پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری

ديدار مسئولان، نويسندگان و هنرمندان دفتر«هنر و ادبيات مقاومت»

حضرت آيت الله خامنه اي رهبر انقلاب اسلامي پيش از ظهر امروز در ديدار مسئولان،نويسندگان و هنرمندان دفتر«هنر و ادبيات مقاومت» با ايشان طي سخناني ضرورت حفظ و تداوم فرهنگ جبهه و انقلاب و روحيه رشد و بالندگي در مردم را مورد تأكيد قرار دادند و انتشار آثار ارزشمند و خاطرات عرصه مقاومت در هشت سال جنگ تحميلي را براي صدور مفاهيم انقلاب حائز اهميت دانستند.
در اين ديدار كه در آستانه ي عاشوراي حسيني و حماسه خونين و جاويد كربلا انجام شد مقام معظم رهبري خطاب به حاضران فرمودند: بهره گيري صميمانه و مخلصانه از سرمايه و استعداد خدادادي در تشريح و تبيين هنرمندانه مفاهيم اسلامي و انقلابي كه در لحظات حساس و تعيين كننده مقاومت رزم آوران اسلام وجود دارد كار بسيار ارزشمندي است.
هشت سال جنگ تحميلي عرصه ي بسيار مهمي براي بروز روحيه اسلامي، انقلابي و خصلتهاي صحيح در يك انسان مسلمان محسوب مي شوند لذا جستجو و بيان مواردي كه تفكر، روحيه و منش اسلامي در آن نمود مي يابد يك كار برجسته، مهم و ارزشمند است. هشت سال جنگ تاريخ ما را تغذيه مي كند و آنچه كه در اين مدت اتفاق افتاد بيان كننده روحيه مقاومت و فداكاري همراه با اخلاص ملت پرافتخار ايران در عرصه هاي مقاومت بوده است و بايد از حماسه هاي بجاي مانده از جنگ براي جاري كردن اين روحيه در طول و امتداد تاريخ استفاده شود.
رهبر انقلاب اسلامي به بيان تأثير واقعه ي كربلا در تاريخ انقلابهاي ضد ظلم در دنيا پرداختند و با تصريح اين نكته كه حادثه ي عاشورا منشأ حركت در انقلاب اسلامي بوده است فرمودند: امامان بزرگوار سلام الله عليهم اجمعين چشمه ي جوشاني از حادثه ي عاشورا را در بستر تاريخ جاري ساختند و با آن به نسلهاي بشري درس بيداري، مقاومت و رادمردي آموختند و امروز هنرمندان ما بايد با هنر خود و با الهام از پيشوايان دين، شكوه و عظمت هشت سال دفاع مقدس، فداكاري رزمندگان و جانبازان و آزادگان و ملت بزرگ ايران را كه از مكتب عاشوراي حسيني نشأت گرفته است جاودانه سازند.
حضرت آيت الله خامنه اي بر اهميت هنر و نقش برجسته هنرمندان تأكيد كردند و فرمودند: مبناي اديان الهي مطلق كردن ارزشهاي صحيح و راستين است و هنري كه در خدمت حق، انسانيت و راستي و درستي قرار داشته باشد ارزشمند محسوب مي شود اما علم،‌صنعت و تكنولوژي كه در خدمت سلاحهاي اتمي و در اختيار استكبار جهاني و صهيونيزم باشد فاقد هرگونه ارزشي است.
مقام معظم رهبري نسبت به آينده ابراز خوش بيني كردند و در پايان سخنانشان خطاب به مسئولان دفتر هنر و ادبيات مقاومت،ضرورت تلاش هرچه بيشتر، كوچك شمردن مشكلات، برداشتن گامهاي بلند، اخلاص و استمداد از خداوند متعال را يادآور شدند.
بر پايه همين گزارش پيش از سخنان رهبر انقلاب اسلامي،‌ حجت الاسلام زم مسئول حوزه هنري سازمان تبليغات اسلامي طي اظهاراتي به تدوين 134 جلد كتاب پيرامون خاطرات رزمندگان اسلام،‌آزادگان ،‌جانبازان و ملت ايران در جريان هشت سال جنگ تحميلي و همچنين دست نوشته هاي شهدا اشاره كرد و با تشريح فعاليتهاي انجام شده توسط دفتر هنر و ادبيات مقاومت گفت: بخشي از تاريخ انقلاب ما را هشت سال دفاع مقدس تشكيل مي دهد و انتشار آثار عرصه مقاومت ازسوي اين دفتر كه به دستور مقام معظم رهبري تأسيس شد وسيله اي براي دفاع از حقانيت نظام، انقلاب و رزمندگان اسلام خواهد بود.
کاربر گرامی؛ لطفا قبل از تکمیل فرم، موارد زیر را مطالعه کنید:
  • جهت مکاتبه با دفتر، از قسمت ارسال نامه استفاده نمایید.
  • به منظور استفتاء یا ارسال سوال شرعی، از قسمت ارسال سوال شرعی استفاده نمایید.
  • جهت ارایه انتقاد و پیشنهاد به سایت دفتر، از قسمت ارتباط با پایگاه استفاده نمایید.
  • از فرم زیر فقط برای ارایه نظرات در مورد محتوای همین صفحه استفاده نمایید.
  • مسوولیت ارسال اشتباه بر عهده ارسال کننده آن است.
700 /