پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری

ديدار اقشار مختلف مردم

حضرت آيت الله خامنه اي رهبر انقلاب اسلامي پيش از ظهر امروز در ديدار طبقات مختلف مردم شهر خون و قيامِ قم، با ايشان طي سخناني مردمي بودن انقلاب و نظام اسلامي وپيوند مستحكم ميان مردم و مسئولين را موجب ناكامي قدرتهاي طمعكار جهاني و بي اثرشدن توطئه هاي گوناگون آمريكاي جهانخوار عليه جمهوري اسلامي ايران دانستند واضمحلال قدرت آمريكا را در آينده اجتناب ناپذير توصيف كردند.
مقام معظم رهبري در اين ديدار كه به مناسبت 19دي سالروز قيام خونين مردم قم انجام شد در بياناتشان به افشاي ترفندهاي تبليغاتي استكبار جهاني پرداختند و فرمودند: قدرت، جرأت و توان معنوي مسئولين خدمتگزار براي مقابله با تهديدات قدرتهاي شيطاني از پشتيباني مردم ناشي مي شود. اتصال نظام، دولت و مسئولين با مردم و شور و اخلاص و فداكاري هاي بي نظير و مستمر فرزندان اسلام در صحنه هاي مختلف، آمريكا و هم پيمانان او را به تحمل حكومت اسلامي و برافراشته بودن پرچم اسلام در دنيا ناگزير كرده است.
رهبر انقلاب اسلامي با اشاره به در پيش بودن انتخابات چهارمين دوره ي مجلس شوراي اسلامي،فرمودند: انتخابات حقيقت عظيمي است كه حضور مردم را در صحنه نشان ميدهد لذا انتخابات مجلس شوراي اسلامي بايد پرشورتر، آگاهانه تر و با شركت وسيع و يكپارچه ي مردم برگزار شود و مبادا در محدوده ي نظام اسلامي افرادي با سخن و قلم خود به خواست دشمن عمل كنند و مردم را در مورد انتخابات در شك و ترديد قرار دهند. دشمن همواره تلاش كرده است تا هر آنچه را كه از حضور مردم حكايت دارد كتمان كند و ما خط تفرقه افكنانه تبليغاتي رسانه هاي خبري استكبار و حساسيت آمريكا نسبت به انتخابات مجلس را بخوبي درك ميكنيم.
حضرت آيةالله خامنه اي به تلاش دستگاههاي تبليغاتي،سياسي و برنامه ريزي استكبار جهاني براي ايجاد فاصله و جدائي ميان مردم و مسئولين نظام اشاره كردند و فرمودند: دشمنان اسلام امروز با انجام تبليغات دروغين و يأس آور، تهمت زدنها، فشارهاي اقتصادي به شكلهاي مختلف و پيچيده و كارشكني هاي خباثت آميز عليه جمهوري اسلامي ايران در صحنه هاي بين المللي، سعي دارند تا ملت مسلمان ايران كه لياقت خود را به اثبات رسانده است، از نظام اسلامي دلسرد و مأيوس كنند،اما محبت، عطوفت، اعتماد روز افزون و پيوند مستحكم ميان مردم و مسئولين كه امروز شاهد آن هستيم مشت محكمي بر دهان دشمنان اسلام، بويژه شيطان بزرگ آمريكا خواهدبود.
مقام معظم رهبري در ادامه ي بياناتشان از بيداري ملتها به عنوان يكي ازاهداف بزرگ انقلاب اسلامي ياد كردند و فرمودند: ملتها از سلطه ي پنجه هاي خونين استكبار به جان آمده اند؛ با بيداري ملتها، اين سلطه ي جهنمي بايد از ميان برداشته شود تا ملتها بر سرنوشت خود حاكم باشند. بي شك قدرت آمريكا از بين رفتني است وكساني كه به آن چشم اميد دوخته اند دچار توهم و بدفهمي هستند. رهبر انقلاب اسلامي مسئله ي حقوق بشر را حربه اي براي اهداف ضد انساني آمريكا ذكر كردند و فرمودند:رژيم آمريكا كه ادعاي سرپرستي و صاحب اختيار بودن در دنيا را دارد اصلا ملتها وحتي ملت آمريكا را به حساب نمي آورد و براي نفوس بشري ارزشي قائل نيست. عنوان«حقوق بشر» حربه اي است كه آمريكا با آن به جنگ با هر دولتي كه مخالف او باشدمي رود و آن را تحت فشار قرار مي دهد. امروز در كشورهاي تحت سلطه ي رژيم آمريكاچيزي به نام حقوق بشر وجود ندارد و هيچكس هم متعرض آنها نميشود، اما از آغاز انقلاب اسلامي تاكنون استكبار جهاني همواره با حربه ي عوام فريبانه ي حقوق بشر عليه جمهوري اسلامي ايران جنجال آفريني كرده است.
