پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری

ديدار اعضاي مجلس خبرگان رهبري

اعضاي مجلس خبرگان رهبري پيش از ظهر امروز درپايان سومين اجلاسيه خود، با حضرتآيت‌الله خامنه‌اي رهبر معظم انقلاب اسلامي ديدار كردند.
مقام معظم رهبري در اين ديدار طي سخناني مسئوليت مجلس خبرگان را بسيار سنگين و آن را امانتي الهي توصيف كردند و با تأكيد بر لزوم تلاش مضاعف جامعه علمي و روحاني در ايران فرمودند:باتوجه به شرايط كنوني جهان و تهديدهاي دشمنان اسلام و نياز ملتها به درك مفاهي ماسلامي، ضرورت دارد جامعه علمي و روحاني ما تلاش مضاعفي را در انجام وظايف الهي خود بعمل آورد.
حضرت آيت الله خامنه اي تشكيل شوراي مديريتي در حوزه علميه قم و تحولات بوجود آمده در اين حوزه را اميدبخش دانستند و فرمودند: با آشكار شدن ظرفيتهاي بي پايان حوزه هاي علميه مشخص خواهد شد كه حوزه ها از چه امكانات مهمي براي نشر اسلام،‌ گسترش افكار اسلامي و مباحث علمي و تحقيقي برخوردار هستند، اماحركت علمايي و روحاني براي تبليغ دين و رساندن معارف اسلامي به حوزه هاي علميه منحصر نمي شود و مجموعه روحانيون ما در اقصي نقاط كشور بايد ارتباط مستقيم و رو در روي خود را با مردم تحكيم بخشند و به نيازهاي ديني و سئوالات ذهني مردم پاسخ دهند.
رهبر انقلاب اسلامي با تأكيد بر اينكه جامعه روحانيت ايران همواره غمگسارمردم و مرجعي پاسخگو در حل مشكلات روحي و خواستها و نيازهاي مردم بوده است،‌فرمودند: روحانيون به عنوان كساني كه با مردم ارتباط مستقيم دارند و در تماس مستمر با عامه مردم هستند بايد در همه جاي كشور حضور فعال و مؤثر داشته باشند و پاسخلازم و مفيد را به سئوالات و استفهامات افكار عمومي ارائه دهند.
مقام معظم رهبريدر بخش ديگري از بياناتشان روحانيون برخوردار از مايه هاي علمي را به تدبر و تفكردر مباحث قرآني، فلسفي و حديث و نيز مباحث جديد در كلام فراخواندند و فرمودند:امروز پرچم اسلام ناب در اين سرزمين برافراشته شده و هدايت مادي و معنوي كشوربرعهده كساني قرارگرفته است كه با روحانيت ارتباط نزديك و فصل هاي مشترك فراواني دارند و امكان تأثير تعيين كننده اي بر جامعه در اختيار مراجع،‌ علماء، فقهاي اسلام و روحانيون عالي مقام قرارگرفته است. لذا هيچيك از روحانيون نمي توانند خودرا از حركت عمومي ذهن مردم بركنار بدانند و يا نسبت به آن بي تفاوت باشند.
حضرت آيت الله خامنه اي بر ضرورت مقابله هوشمندانه،‌ حكيمانه و به هنگام روحانيون باسخنان نادرست درباره مباحث ديني و فقهي تأكيد كردند و فرمودند: امروز روحانيت ما و حوزه هاي علميه بايد با توليد كارهاي فكري در عين شجاعت، صراحت و قوت علمي به سخنان بيهوده پيرامون مباحث اسلامي پاسخ دهند و تحرك جديدي را در اين زمينه بوجود آورند.
رهبر انقلاب اسلامي در پايان سخنانشان تحرك موجود در وضع عمومي كشوررا خوب و مثبت دانستند و تلاشهاي بعمل آمده را در جهت سرعت بخشيدن به سازندگي وپيشرفت كشور قابل تقدير و تمجيد توصيف كردند.
بنابر همين گزارش پيش از بيانات مقام معظم رهبري،‌‌‌ آيت الله مشگيني رئيس مجلس خبرگان رهبري طي سخنان كوتاهي اين مجلس را نهادي مقدس و با مسئوليتي تاريخي و مهم توصيف كرد و مراتب خشنودي و خرسندي اعضاي مجلس خبرگان را از ديدار با ولي امر مسلمين ابراز داشت.
وي همچنين ازراهپيمايي با شكوه 22بهمن امسال بعنوان يكي از معجزات انقلاب اسلامي ياد كرد وحضور عظيم مردم در اين راهپيمايي را ناشي از هدايت الهي دانست.
کاربر گرامی؛ لطفا قبل از تکمیل فرم، موارد زیر را مطالعه کنید:
  • جهت مکاتبه با دفتر، از قسمت ارسال نامه استفاده نمایید.
  • به منظور استفتاء یا ارسال سوال شرعی، از قسمت ارسال سوال شرعی استفاده نمایید.
  • جهت ارایه انتقاد و پیشنهاد به سایت دفتر، از قسمت ارتباط با پایگاه استفاده نمایید.
  • از فرم زیر فقط برای ارایه نظرات در مورد محتوای همین صفحه استفاده نمایید.
  • مسوولیت ارسال اشتباه بر عهده ارسال کننده آن است.
700 /