پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری

حضرت آیت الله خامنه ای در دیدار رئیس جمهور سریلانکا:

اسرائیل، با حمایت آمریکا از همه امکانات برای پایمال کردن حقوق فلسطینیان استفاده می کند

حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی بعد از ظهر امروز در دیدار آقای ماهیندا راجا باکسه رئیس جمهور سریلانکا و هیات همراه، با اشاره به سابقه روابط دو کشور خاطر نشان کردند: روابط ایران و سریلانکا ریشه دار است  اما هیچ زمانی این روابط به خوبی امروز نبوده است چرا که انگیزه و زمینه های خوبی برای همکاری بیشتر وجود دارد.
رهبر انقلاب اسلامی به موفقیتهای دولت سریلانکا در فائق آمدن بر مشکلات داخلی اشاره کردند و با تمجید از رویکرد فعال این کشور در حمایت از فلسطین افزودند: فلسطین ملت مظلومی است که از همه طرف مورد جفاست و دشمن جلاد آنان یعنی اسرائیل، با حمایت آمریکا از همه امکانات برای پایمال کردن حقوق فلسطینیان استفاده می کند.
حضرت آیت الله خامنه ای در همین زمینه افزودند: همه کسانیکه در کشور خود مسئولیتی دارند، باید به فکر ایفای نقش فعال در خصوص حمایت از فلسطین باشند.
ایشان اظهار امیدواری کردند: سفر رئیس جمهور سریلانکا به تهران موجب گسترش بیش از پیش همکاریهای دو کشور در تمام زمینه ها شود.
در این دیدار که آقای رحیمی معاون اول رئیس جمهور نیز حضور داشت، آقای ماهیندا راجا باکسه رئیس جمهور سریلانکا گفت: ما از سالها قبل دوستی با ملت فلسطین را آغاز کردیم و در مجامع بین المللی نیز نظرات خود را در حمایت از این ملت مظلوم بیان کرده ایم و به آن افتخار می کنیم.
آقای ماهیندا راجا باکسه با اشاره به تلاشهای دولتش برای مقابله با تروریستها و حمایت از مسلمانان این کشور افزود: دولت سریلانکا موفق شده است مسلمانان این کشور را که در جریان حملات تروریستها آواره شده بودند، به مناطق اصلی سکونت خود بازگرداند.
رئیس جمهور سریلانکا افزود: روابط ایران و سریلانکا از سابقه تاریخی طولانی برخوردار است و ما از کمک ها و پشتیبانی های ایران تشکر می کنیم و آماده ایم در تمام زمینه ها، روابط اقتصادی خود را گسترش دهیم.
کاربر گرامی؛ لطفا قبل از تکمیل فرم، موارد زیر را مطالعه کنید:
  • جهت مکاتبه با دفتر، از قسمت ارسال نامه استفاده نمایید.
  • به منظور استفتاء یا ارسال سوال شرعی، از قسمت ارسال سوال شرعی استفاده نمایید.
  • جهت ارایه انتقاد و پیشنهاد به سایت دفتر، از قسمت ارتباط با پایگاه استفاده نمایید.
  • از فرم زیر فقط برای ارایه نظرات در مورد محتوای همین صفحه استفاده نمایید.
  • مسوولیت ارسال اشتباه بر عهده ارسال کننده آن است.
700 /