پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری

پاسخ به نامه رئیس کمیته بین المللی صلیب سرخ

حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در پاسخ به نامه رئیس کمیته بین‌المللی صلیب سرخ بازگشت اسیران جنگی به آغوش خانواده هایشان را جبران بخشی از خسارات وارده از جنگ زیانبار گذشته دانستند.
بنابر همین گزارش آقای کورنیلیوسوماروگا رئیس کمیته بین المللی صلیب سرخ در نامه ای که بحضور مقام معظم رهبری ارسال داشته بود، آورده است: با توجه به مقام معنوی آن عالیجناب که نه تنها در جمهوری اسلامی ایران بلکه در سراسر جهان وسیع اسلام از اهمیت و موقعیت خاصی برخوردار می باشد، به خود اجازه دادم که در مورد مسئله ای انسانی که ازنظر اینجانب بسیار مهم و اساسی است، مصدع اوقات آن عالیجناب گردم.
مردم ایران در طول 8 سال جنگ رنجها بردند. جنگی که دهکده ها و شهرها را ویران کرد، خانواده های بیشماری را عزادار گردانید و تعداد زیادی از افراد را در غم بلاتکلیفی سرنوشت عزیزانشان گذاشت.
وی در ادامه نامه خود ضمن درخواست از مقام معظم رهبری درخصوص پیگیری سرنوشت سربازان ایرانی و عراقی که درطول جنگ مفقود گشته اند، اظهار امیدواری کرده است که کمیته بین المللی صلیب سرخ بتواند در ارتباط با این مسئله پاسخهای مناسبی را برای خانواده های بیشماری که نگران وضعیت گمشدگان خود هستند، بیابد.
آقای سوماروگا در بخش پایانی نامه خود همچنین آورده است: بدین خاطر، دست تقاضا بسوی آن عالیجناب دراز کرده ام تا با استفاده از نفوذ خود نزد مقامات ذیصلاح جمهوری اسلامی ایران به کلیه اسیران عراقی که در مصاحبه با نماینده صلیب سرخ ابراز تمایل به بازگشت به کشور و نزد خانواده هایشان نمایند، اجازه بازگشت به عراق داده شود.
حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی نیز در پاسخ به نامه آقای کورنیلیو سوماروگا رئیس کمیته بین المللی صلیب سرخ که ازطریق نمایندگی دائمی جمهوری اسلامی ایران در دفتر سازمان ملل متحد در ژنو به وی ابلاغ شده است، مرقوم فرموده اند:
بسم الله الرحمن الرحیم. نسبت به احساسات شما درباره اسیران جنگی قدردانی می کنم. ما هم مایلیم اسیران این جنگ زیانبار هرچه زودتر به آغوش خانواده هایشان برگردند و بدینوسیله بخشی از خسارات این جنگ جبران شود. شاید شما هم مثل ما معتقد باشید که هنوز جمع قابل توجهی از رزمندگان اسیر ایرانی در بازداشتگاههای عراق نگهداری می شوند ما ازجمله مسئولیت داریم که خانواده های این مظلومان راکه عراق حتی اجازه نداده است نامی از آنها در جایی منتشر شود، امیدوار نگهداریم.بنظر ما بهترین شیوه ی نتیجه بخش آنست که جنابعالی با استفاده از امکانات خود،حداقل فهرستی از این مفقودین تهیه نمائید. بی شک اینکار کمک فراوانی به امکان آزادی اسیران ایرانی و عراقی خواهدکرد.
خداوند به شما و همه ی خیرخواهان توفیقعنایت کند.

کاربر گرامی؛ لطفا قبل از تکمیل فرم، موارد زیر را مطالعه کنید:
  • جهت مکاتبه با دفتر، از قسمت ارسال نامه استفاده نمایید.
  • به منظور استفتاء یا ارسال سوال شرعی، از قسمت ارسال سوال شرعی استفاده نمایید.
  • جهت ارایه انتقاد و پیشنهاد به سایت دفتر، از قسمت ارتباط با پایگاه استفاده نمایید.
  • از فرم زیر فقط برای ارایه نظرات در مورد محتوای همین صفحه استفاده نمایید.
  • مسوولیت ارسال اشتباه بر عهده ارسال کننده آن است.
700 /