پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری

ديدار پرسنل نيروي هوايي

حضرت آيت الله خامنه اي رهبر انقلاب اسلامي و فرمانده كل قوا صبح امروز در ديدارجمع زيادي از پرسنل نيروي هوايي ارتش جمهوري اسلامي ايران با ايشان از مجاهدتها،فداكاريها، بروز ابتكارها، نوآوريها و توان فكري و علمي نيروي هوايي طي 14 سال گذشته تجليل بعمل آوردند و پرسنل اين نيرو را سپاهيان و سربازان امام زمان (عج)دانستند.
مقام معظم رهبري در اين ديدار كه به مناسبت 19بهمن روز نيروي هواييانجام شد در بياناتشان موفقيت تلاش براي اهداف الهي و انساني را قطعي و تثبيت شده در قانون آفرينش توصيف كردند و فرمودند: كار و تلاش براي اهداف عالي هميشه توأم با موفقيت است. لذا اگرهدف انسان از زندگي، تلاش درجهت آرمانهاي الهي، مصلحت بشريت،استقرار عدالت و مبارزه با ظلم و جور باشد، انسان در پايان راه و سپري شدن ايام عمر احساس خواهدكرد كه به هدف نزديكتر شده است و ترديدي نيست كه لذت واقعي از زندگي، براي آرمانها و اهداف والا بدست مي آيد.
رهبر انقلاب اسلامي از تلاش وحركت به سمت اهداف الهي و انساني به عنوان اساس مبارزه ملت ايران ياد كردند و ضمن انتقاد از اوضاع امروز حاكم بر جهان فرمودند: در دنياي كنوني، مجموعه اي بيگانه با هدفهاي ارزشمند انساني بر ابزارهاي مدرن و ثروت جهاني تسلط پيداكرده و در چارچوب مقاصد شيطاني و اهداف ضد بشري خط مشي حكومتهاي استكباري را طراحي مي كنند. لذا وقوع كشتارهاي ظالمانه و مكرر در طول تاريخ معاصر كه با استفاده از ابزارهاي مدرن صورت گرفته و نيز انفجارهاي اتمي و شيميايي عليه انسانهاي مظلوم درجهت همين اهداف شيطاني بوده است.
حضرت آيت الله خامنه اي تلاش آمريكا را براي دست اندازي به منابع كشورهاي مختلف و تسلط سياسي و نظامي بر سراسر جهان مغاير با اهداف انساني خواندند و فرمودند: امروز قدرتها برخلاف مصالح ملتها تصميم گيري مي كنند در دفاع از مظلوم و جلوگيري از متجاوز و ظالم هيچ اقدامي را بعمل نمي آورند. اما آنجايي كه پاي منافع خودشان در ميان است واكنش نشان مي دهند.
رهبر انقلاب اسلامي به تصفيه نژادي صربها عليه مسلمانان در منطقه بالكان و سكوت قدرتهاي جهاني در برابر اين جنايات اشاره كردند و فرمودند: قتل عام فجيع مردم بوسني و تعرض و تجاوز به نواميس آنان و بيگاري كشيدن از زندانيان در اردوگاهها، ظلم و جنايت بسيار بزرگي است كه غرب هيچ اقدامي در دفاع از مظلوم بعمل نمي آورد و سكوت غربي ها ناشي از آن است كهاين امر هيچگونه منافع،‌ بازار فروش، منابع و معادن زيرزميني براي آنها به همراه ندارد و ما حتي دولتهايي را مي شناسيم كه از ارائه كمكه به صربهاي متجاوز دريغ نكرده اند.
مقام معظم رهبري به بيان وجود فشار قدرتهاي جهاني بر دولتها براي خاموش كردن صداي اعتراض ملتها پرداختند و فرمودند: جمهوري اسلامي ايران اين امتياز بزرگ را دارد كه ملت و دولتش در مقابله و معارضه با اين ظلم همگاني همراه وهمزبان يكديگرند و هيچ فشاري از خارج نمي تواند اين ملت و دولت را تحت تأثيرقراردهد و صداي اعتراض آنها را خاموش كند. در ايران، انقلاب اسلامي اراده هاي مردم را محكم، فريادهاي اعتراض به وضع نابسامان جهاني را رسا و مشتها را گره كرده است و دولت و ملت ايران يكپارچه با ظلم و تجاوز به مبارزه برخاسته اند.
