پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری

ديدار خانواده شهدا، اساتيد و دانشجويان دانشگاه هنر

حضرت آيت الله خامنه اي رهبر معظم انقلاب اسلامي صبح امروز در ديدار جمع زيادي از خانواده معظم شهدا، اقشار مختلف مردم، استادان و دانشجويان با ايشان از حب نفس و عدم تزكيه اخلاقي بعنوان عامل اصلي ظلم و تعدي قدرتهاي بزرگ و ذلت پذيري جوامع بشري ياد كردند و سعادت مادي و معنوي انسان را در اجتناب از رذائل اخلاقي و اصلاح نفساني ممكن دانستند.
مقام معظم رهبري در اين ديدار تزكيه و تطهير نفس انساني و كسب فضايل را اساسي ترين هدف انقلاب اسلامي ذكر كردند و فرمودند: فلاح و رستگاري مادي و معنوي انسان به اصلاح و سلامت نفس بستگي دارد. سرچشمه تمامي شرارتها از يكسو و خيرات و كمالات ازسوي ديگر در وجود انسان نهفته است و تنها با نجات از چنگال بت نفس و شهوات نفساني است كه سرچشمه ي خوبيها و زيبايي ها به روي انسان گشوده خواهد شد.
حضرت آيت الله خامنه اي با تأكيد بر لزوم خودسازي انسانها براي نجات از بدبختي و گمراهي فرمودند: فقر، بي سوادي، جنگهاي خانمانسوز، استفاده از بمبهاي شيميايي، ظلم، تعدي، فريب، دروغ، زورگويي قدرتها و دولتها به مردم و ذلت پذيري بسياري از ملتها همه از عدم تزكيه نفس و مبتلا بودن به رذايل اخلاقي ناشي مي شوند. آلودگيهاي نفساني عامل بدبختي هاي بشري است و تنها با تهذيب اخلاقي مي توان با اختلافات، دنيا طلبي ها، طمع ورزيها، بدانديشي ها و تمايلات شهواني به مقابله برخاست. رهبر انقلاب اسلامي لزوم توأم بودن رشد مادي و معنوي را مورد تأكيد قراردادند و فرمودند: رشد جامعه اسلامي از لحاظ مادي و معنوي ملتهاي ديگر را به پيمودن راه اسلام تشويق و ترغيب خواهد كرد. كشورهاي بزرگ دنيا امروز عليرغم برخوردار بودن از علم پيشرفته،‌تكنولوژي پيچيده و مصنوعات از خوشبختي واقعي و انساني محرومند و اضطرابها،‌افسردگي ها ،‌ دوري از معنويت ها و فضائل انساني،‌ ازهم پاشيدگي اساس خانواده و از بين رفتن پيوند فرزندان با والدين ازجمله گرفتاري هاي آنهاست.
مقام معظم رهبري در بخش ديگري از بياناتشان ضرورت تلاش در جهت خودسازي وبهسازي اخلاقي را به دانشجويان گوشزد كردند و خطاب به دانشجويان رشته هنر فرمودند: هنر بهترين وسيله براي انعكاس مفاهيم اسلامي و انساني است. انقلاب و جامعه اسلامي براي برقراري ارتباط و ابلاغ مكنونات قلبي خود به مخاطبينش به هنرفاخر و برجسته نياز دارد. لذا دانشجويان ما بايد هنر را مغتنم بدانند و آنرا درجهت انعكاس مفاهيم و ارزشهاي الهي و اسلامي مردم بكار ببرند.
حضرت آيت الله خامنه اي در پايان سخنانشان با اشاره به نياز جهان به حقايق اسلامي فرمودند: امروز ملتها به آفتاب درخشان مفاهيم قرآن و معارف قرآني محتاجند و ما وظيفه داريم با فهم درست حقايق اسلامي و عمل به آنها در جهت انعكاس صحيح معارف قرآني و اسلامي تلاش كنيم.
بر پايه همين گزارش در اين ديدار خانواده هاي معظم شهداء، جانبازان،اقشار مختلف مردم و جمعي از مسئولين ادارات و سازمانها از شهرهاي تهران، شهداد كرمان، قم، فشافويه، استان آذربايجان شرقي و دانشجويان جانباز و همچنين رئيس،اساتيد، كاركنان و دانشجويان دانشگاه هنر تهران بهمراه مسئول دفتر نمايندگي ولي فقيه در اين دانشگاه حضور داشتند.
کاربر گرامی؛ لطفا قبل از تکمیل فرم، موارد زیر را مطالعه کنید:
  • جهت مکاتبه با دفتر، از قسمت ارسال نامه استفاده نمایید.
  • به منظور استفتاء یا ارسال سوال شرعی، از قسمت ارسال سوال شرعی استفاده نمایید.
  • جهت ارایه انتقاد و پیشنهاد به سایت دفتر، از قسمت ارتباط با پایگاه استفاده نمایید.
  • از فرم زیر فقط برای ارایه نظرات در مورد محتوای همین صفحه استفاده نمایید.
  • مسوولیت ارسال اشتباه بر عهده ارسال کننده آن است.
700 /