پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری

ديدار شركت كنندگان در چهارمين مجمع بزرگ فرماندهان سپاه

حضرت آيت الله خامنه اي رهبر انقلاب اسلامي و فرمانده كل قوا عصر امروز در ديدار فرماندهان سپاه پاسداران انقلاب اسلامي با ايشان به بيان اين مطلب كه اكنون در حال گذراندن يك نقطه عطف و مرحله اي مهم در حركت تاريخ هستيم پرداختند و با استناد به آيات قرآن كريم، رسالت انقلاب اسلامي و پرچمداران حق را نجات بشريت غفلت زده و هدايت انسانها به سوي رستگاري و كمال حقيقي ذكر كردند.
در اين ديدار كه در پايان چهارمين مجمع بزرگ فرماندهان و مسئولان سپاه پاسداران انقلاب اسلامي انجام شد فرمانده كل قوا پايداري، هوشياري، مقاومت و دوري جستن از منيت ها را لازمه پيشرفت قطعي در برابر جبهه متحد كفر و استكبار دانستند و فرمودند: امروز هوس هاي خباثت آميز همراه با برنده ترين ابزارهاي بشري در خدمت زورمندان جهاني قرار دارد اما حركت تاريخ در جهت تكامل معنويت بشر اثبات مي كند كه باقي ماندن دنيا در جهالت ممكن نيست و ما در اين نقطه عطف تاريخ به اهداف والاي خود دست خواهيم يافت.
رهبر انقلاب اسلامي در ادامه بياناتشان بر لزوم استحكام و تقويت بنيه سپاه تأكيد كردند و فرمودند: سپاه شامل مجموعه اي از بهترين عناصر مؤمن و انقلابي است كه سخت ترين ميدانها را پشت سر گذاشته اند. سپاه پاسداران بايد از لحاظ آموزش، تجهيزات،سازماندهي و انضباط تقويت شود و همچنان در اوج معنويت و تحكيم ارتباط دلها با خدا قرار داشته باشد زيرا واقعيتي كه در ايران اتفاق افتاد نشان داد بزرگترين قدرتها شامل آمريكا، مجموعه ناتو، مرتجعين منطقه، پول، تجهيزات و تاكتيك هاي نظامي و اطلاعات ماهواره اي قادر نيستند ملتي را كه استحكام و قدرت خود را از معنويت و ايمان به اسلام و امام بدست آورده است شكست دهند.
فرمانده كل قوا لزوم رعايت تدين و نظامي گري از طريق رعايت سلسله مراتب، فراگيري دانش نظامي در سپاه پاسداران را مورد تأكيد قرار دادند و افزودند: سپاه پاسداران بايد در جاي خود قرار داشته باشد و با روشن بيني، برخورداري از شم سياسي، آگاهي به زمان و مكان و تحليل صحيح سياسي از مسائل داخلي و خارجي به مسئوليت مهم خويش در دفاع نظامي از انقلاب عمل كند و به تأمين و تحصيل آنچه كه براي انجام اين مسئوليت لازم است بپردازد.
حضرت آيت الله خامنه اي در سخنانشان هم چنين سپاه پاسداران انقلاب اسلامي را جزئي از مجموعه بزرگ نيروهاي مسلح جمهوري اسلامي ذكر كردند و با تأكيد بر لزوم بقاي ارتش و سپاه به عنوان دو سازمان نظامي با مسئوليتهاي تفكيك شده فرمودند: رعايت ارزشهاي بين سازماني در درون سپاه و جدي گرفتن مسئله تشويق و تنبيه يك اصل مهم است كه بايد به آن اهميت لازم داده شود.
فرمانده كل قوا در پايان سخنانشان به نابودي امپراطوري شرق و ظهور امپرياليسم آمريكا به عنوان يك ابرقدرت بي رقيب اشاره كردند و فرمودند: اينجانب با قوت قلب و اعتقاد كامل بر اين باور هستم كه اگر آمريكا تمامي امكانات و نيروهاي خود را براي ضربه زدن به انقلاب اسلامي بسيج كند باز هم هيچ غلطي نمي تواند بكند. نقاط ضعف اين قدرتمندان ظاهري و پوشالي به خوبي احساس ميشود و تضادهاي ميان آنان بتدريج آشكارتر خواهد شد و اين در حالي است كه صداي شكست امپراطوري زر و زور از دور به گوش مي رسد. بر پايه همين گزارش پيش از بيانات فرمانده كل قوا حجت الاسلام والمسلمين محمدي عراقي نماينده ولي فقيه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامي طي سخنان كوتاهي به ارائه ي گزارشي از چهارمين مجمع بزرگ فرماندهان و مسئولان سپاه پرداخت و آمادگي نيروهاي سپاه براي اجراي فرامين رهبر معظم انقلاب و انجام مأموريتهاي محوله را مورد تأكيد قرار داد.
کاربر گرامی؛ لطفا قبل از تکمیل فرم، موارد زیر را مطالعه کنید:
  • جهت مکاتبه با دفتر، از قسمت ارسال نامه استفاده نمایید.
  • به منظور استفتاء یا ارسال سوال شرعی، از قسمت ارسال سوال شرعی استفاده نمایید.
  • جهت ارایه انتقاد و پیشنهاد به سایت دفتر، از قسمت ارتباط با پایگاه استفاده نمایید.
  • از فرم زیر فقط برای ارایه نظرات در مورد محتوای همین صفحه استفاده نمایید.
  • مسوولیت ارسال اشتباه بر عهده ارسال کننده آن است.
700 /