حضرت آيتالله خامنه اي طرفداري مردم دنيا از حق و عدالت را موجب نفوذ جمهوري اسلامي ايراندر ميان ملتها دانستند و در بخش ديگري از بياناتشان با اشاره به جنجال تبليغاتي غرب درمورد تقويت بنيه دفاعي ايران فرمودند: قدرتهايي كه در دوران جنگ سرد باهدف غارت ثروت كشورها و راه اندازي صنايع خود دنيا را از سلاحهاي مدرن و فوق مدرنپر كرده اند. امروز نيز به شكل نامعقولي به صدور سلاح ادامه مي دهند و براي توجيه اين كار خود جنجال بپا كرده اند كه جمهوري اسلامي ايران سلاح مي خرد. ما در حالدفاع از خود هستيم و خود را تنها در حد امكانات دفاعي مسلح مي كنيم و دراين مسيرقصد داريم متكي به خود باشيم و از اينكه پول اين ملت جلب سلاح مختلف بشود بيزاري مي جوييم. ما نظامي گري را براي دولت و كشور ايران نمي پسنديم و اما دفاع مشروع را كه متكي بر ايمانهاي مردم است حق خود مي دانيم.
حضرت آيت الله خامنه اي بااشاره به تلاش استكبار جهاني براي تسلط بر ايران فرمودند: ايران اسلامي به لحاظ واقع شدن در يك منطقه حساس جغرافيايي از موقعيت مهمي برخوردار است لذا قدرتهاي مستبد بين المللي كه نمي توانند يك كشور نيرومند و تسليم ناپذير را تحمل كنند برفشارهاي خود مي افزايند اما اين امر جمهوري اسلامي ايران را مقاوم تر، قوي تر وبيش از گذشته به خود متكي مي كند و بدون ترديد ما از آرمانهاي والاي اسلام و انقلاب حتي يك گام به عقب برنداشته ايم و از اين پس نيز برنخواهيم داشت.
فرمانده كل قوا حماسه آفريني هاي نيروي هوايي را ناشي از وجود ايمان، عشق و صداقت عناصرمؤمن در اين نيرو توصيف كردند و ضمن تمجيد از فعاليتها و خدماتِ انجام شده درنيروي هوايي فرمودند: ظرفيت انساني اين نيرو افزايش تلاشها و فعاليتهاي نيروي هوايي را در ميدانهاي ابتكار و نوآوري، بخشهاي علمياتي، فني، مديريتي، سازماندهي و تحقيقات ايجانب مي‌كند.
فرمانده كل قوا در پايان سخنانشان برخوردار بودن نيروي هوايي را از محبت مردم و رضايت الهي ثمره تلاشها و زحمات پرسنل اين نيرو ذكركردند و ضرورت تربيت عناصر مؤمن و گسترش روحيه ايمان و تدين را در نيروي هوايي جهت شتاب بخشيدن به حركت در مسير آرمانهاي الهي مورد تأكيد قراردادند.
بر پايه همين گزارش پيش از بيانات مقام معظم رهبري، سرتيپ ستاري فرمانده نيروي هوايي طي گزارشي به بيان فعاليتهاي پرسنل اين نيرو در امر خودكفايي، بازسازي و راه اندازي تجهيزات نظامي پرداخت و آمادگي نيروي هوايي را براي اجراي اوامر فرمانده كل قوامورد تأكيد قرارداد.
در اين ديدار فرماندهان پايگاهها و جمعي از پرسنل نيروي هوايي، رئيس و جمعي از روحانيون سازمان عقيدتي ـ‌ سياسي نيروي هوايي، شماري ازخانواده هاي شهداي نيروي هوايي و خلبانان آزاده اين نيرو و جمعي از دانش آموزان ومعلمان مدرسه دخترانه « رفاه » تهران حضور داشتند.
کاربر گرامی؛ لطفا قبل از تکمیل فرم، موارد زیر را مطالعه کنید:
  • جهت مکاتبه با دفتر، از قسمت ارسال نامه استفاده نمایید.
  • به منظور استفتاء یا ارسال سوال شرعی، از قسمت ارسال سوال شرعی استفاده نمایید.
  • جهت ارایه انتقاد و پیشنهاد به سایت دفتر، از قسمت ارتباط با پایگاه استفاده نمایید.
  • از فرم زیر فقط برای ارایه نظرات در مورد محتوای همین صفحه استفاده نمایید.
  • مسوولیت ارسال اشتباه بر عهده ارسال کننده آن است.
700 /