت به سالهاي گذشته است.
همچنين عرضه چندين هزار عنوان مجله علمي، هنري، فرهنگي و سياسي در دو سالن اختصاص يافته به مطبوعات داخلي و خارجي و نيز برگزاري سمينارهاي متعدد فرهنگي و ادبي توسط نويسندگان، مترجمان و محققان ايران از ديگر امتيازات چهارمين نمايشگاه بين المللي كتاب است.
کاربر گرامی؛ لطفا قبل از تکمیل فرم، موارد زیر را مطالعه کنید:
  • جهت مکاتبه با دفتر، از قسمت ارسال نامه استفاده نمایید.
  • به منظور استفتاء یا ارسال سوال شرعی، از قسمت ارسال سوال شرعی استفاده نمایید.
  • جهت ارایه انتقاد و پیشنهاد به سایت دفتر، از قسمت ارتباط با پایگاه استفاده نمایید.
  • از فرم زیر فقط برای ارایه نظرات در مورد محتوای همین صفحه استفاده نمایید.
  • مسوولیت ارسال اشتباه بر عهده ارسال کننده آن است.
700 /