پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری

مصاحبه در خصوص سفر به استان بوشهر

حضرت آيت الله خامنه اي رهبر انقلاب اسلامي كه جهت حضور در ميان مردم مناطق محروم بوشهر به اين استان سفر كرده اند شب گذشته طي مصاحبه اي اعلام كردند كه مبلغ سيزده ميليارد و ششصد و نود ميليون ريال(000/000/690/13 ريال)براي انجام چندين پروژه زيربنائي خدماتي در اين استان اختصاص يافته است.
مقام معظم رهبري در اين گفتگو خدمات دولت و نظام اسلامي درجهت محروميت زدايي از استان بوشهر را بسيار با ارزش ومفيد توصيف كردند و ضمن تأكيد بر لزوم ادامه تلاشهاي دولت براي رفع محروميت كامل از اين استان فرمودند: من در اين سفر مردم استان بوشهر را مردمي عزيز، متدين،انقلابي و برخوردار از نجابت و روح مناعت و نيز علاقمند به جمهوري اسلامي ومسئولين خدمتگزار آن يافتم. اما متأسفانه اين استان در محروميت بسر مي برد و با بررسي هاي انجام شده، طرحهاي زير بنائي در زمينه ي آب رساني، خدمات كشاورزي، راه سازي، برق رساني، احداث بيمارستان. انجام خدمات و وسايل درماني، عمران شهري و روستايي، ايجاد اماكن فرهنگي، آموزشي و ورزشي در سطح استان بوشهر طي سال جاري و سال آينده به اجرا در خواهد آمد.
حضرت آيت ا... خامنه اي با اشاره به طرح تأسيس يك مجموعه دانشگاهي در بوشهر فرمودند: مجموعه دانشگاهي بوشهر، مؤسسه مادر براي دانشكده هاي مختلف و محور تعليمات عاليه در اين استان خواهد بود و ما آن را يكي از طرحهاي بسيار مهم و اساسي براي استان بوشهر و كشور مي دانيم.
رهبر انقلاب اسلامي، اعتبارات در نظر گرفته شده براي انجام طرحهاي محروميت زدايي از استان بوشهر را سيزده ميليارد و ششصد و نود ميليون ريال اعلام كردند و فرمودند: ازمجموعه اين مبلغ 435 ميليون تومان از محل اعتبارات دولت و همچنين 204 ميليون تومان نيز از سوي دفتر مناطق محروم، تأمين و پرداخت خواهد شد و 730 ميليون تومان ديگر نيز تعهد شده است كه در اختيار استان قرار داده مي شود.
مقام معظم رهبري با اظهار اميدواري به اينكه اجراي اين طرح ها بتواند به رفع سريع محروميت از استان بوشهر بيانجامد، فرمودند: يكي از مشكلات اساسي مردم بوشهر، كم آبي شديد بوده است كه با بهره برداري از خط سوم طرح آبرساني، اين مشكل حل خواهد شد و ما انجام اين كار عظيم را به مردم استان بوشهر و مسئولين خدمتگزار، تبريك مي گوييم. مردم كه شاهد تلاش مسئولين مؤمن و زحمتكش اين استان بوده اند بايد سهم خود را در پيشرفت امور كشور ايفا كنند و در زمينه هاي سياسي حضور فعال داشته باشند.
بنابر همين گزارش، پيش از اين گفتگو ، آقاي صحرائيان، استاندار بوشهر نيز گزارشي از خدمات چشمگير نظام اسلامي به منطقه محروم بوشهر به استحضار رهبر انقلاب اسلامي رساند وطي آن افزايش قابل توجه اعتبارات عمراني استان و طرحهاي محروميت زدايي را نشانه توجه خاص دولت در از بين بردن محروميت هاي اين منطقه توصيف كرد.
کاربر گرامی؛ لطفا قبل از تکمیل فرم، موارد زیر را مطالعه کنید:
  • جهت مکاتبه با دفتر، از قسمت ارسال نامه استفاده نمایید.
  • به منظور استفتاء یا ارسال سوال شرعی، از قسمت ارسال سوال شرعی استفاده نمایید.
  • جهت ارایه انتقاد و پیشنهاد به سایت دفتر، از قسمت ارتباط با پایگاه استفاده نمایید.
  • از فرم زیر فقط برای ارایه نظرات در مورد محتوای همین صفحه استفاده نمایید.
  • مسوولیت ارسال اشتباه بر عهده ارسال کننده آن است.
700 /