پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری

پيام نوروزي سال 1372

حضرت آيت الله خامنه اي رهبر معظم انقلاب اسلامي در پيامي كه به مناسبت حلول سال نو خطاب به ملت ايران فرستادند، ضمن تبريك عيد سعيد نوروز اظهار اميدواري كردند در سال جديد تلاش برنامه ريزان و مسئولان دولتي درجهت سازندگي و رونق اقتصادي كشور به تأمين هرچه بيشتر عدالت اجتماعي و محروميت زدايي از مناطق محروم كشوربيانجامد.
مقام معظم رهبري در آغاز اين پيام ياد حماسه آفريني هاي شهداي اسلام،جانبازان، آزادگان، مفقودان و اسراي جنگ تحميلي را گرامي داشتند و براي روح مطهرامام بزرگوار رضوان الله تعالي عليه رحمت و بركات الهي را مسئلت كردند.
رهبرانقلاب اسلامي غفلت و قصور در انجام وظايف را در گذر زمان و عمر براي انسان موجب حسرت، خسران و تأسف دانستند و فرمودند: اميدوارم سال آينده براي آحاد مردم شريفايران سال عبوديت، پرهيزگاري و سال حسن عمل و برخورداري از بركات الهي باشد ومسئولان و دولتمردان با افزودن بر حركت و تلاش خود بتوانند اهداف اعلام شده دولت را محقق سازند.
حضرت آيت الله خامنه اي سال گذشته را براي كشورها و ملتهاي مختلف بويژه مسلمانان سالي پرحادثه و توأم با آزمايشهاي دشوار توصيف كردند و فرمودند:اگرچه ملت ما نمي تواند از مشكلات عمومي دنيا و مسائل خاصي كه قدرتهاي بزرگ ومستكبرين به كشورهاي درحال توسعه تحميل مي كنند؛ بر كنار بماند اما در عين حال مسئولين ما با كمك و همكاري ملت موفق شدند تا حد ممكن كشور را از مشكلات عظيم جهاني در امان بدارند و همزمان با توانايي و تلاش فراوان در داخل در جهت هدفهاي ترسيم شده در برنامه پنج ساله حركت كنند.
مقام معظم رهبري به وجود نشانه هايروشني از تحرك و سازندگي و تلاش جدي در راه ساختن كشور اشاره كردند و فرمودند:كيفيت حركت و عمل آحاد ملت ايران در سالي كه گذشت رضايت بخش بوده است. شركت گسترده مردم در آزمايش بزرگ انتخابات و تشكيل چهارمين دوره مجلس شوراي اسلامي و حضور قوي ملت در راهپيمايي عظيم و باشكوه 22بهمن و نيز كمك به ملتهاي مسلمان ازجمله ملت مظلوم بوسني و هرزگوين و حمايت از آسيب ديدگان از سيل ويرانگر نشانه هاي حضور رضايت بخش، دشمن شكن و گرهگشاي مردم در صحنه هاي مختلف سياسي و اجتماعي محسوب ميشوند.
رهبر انقلاب اسلامي از وقوع حادثه جاري شدن سيل در نقاط مختلف كشور و عواقب وخيم آن براي مردم ابراز تأسف و اندوه كردند و ضرورت افزايش كمكهاي مردم را به دولت جهت ياري رساندن به سيلزدگان با توجه به ابعاد وسيع اين فاجعه يادآورشدند.
حضرت آيت الله خامنه اي سال جديد را سال برنامه ريزي دولت و تدوين برنامه دوم خواندند و فرمودند: در كشور ما و نظام جمهوري اسلامي هدف اصلي از برنامه ريزي دولت بايد كمك به طبقات محروم جامعه و نزديك شدن هرچه بيشتر به عدالت اجتماع يباشد. رونق اقتصادي و تلاش براي سازندگي مقدمه تأمين عدالت اجتماعي است و هدف اين نيست كه در سايه سازندگي و پيشرفتهاي مادي و اقتصادي عده اي از تمكن بيشتربرخوردار شوند و عده اي فقيرتر شوند زيرا چنين چيزي به هيچوجه مورد رضاي الهي واسلام نيست. ما سازندگي و رونق اقتصادي را براي نزديك شدن به عدالت اجتماعي،‌ رفع محروميت و فقر، زدودن مناطق محروم از كشور و از بين رفتن فاصله فقير و غني ميخواهيم و مسئولان و برنامه ريزان بايد اين جهت گيري انقلابي را در برنامه دوم رعايت كنند زيرا اين امر براي حركت دولت و ملت به سمت اهداف انقلاب ضروري است.
مقام معظم رهبري با تأكيد بر لزوم رعايت اصول الهي، اسلامي و انقلابي بعنوان تضمين كننده موفقيتها فرمودند: پيشرفتهاي ما به بركت منحرف نشدن از اصول انقلاب ممكن شده است و اين درحالي است كه دشمنان ما در تلاش هستند تا خلاف آن را وانمود كرده وپايبندي هاي انقلابي را مشكل آفرين معرفي كنند اما اين دروغ و افترا است زيرا آنچه كه براي ملت و دولت ايران اسلامي گرهگشا و رفع كننده مشكلات محسوب مي شود،پايبندي انقلابي است و انحراف از اصول اسلام و انقلاب در عمل و فكر ما جز ناكامي و ايجاد مشكل ثمر ديگري ندارد.
رهبر انقلاب اسلامي ملت ايران را به ادامه جهت گيريهاي اسلامي و انقلابي و تقويت روح كمك و همكاري با دولت و مسئولين و تلاش در راه وحدت و يكپارچگي ملي توصيه كردند و افزودند: دشمنان ما تلاش خود را بر ازبين بردن يكپارچگي ملت ما متمركز كرده اند و اين مسئله در جاي خود اهميت و كارسازبودن وحدت ملي را در حل مشكلات كشور نشان مي دهد. آنها مي خواهند بين ملت و دولت و مسئولين و آحاد مردم جدايي ايجاد كنند و ميان مردم با اسلام و هدفهاي انقلاب فاصله بياندازند لذا مردم بايد هرچه بيشتر به تلاش خود در جهت اسلام و انقلاب بيافزايند.
حضرت آيت الله خامنه اي در پايان پيام نوروزي خود از امر به معروف ونهي از منكر بعنوان دو فريضه ي الهي بسيار مفيد و مؤثر در جهت گيريهاي اسلامي وانقلابي مردم ياد كردند و فرمودند: آحاد مردم بويژه جوانان با ايمان بايد امر به معروف و نهي از منكر را در جامعه ترويج كنند و دستگاههاي مختلف كشور نيز خود راهرچه بيشتر به موازين و اصول انقلابي و اسلامي نزديك سازند.
کاربر گرامی؛ لطفا قبل از تکمیل فرم، موارد زیر را مطالعه کنید:
  • جهت مکاتبه با دفتر، از قسمت ارسال نامه استفاده نمایید.
  • به منظور استفتاء یا ارسال سوال شرعی، از قسمت ارسال سوال شرعی استفاده نمایید.
  • جهت ارایه انتقاد و پیشنهاد به سایت دفتر، از قسمت ارتباط با پایگاه استفاده نمایید.
  • از فرم زیر فقط برای ارایه نظرات در مورد محتوای همین صفحه استفاده نمایید.
  • مسوولیت ارسال اشتباه بر عهده ارسال کننده آن است.
700 /