پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری

بازديد نظامي‌ از مراكز نيروي‌ دريائي‌ سپاه‌ و ارتش‌ در نوشهر و چالوس

حضرت‌ آيت‌الله‌ خامنه‌اي‌ رهبر معظم‌ انقلاب‌ اسلامي‌ و فرمانده‌ كل‌ قوا صبح‌ امروز به‌ منظور بازديد نظامي‌ از مراكز نيروي‌ دريائي‌ سپاه‌ و ارتش‌ در نوشهر و چالوس‌ و ديدار با مردم‌ شهيد پرور شهرستان‌ نوشهر وارد اين‌ شهر شدند و در فرودگاه‌ نوشهر از سوي‌ فرمانده‌هان‌ عاليرتبه‌ نظامي‌ و انتظامي‌، روحانيون‌، مسئولين‌ اداري‌ و جمعي‌ از مردم‌ انقلابي‌ اين‌ شهر مورد استقبال‌ قرار گرفتند.
مقام‌ معظم‌ رهبري‌ پش‌ از بازديد از يگان‌هاي‌ نمونه‌ ارتش‌ و سپاه‌ مستقر در فرودگاه‌ عازم‌ مجتمع‌ دانشگاهي‌ علوم‌ دريايي‌ نوشهر شدند.
مردم‌ انقلابي‌ و شهيد پرور نوشهر، چالوس‌ و روستاهاي‌ اطراف‌ و همچنين‌ مردمي‌ كه‌ از ديگر شهرهاي‌ استان‌ مازندران‌ جهت‌ استقبال‌ به‌ نوشهر آمده‌ بودند با اجتماع‌ انبوه‌ در مسير عبور اتومبيل‌ حامي‌ ولي‌ امر مسلمين‌ مقدم‌ مبارك‌ ايشان‌ را گرامي‌ داشتند.
اقشار مختلف‌ مردم‌ در حالي‌ كه‌ پرچمهاي‌ جمهوري‌ اسلامي‌ ايران‌، شاخه‌هاي‌ گل‌ و تصاويري‌ از حضرت‌ امام‌ (رض‌) و مقام‌ معظم‌ رهبري‌ در دست‌ داشتند با پاشيدن‌ گلاب‌ وقرباني‌ كردن‌ گاو و گوسفند از حضرت‌ آيت‌الله‌ خامنه‌اي‌ استقبال‌ كردند و با شعارهاي‌ انقلابي‌ شور و شعف‌ و علاقه‌ خود را به‌ رهبري‌ معظم‌ انقلاب‌ اسلامي‌ نشان‌ دادند.
مردم‌ متدين‌ و غيور نوشهر، چالوس‌ و روستاهاي‌ اطراف‌ از زن‌ و مرد، پير و جوان‌ از اولين‌ ساعات‌ صبح‌ امروز در طول‌ مسير استقبال‌ از مقام‌ معظم‌ رهبري‌ و خيابانهاي‌ اطراف‌ فرودگاه‌ تجمع‌ كرده‌ بودند، اين‌ اجتماع‌ به‌ حدي‌ بود كه‌ بارها اتومبيل‌ حامل‌ حضرت‌ آيت‌الله‌ خامنه‌اي‌ در مسير عبور متوقف‌ شد.
فرمانده‌ كل‌ قوا در ميدان‌ صبحگاه‌ مجتمع‌ دانشگاهي‌ علوم‌ دريايي‌ حضور يافتند و از يگانهاي‌ نمونه‌ي‌ ارتش‌ و سپاه‌ مستقر در ميدان‌ بازديد فرمودند، سپس‌ گروه‌ سرود مشترك‌ نيروي‌ دريائي‌ ارتش‌ و سپاه‌ سرودي‌ اجرا كردند، آنگاه‌ فرمانده‌ مجتمع‌ دانشگاهي‌ علوم‌ دريايي‌ گزارشي‌ از فعاليت‌هاي‌ اين‌ مجتمع‌ و دانشكده‌ علوم‌ و فنون‌ نيروي‌ دريائي‌ سپاه‌ پاسداران‌ انقلاب‌ اسلامي‌ را ارائه‌ كرد.
پس‌ از اهداي‌ جوائز به‌ دانشجويان‌ و اساتيد نمونه‌ و ممتاز و اعطاي‌ سردوشي‌ به‌ نماينده‌ دانشجويان‌ جديد توسط فرمانده‌ معظم‌ كل‌ قوا، رئيس‌ عقيدتي‌ سياسي‌ مجتمع‌ دانشگاهي‌ علوم‌ دريائي‌ سوگندنامه‌ دانشجويان‌ جديد را قرائت‌ كرد آنگاه‌ مقام‌ معظم‌ رهبري‌ و فرماندهي‌ كل‌ نيروهاي‌ مسلح‌ طي‌ فرمايشاتي‌ برضرورت‌ آمادگي‌ علمي‌، عملي‌، تجهيزاتي‌ و پشتيباني‌ نيروهاي‌ مسلح‌ تاكيد كردند و سازماندهي‌، آموزش‌ و توجه‌ به‌ معنويات‌ را در پرسنل‌ نيروهاي‌ مسلح‌ ضروري‌ دانستند. .
