پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری

ديدار هيأت دولت با مقام معظم رهبري در هفته دولت

حضرت آيت الله خامنه اي رهبر معظم انقلاب اسلامي در دومين روز از هفته دولت طي سخناني در ديدار رئيس جمهور، معاونين رياست جمهوري و هيئت وزيران با ايشان فرمودند: مهمترين مسئوليت نظام ما كوشش همه جانبه در از بين بردن محروميت و زدودن فقر و حمايت از طبقات مستضعف است و اين سياست بايد در اولويت كارها قرار گيرد بگونه اي كه معياري براي سنجش ديگر كارها باشد.
مقام معظم رهبري با تأكيد بر اينكه ما در هر مسئوليتي كه هستيم بايد با اخلاص، تلاش مناسب، ابتكار عمل و حركت انقلابي نياز مردم و زمان خود را پاسخگو باشيم، اظهار داشتند: امروز، دولت از امتيازات بزرگي برخوردار است و حركت و تلاش يكايك افراد آن متكي به اعتقادي راسخ،ايماني صادقانه و خالص و خدمت دلسوزانه به مردم محروم است. وجود چنين دولتي خدمتگزار و تشنه خدمت به مردم محروم از نعمتهاي بزرگ الهي بر مردم است كه بايد شکر گزارد، چرا كه وجود رئيس جمهوري با خصوصيات و فضائل و سوابق انقلابي و همكاراني با منش كاملاً ديني، ايماني و انقلابي حقيقتاً در گذشته تاريخ ما كمتر ميتوان سراغ داشت.
حضرت آيت الله خامنه اي با تأكيد بر اينكه ملت ما امروز بيش از هميشه به خدمتگزاران صديق و صميمي احتياج دارد خطاب به حاضران فرمودند: شما از كار نبايد خسته شويد و با حضور مؤثر و نظارت كامل و دقيق بر مجموعه اي كه اداره آن برعهده شماست بايد بر سلامت دستگاه خود بيافزائيد تا از اين راه به اهداف تعيين شده توسط نظام به سرعت و سهولت برسيد.
دستگاه بروكراسي ضمن اينكه يك دستگاه لازم و اجتناب ناپذير است، اگر بر آن نظارت نشود چيز خطرناكي خواهد شد و مانع رسيدن به اهداف و مقاصدتان خواهد بود.
رهبر انقلاب اسلامي با تأكيد بر دو عنصر« تركيب مناسب» و « نظارت كامل » بر دستگاه اداري فرمودند: گاهي اوقات يك فرد معمولي نامطلوب در يك دستگاه اجرايي، مانع از اجراي سياسي قطعي و ابلاغ شده آن دستگاه ميشود و حل اينگونه مسائل، فقط در گرو نظارت شما بر دستگاه اداري تحت مديريتتان است.
حضرت آيت الله خامنه اي در ادامه بياناتشان فرمودند: يك مدير خوب كسي است كه اگر وقت خودش را تقسيم مي كند، نيمي از آنرا در امر نظارت صرف كند و بقيه را در امور ديگر.شما بايد به گزارشهايي كه از كاركنان دستگاه اداري، به دستتان مي رسد،ترتيب اثر بدهيد. هر مدير ضمن اينكه بايد مجموعه تحت مديريت خود را حمايت كند، به گزارشات واصله در مورد كاركنانش هم اهميت بدهد و با تخلفات بطور جدي برخورد كند.در اين صورت ديگر نيازي به دستورالعمل هاي زايد اداري نخواهد بود.