حضرت آيت الله خامنه اي بر مطرح نبودن حقوق بشر و كرامت انساني در ادعاهاي ظاهر فريبانه و دروغين آمريكا تأكيدكردند و خطاب به سردمداران رژيم آمريكا فرمودند: شما حق نظارت بر انتخابات دركشورهاي آفريقايي، آمريكاي لاتين و يا هيچ نقطه ي ديگري از دنيا را نداريد. مگرشما قيم ملت ها هستيد كه ميخواهيد براي آنان تصميم بگيريد؟ شما بزرگترين اهانت رابه ملتها مي كنيد و با اتكاء به سلاح اتمي، حق وتو، ثروت و دستگاه جاسوسي گسترده ي خود در همه جا و در همه ي امور دخالت كرده و در عين حال با وقاحت تمام مدعي طرفداري از حقوق بشر هستيد.
مقام معظم رهبري با اشاره به شايعه پراكني دستگاه تبليغاتي استكبار جهاني مبني بر تلاش ايران براي خريد سلاح فرمودند: اگر تهيه ي سلاح جرم محسوب ميشود چرا آمريكا و هم پيمانانش با وام دادن و كمكهاي مالي بهكشورهاي زير نفوذ خود ميلياردها دلار سلاح مي فروشند؟‌ به شما چه ربطي دارد كه كشوري براي خود سلاح تهيه ميكند يا نه؟ مگر ملتها براي تهيه ي سلاح بايد از شمااجازه بگيرند؟ ملت مسلمان، انقلابي و با ايمان ايران رياست دروغين و جعلي را براي آمريكا و هيچ قدرت ديگري نسبت به ملتها نمي پذيرد و به تبليغات كذب استكبار كه هدف از آن فشار بر ملت ايران است توجه نخواهد كرد و براي آن ارزشي قائل نيست.
حضرت آيت الله خامنه اي همچنين با تأكيد بر اين مطلب كه اساس انقلاب اسلامي بر انسان سازي استوار است فرمودند: نسل نو، اين فرصت را دارد كه در سايه ي حكومت اسلامي درون و باطن خود را اسلامي كند و همت ما بايد بر تهذيب نفس، ساختن باطن و تحول به سوي اخلاق الهي متمركز باشد و مقصود از بعثت همه ي انبياء نيز همين امر مهم بوده است. ملت ما بايد در درون خود نور معنويت، صبر و يقين و عبادت و ذكر خداوند را برافروزد تا به عنوان الگوي ملتهاي ديگر براي خود و آنان سعادت به ارمغان آورد.
رهبر انقلاب اسلامي همچنين از قيام مردم قم در 19دي ماه سال 1356 بعنوان سرآغاز حضور مردم در صحنه هاي نهضت خونبار اسلامي ياد كردند و ضمن تجليل از شهداي عاليقدر مردم قم در اين روز فرمودند: در آغاز نهضت امام عظيم الشأن، آن خلف صالح انبياء و اولياء و خورشيد فروزان علم و تقوي كه از افق قم سر برآورد به پشتيباني شما مردم قم، استوار و نستوه و در مقابل كفر و استكبار ايستاد و فرياد دل اين امت را از حنجره ي الهي خود سر داد. از اين رو چهره ي قم و مردم آن بعنوان يك نقطه ي روشن و درس آموز در طول نهضت براي ملت ما و ملتهاي ديگر باقي خواهد ماند.
برپايه ي همين گزارش پيش از سخنان حضرت آيت الله خامنه اي مراسم مرثيه خواني و نوحه سرايي بمناسبت شهادت حضرت امام علي النقي(ع) در محضر رهبر انقلاب اسلامي برگزارشد و سپس حجت الاسلام سعيدي طي سخنان كوتاهي ضمن معرفي ديدار كنندگان مراتب اطاعت و تبعيت مردم قم از مقام معظم رهبري را مورد تأكيد قرار داد.
اين گزارش حاكيست در اين ديدار علماء، فضلا، ائمه جماعات و جمع زيادي از طلاب و خواهران طلبه ي حوزه علميه قم به همراه گروهي از خانواده هاي معظم شهدا، اصناف، هيئت هاي مذهبي ،شوراي محلي، انجمن هاي اسلامي، مسئولان اداري و پرسنل نظامي و انتظامي شهر قم حضور داشتند.
کاربر گرامی؛ لطفا قبل از تکمیل فرم، موارد زیر را مطالعه کنید:
  • جهت مکاتبه با دفتر، از قسمت ارسال نامه استفاده نمایید.
  • به منظور استفتاء یا ارسال سوال شرعی، از قسمت ارسال سوال شرعی استفاده نمایید.
  • جهت ارایه انتقاد و پیشنهاد به سایت دفتر، از قسمت ارتباط با پایگاه استفاده نمایید.
  • از فرم زیر فقط برای ارایه نظرات در مورد محتوای همین صفحه استفاده نمایید.
  • مسوولیت ارسال اشتباه بر عهده ارسال کننده آن است.
700 /