فرمانده‌ كل‌ قوا با اشاره‌ به‌ تبليغات‌ سوء و غرض‌ ورزانه‌ دشمنان‌ عليه‌ انقلاب‌ اسلامي‌ فرمودند برخلاف‌ اين‌ تبليغات‌ كه‌ در درجه‌ اول‌ از سوي‌ صهيونيست‌ها و سپس‌ توسط پشتيبان‌ جهاني‌ آنها آمريكاي‌ جهانخوار دامن‌ زده‌ مي‌شود، جمهوري‌ ـ اسلامي‌ ايران‌ درصدد نظامي‌گري‌ و ناامن‌ كردن‌ منطقه‌ نيست‌ و از تحكيم‌ صلح‌ و امنيت‌ در خليج‌ فارس‌، خاورميانه‌ و ساير نقاط جهان‌ حمايت‌ مي‌كند زيرا صلح‌ و امنيت‌ در منطقه‌ را سود خود و ديگر كشورهاي‌ منطقه‌ مي‌داند. حضرت‌ آيت‌الله‌ خامنه‌اي‌ دخالت‌ بيگانگان‌ در منطقه‌ حساس‌ خاورميانه‌ و خليج‌ فارس‌ را محكوم‌ كردند و فرمودند: اين‌ منطقه‌ را كساني‌ ناامن‌ كرده‌اند و مي‌كنند كه‌ سالهاي‌ متمادي‌ مورد حمايت‌ آمريكا و هم‌ پيمانانش‌ بودند، آمريكا و قدرتهاي‌ هم‌ پيمانان‌ آن‌ نيز با دخالت‌ خود در منطقه‌ باعث‌ ناامني‌ و عدم‌ ثبات‌ آن‌ شده‌اند.
حضرت‌ آيت‌الله‌ خامنه‌اي‌ برضرورت‌ حفظ روحيه‌ و توان‌ دفاعي‌ در اقشار مختلف‌ مردم‌ مسلمان‌ ايران‌ تاكيد كردند و فرمودند: يك‌ ملت‌ زنده‌ بايد هر لحظه‌ بتواند از منافع‌ مشروع‌ خود دفاع‌ كند در اين‌ راستا مراكز علمي‌ نظامي‌ كه‌ تركيب‌ دانش‌ و انضباط هستند وظيفه‌ دارند از تمامي‌ جهات‌، درخشان‌ و نمونه‌ باشند.
فرمانده‌ كل‌ قوا در پايان‌ سخنانشان‌ از استان‌ مازندران‌ بعنوان‌ استاني‌ مبارزخيز با مردمي‌ ايثارگر و مخلص‌ نام‌ بردند و خطاب‌ به‌ پرسنل‌ حاضر در ميدان‌ صبحگاه‌ مجتمع‌ دانشگاهي‌ علوم‌ دريائي‌ نوشهر فرمودند: شما بايد خود را از لحاظ معنوي‌ و علمي‌ و عملي‌ تقويت‌ كنيد و نمونه‌هايي‌ از تقوي‌ و پرهيزكاري‌ براي‌ مردم‌ باشيد.
بنابرهمين‌ گزارش‌ در مراسم‌ استقبال‌ از رهبر انقلاب‌ اسلامي‌، رئيس‌ ستاد كل‌ نيروهاي‌ مسلح‌، فرمانده‌ كل‌ سپاه‌ پاسداران‌ انقلاب‌ اسلامي‌، رؤساي‌ ستاد مشترك‌ ارتش‌ جمهوري‌ اسلامي‌ ايران‌ و سپاه‌ پاسداران‌ انقلاب‌ اسلامي‌، نماينده‌ ولي‌ فقيه‌ در سپاه‌ پاسداران‌ انقلاب‌ اسلامي‌ و رؤساي‌ دفتر عمومي‌ حفاظت‌ و اطلاعات‌ فرماندهي‌ كل‌ قوا و سازمانهاي‌ عقيدتي‌ سياسي‌ و حفاظت‌ اطلاعات‌ نيروهاي‌ مسلح‌ و فرماندهان‌ نيروهاي‌ ارتش‌ و سپاه‌ و فرمانده‌ نيروي‌ انتظامي‌ جمهوري‌ اسلامي‌ ايران‌، نماينده‌ ولي‌ فقيه‌ در استان‌ مازندران‌ نمايندگان‌ مردم‌ استان‌ در مجلس‌ خبرگان‌ و مجلس‌ شوراي‌ اسلامي‌ و مقامات‌ محلي‌ و جمعي‌ از جانبازان‌ انقلاب‌ اسلامي‌ و خانواده‌هاي‌ معظم‌ شهداي‌ انقلاب‌ اسلامي‌ حضور داشتند.
کاربر گرامی؛ لطفا قبل از تکمیل فرم، موارد زیر را مطالعه کنید:
  • جهت مکاتبه با دفتر، از قسمت ارسال نامه استفاده نمایید.
  • به منظور استفتاء یا ارسال سوال شرعی، از قسمت ارسال سوال شرعی استفاده نمایید.
  • جهت ارایه انتقاد و پیشنهاد به سایت دفتر، از قسمت ارتباط با پایگاه استفاده نمایید.
  • از فرم زیر فقط برای ارایه نظرات در مورد محتوای همین صفحه استفاده نمایید.
  • مسوولیت ارسال اشتباه بر عهده ارسال کننده آن است.
700 /