پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری

ديدار مقام معظم رهبري از منزل امام و قبرستان شيخان قم

حضرت آيت الله خامنه اي رهبر انقلاب اسلامي در دومين روز از سفرشان به شهر مقدس قم صبح امروز از منزل حضرت امام خميني قدس سره الشريف بنيانگذار جمهوري اسلامي ايران در شهر قم ديدن كردند.
حجةالاسلام والمسلمين سيداحمد خميني ضمن عرض خيرمقدم به حضرت آيت الله خامنه اي، طي سخنان كوتاهي خود را سرباز كوچك مقام معظم رهبري خواند و اظهار اميدواري كرد كه ملت مسلمان ايران تحت رهبري هاي خردمندانه معظم له بتواند به پيروزي هاي بزرگي در برابر كفر جهاني دست يابد.
رهبر انقلاب اسلامي درمنزل حضرت امام رضوان الله تعالي عليه در جمع اعضاي بيت ايشان كه درطول سالهاي مبارزه با رژيم ستمشاهي افتخار درك محضر امام را داشتند ضمن بياناتي از منزل امام راحل بعنوان زادگاه انقلاب اسلامي ياد كردند و فرمودند: درجاي جاي اين خانه و درهر اتاقي از آن، خاطرات جاودانه اي از امام بزرگوارمان وجوددارد. اينجا همان جايي است كه اولين جرقه ي انقلاب زده شد و فرياد ايشان از همين مكان به سراسر دنيارسيد. امام در اين خانه،‌دشوارترين لحظه ها را گذراندند و استقامت در برابر باطل و اميد به حق را به دنيا نشان دادند.
حضرت آيت الله خامنه اي افزودند: در روز دوم فروردين سال 1342، بعد از فاجعه ي مدرسه فيضيه، در اين خانه خدمت حضرت امام رسيديم و ايشان به اقامه نماز مغرب و عشا مشغول بودند. طمأنينه و استواري آن حضرت در آن لحظات هيجان انگيز، پايان بخش اضطراب ما بود. ايشان در آن روز به ما درس اميد دادند و فرمودند كه دستگاه اختناق و ستم از بين خواهد رفت و شما خواهيدماند.
رهبر انقلاب اسلامي استقامت و پايداري در برابر مشكلات و اميد به آينده را ازجمله خصوصيات بارز حضرت امام خواندند و در پايان سخنانشان علو مقامات عاليه ي امام بزرگوار نزد پروردگار عالم را مسئلت كردند.
بر پايه همين گزارش حضرت آيت الله خامنه اي سپس بر مزار مرحوم آيت الله العظمي مرعشي نجفي حضور يافتند و باقرائت فاتحه، ياد و نام ايشان را گرامي داشتند و از خدمات آن عالم جليل القدر به اسلام تجليل به عمل آوردند.
اين گزارش همچنين حاكيست مقام معظم رهبري صبح امروز در قبرستان قديمي شيخان كه مدفن بسياري از علماي بزرگ و برجسته ي عالم اسلام و شماري از شهداي شهرستان قم است حضور يافتند و با قرائت فاتحه ياد و نام آنان راگرامي داشتند.
کاربر گرامی؛ لطفا قبل از تکمیل فرم، موارد زیر را مطالعه کنید:
  • جهت مکاتبه با دفتر، از قسمت ارسال نامه استفاده نمایید.
  • به منظور استفتاء یا ارسال سوال شرعی، از قسمت ارسال سوال شرعی استفاده نمایید.
  • جهت ارایه انتقاد و پیشنهاد به سایت دفتر، از قسمت ارتباط با پایگاه استفاده نمایید.
  • از فرم زیر فقط برای ارایه نظرات در مورد محتوای همین صفحه استفاده نمایید.
  • مسوولیت ارسال اشتباه بر عهده ارسال کننده آن است.
700 /