مقام معظم رهبري، مسئله گزينش در دستگاهها را مورد تأكيد قرار داده و افزودند: سعي كنيد در گزينش افراد، بخصوص در سطوح بالا، دقت زياد داشته باشيد.مسئله اين نيست كه افراد غير متخصص در مسئوليتها قرار گيرند بلكه منظور اين است كه از ميان افراد كارآمد و كاردان، كساني را انتخاب كنيد كه تعهد، تقوي و اخلاص داشته باشند. رهبر معظم انقلاب اسلامي با اشاره به اينكه صفا، صميميت و روح همكاري بايد در بين كارگزاران اصلي دستگاههاي اجرايي نظام حاكم باشد و هدف دولت و مسئولين ما خدمت صادقانه و دلسوزانه به مردم باشد، فرمودند: مهمترين مسئله نظام جمهوري اسلامي ايران كوشش براي رفع فقر و محروميت در جامعه و حمايت از طبقات مستضعف و محروم كشور است و اين همان چيزي است كه همه ما به آن معتقد هستيم و بارها گفته ايم. اينكار بايد در اولويت و رأس همه امور قرار بگيرد بطوري كه همه دستگاهها سياست، سرمايه گذاري و برنامه ريزي خود را در اين جهت بكار گيرند.
رهبر معظم انقلاب اسلامي با اشاره به حجم بسيار زياد تبليغات استكبار جهاني نسبت به انقلاب اسلامي ايران و ملتهاي مسلمان فرمودند: امروز تلاش دشمنان ملتهاي مسلمان از هميشه بيشتر است و ما دخالت آمريكا را در مسائل جهاني به روشني مشاهده مي كنيم.
مقام معظم رهبري در پايان بياناتشان ضمن گراميداشت هفته دولت و ياد شهداي گرانقدر دولت، شهيد رجائي و شهيد باهنر فرمودند: اين دو عنصر خدمتگزار بايد هميشه به عنوان عناصر فراموش نشدني در تاريخ دولت خدمتگزار جمهوري اسلامي و انقلاب اسلامي در خاطره ها زنده بمانند.
اين گزارش حاكيست پيش از بيانات مقام معظم رهبري، حجت الاسلام والمسلمين هاشي رفسنجاني رياست جمهوري طي بياناتي مجموعه ي اعضاي هيئت دولت را جمعي صميمي و دلسوز و خدمتگزار واقعي مردم توصيف كردند و اظهار داشتند:
تمام همت و تلاش دولت خدمت به مردم و رفع مشكلات آنان است.
رئيس جمهور با اشاره به بيانات اخير مقام معظم رهبري در جمع مسئولان و كارگزاران كشور گفتند: سخنان شما براي همه ي ما درسي سازنده بود و بخش اعظم آن مطالبي بود كه همه ي ما آرزوي تحقق آن را داشتيم كه انشاءالله با رهنمودهاي حضرتعالي به مرحله تحقق نيز خواهد رسيد.
حجت الاسلام والمسلمين هاشمي رفسنجاني ضمن تشكر از حمايتها و پشتيباني هاي مقام معظم رهبري از دولت اظهارداشتند: آشنايي و آگاهي كامل مقام معظم رهبري از روند حركت دولت و امور اجرايي كشور سرمايه اي عظيم و پشتوانه اي گرانقدر براي دولت به شمار مي رود. و ما هم بيشتر بايد در صدد باشيم تا فعاليتها و كارهاي هيئت دولت را بطور مستمر به اطلاع مردم قهرمان و هميشه در صحنه خود برسانيم.
کاربر گرامی؛ لطفا قبل از تکمیل فرم، موارد زیر را مطالعه کنید:
  • جهت مکاتبه با دفتر، از قسمت ارسال نامه استفاده نمایید.
  • به منظور استفتاء یا ارسال سوال شرعی، از قسمت ارسال سوال شرعی استفاده نمایید.
  • جهت ارایه انتقاد و پیشنهاد به سایت دفتر، از قسمت ارتباط با پایگاه استفاده نمایید.
  • از فرم زیر فقط برای ارایه نظرات در مورد محتوای همین صفحه استفاده نمایید.
  • مسوولیت ارسال اشتباه بر عهده ارسال کننده آن است.
700 /