پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری

ديدار اقشار مختلف مردم

همزمان با خجسته سالروز ميلاد پر فروغ و مبارك اميرمومنان علي(ع) حضرت آيةالله خامنه اي رهبر معظم انقلاب اسلامي در ديدار جمع كثيري از اقشار مختلف امت حزب الله با ايشان، طي سخناني به بيان فضايل و مناقب درخشان حضرت علي ابن ابي طالب(ع) و ضرورت پيروي از صفات متعالي آن حضرت پرداختند و با اشاره به بيداري احساسات اسلامي در ميان ملتهاي مسلمان، اسلام را مانع اصلي در راه غارتگري و سلطه ي قدرتهاي استكباري بر ملتها دانستند.
مقام معظم رهبري در اين ديدار از سالروز ولادت پربركت امير مؤمنان علي ابن ابي طالب(ع) بعنوان روز طلوع خورشيد حق و عدالت در آفاق تاريخ جهان اسلام ياد كردند و ضمن تبريك ميلاد آن حضرت به مسلمانان و ملتهاي حق طلب جهان فرمودند: اعتقاد به امامت و ولايت امير المؤمنين علي(ع) در جان ما و اولين آموخته هاي ماست و عشق و محبت اساس رابطه ي ملت ما با آن بزرگوار محسوب مي شود.ارتباط دوستي و عشق به مولاي متقيان علي(ع) حقيقت درخشاني است كه با استفاده از آن ميتوان عروج كرد و به اوج معرفت دست يافت.
حضرت آيةالله خامنه اي اقتدا به صفات و فضايل درخشان حضرت علي(ع) را موجب تعميق پيوند محبت آميز به آن حضرت دانستند وفرمودند: اميرالمؤمنين(ع) در تمامي لحظات عمر پربركت و زندگي پرفروغ خويش همواره به خداوند متعال و دفاع از حق انديشيد و وجود خود را صرف دفاع از حيثيت اسلام وحقانيت راه خدا كرد لذا ترديدي نيست كه مؤمنين با تأسي به سلوك حضرت علي(ع) قادر به برچيدن ظلم و جور از دنيا خواهند بود. ما هنگامه اي را كه شهدا و رزمندگان شجاع، آزادگان مقاوم و جانبازان عزيز و آحاد ملت بزرگ ايران در دنيا بوجود آوردند،شاهد بوده ايم و بر اين باور هستيم كه اين حماسه آفريني ها در پرتو وجود عشق و محبت واقعي ميان ملت مسلمان ايران و امير مؤمنان علي(ع) تحقق يافته است.
رهبرانقلاب اسلامي با اشاره به بيداري احساسات اسلامي در ميان ملتهاي مسلمان فرمودند:پس از قرنها، اسلام توانسته است مظاهر حقيقي حاكميت و قدرت خود را در اداره ي امور يك كشور بر اساس قوانين الهي نشان دهد. امروز آوازه ي اسلام در دنيا طنين افكنشده و توجه بشريت دل مرده و نسل هاي جوان افسرده و مأيوس را به خود جلب و جذب كرده است. در چنين شرايطي اسلام دشمنان جدي را در برابر خود دارد، زيرا آنچه كه امروز مانع غارتگري ها و سلطه ي قدرتهاي استكباري بر ملتها و مانع تحميق افرادبشر مي شود، تنها اسلام است.
مقام معظم رهبري برافراشتن پرچم سعادت و آزادگي و پاره كردن زنجيرهاي اسارت را لازمه ي مسلمان بودن در دوران كنوني ذكر كردند و درپايان بياناتشان با تأكيد بر لزوم مقابله در برابر تهاجم دشمنان اسلام فرمودند:پيروزي ملت مسلمان ايران در استقرار نظام اسلامي و جنگ تحميلي، دو تجربه ي بسياردرخشان است كه در سايه ي شجاعت، توكل و ايمان مردم و بويژه جوانان ما به خداوندبدست آمده است. ملت ايران از آمريكا نمي ترسد و با تحقق اهداف خود دشمنان اسلام رابه زانو در خواهد آورد و ايمان راسخ داريم كه هيچ قدرتي نمي تواند ملت ما را ازپيمودن راهي كه اسلام در برابر او قرار داده است، باز دارد.
بنا بر همين گزارش در اين ديدار جمعي از خانواده هاي معظم شهدا، جانبازان، آزادگان، طلاب، دانش آموزان، دانشجويان. كارگران، پزشكان، پرستاران، اعضاي انجمن هاي اسلامي و كاركنان دولت، بسيجيان، رزمندگان و گروهي از اعضاي سپاه پاسداران انقلاب اسلامي حضور داشتند.
کاربر گرامی؛ لطفا قبل از تکمیل فرم، موارد زیر را مطالعه کنید:
  • جهت مکاتبه با دفتر، از قسمت ارسال نامه استفاده نمایید.
  • به منظور استفتاء یا ارسال سوال شرعی، از قسمت ارسال سوال شرعی استفاده نمایید.
  • جهت ارایه انتقاد و پیشنهاد به سایت دفتر، از قسمت ارتباط با پایگاه استفاده نمایید.
  • از فرم زیر فقط برای ارایه نظرات در مورد محتوای همین صفحه استفاده نمایید.
  • مسوولیت ارسال اشتباه بر عهده ارسال کننده آن است.
700 /