پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری

ديدار مسئولين،كاركنان‌ و دانشجويان‌ دانشگاه‌ علوم‌ استراتژيك‌ ارتش

حضرت‌ آيت‌الله‌ خامنه‌اي‌ رهبر معظم‌ انقلاب‌ اسلامي‌ و فرمانده‌ كل‌ قوا امروز در ديدار رئيس‌، اعضاء هيئت‌ امناء، اساتيد، پرسنل‌ و كاركنان‌ و دانشجويان‌ دانشگاه‌ علوم‌ استراتژيك‌ ارتش‌ جمهوري‌ اسلامي‌ ايران‌ با ايشان‌، آراستگي‌، انضباط و توانايي‌ باطني‌ علمي‌ و عملي‌ هر چه‌ بيشتر نيروهاي‌ مسلح‌ جمهوري‌ اسلامي‌ ايران‌ را مورد تاكيد قرار دادند. مقام‌ معظم‌ رهبري‌ ضمن‌ تأكيد براينكه‌ نيروهاي‌ مسلح‌ بايد آراستگي‌، نظم‌ و توانائي‌هاي‌ علمي‌ خود را در شكل‌ يك‌ انظباط محسوس‌ و عيني‌ نشان‌ دهند، فرمودند: در كنار آراستگي‌ و نظم‌ علمي‌ بويژه‌ در مراكز استقرار نيروهاي‌ مسلح‌ بايد برهويت‌ حقيقي‌ اسلامي‌ نيروهاي‌ مسلح‌ نيز تاكيد داشت‌.
فرمانده‌ كل‌ قوا آگاهي‌ نيروهاي‌ مسلح‌ از دانش‌، معرفت‌ و توانايي‌ نظامي‌ و همچنين‌ مسائل‌ جاري‌ جهان‌ و تهديدات‌ دشمنان‌ را ضروري‌ دانستند و فرمودند: نيروهاي‌ مسلح‌ بايد با تهديدات‌ عليه‌ كشور و انگيزه‌هاي‌ دشمنان‌ آشنا باشند و با آگاهي‌ بيشتر از مسائل‌ جهان‌، جغرافياي‌ سياسي‌ غلط و نظم‌ نامعقول‌ و غير منطقي‌ حاكم‌ بردنيا، براهميت‌ نقش‌ خود بيشتر واقف‌ شوند.
مقام‌ معظم‌ رهبري‌ در بخش‌ ديگري‌ از سخنانشان‌ توجه‌ به‌ افزايش‌ توان‌ دفاعي‌ كشور را مورد تأكيد قرار دادند و فرمودند: مادر صدد دخالت‌ در امور ديگران‌ و زورگويي‌ به‌ هيچ‌ يك‌ از كشورها نيستيم‌ و آنرا لازم‌ نمي‌دانيم‌، اما در دنيايي‌ كه‌ سلطه‌ گري‌ براي‌ زورگويان‌ يك‌ امتياز محسوب‌ مي‌شود و هيچ‌ سازمان‌ بين‌المللي‌ نيست‌ كه‌ مانع‌ از تجاوز سلطه‌ گران‌ بشود، ملت‌ ما بايد قادر به‌ دفاع‌ از خود باشد .
فرمانده‌ كل‌ قوا در پايان‌ بياناتشان‌ با ابراز خرسندي‌ از تشكيل‌ دانشگاه‌ علوم‌ استراتژيك‌ به‌ دست‌ اندركاران‌ اين‌ دانشگاه‌ توصيه‌ فرمودند تا اين‌ مركز علمي‌ و نظامي‌ را از فضايي‌ ديني‌، انقلابي‌، در جهت‌ اهداف‌ انقلاب‌ اسلامي‌ و همرنگ‌ با خواست‌هاي‌ مردم‌ مسلمان‌ ايران‌ آكنده‌ كنند.
براساس‌ همين‌ گزارش‌ پيش‌ از بيانات‌ مقام‌ معظم‌ رهبري‌، تيمسار سرلشكر شهبازي‌ رئيس‌ ستادمشترك‌ ارتش‌ جمهوري‌ اسلامي‌ ايران‌ و رئيس‌ هيئت‌ امناي‌ دانشگاه‌ علوم‌ استراتژيك‌ طي‌ سخنان‌ كوتاهي‌ گزارشي‌ از فعاليت‌هاي‌ اين‌ دانشگاه‌ را به‌ استحضار فرمانده‌ كل‌ قوا رساند. اين‌ گزارش‌ حاكيست‌ اساسنامه‌ دانشگاه‌ علوم‌ استراتژيك‌ در تيرماه‌ سال‌ هفتاد به‌ تصويب‌ مقام‌ معظم‌ رهبري‌ رسيده‌ و اين‌ دانشگاه‌ با دو دانشگده‌ دفاع‌ ملي‌ و مديريت‌ استراتژيك‌ به‌ عنوان‌ بالاترين‌ مرجع‌ آموزشي‌ و پژوهشي‌ و نظامي‌ نيروهاي‌ مسلح‌ عهده‌ دار آموزش‌ فرماندهان‌ و مديران‌ عاليرتبه‌ نظامي‌، انتظامي‌ و بعضا غير نظامي‌ مي‌باشد. مطالعه‌ و تجزيه‌ و تحليل‌ عوامل‌ مرتبط با دفاع‌ ،امنيت‌ و استراتژي‌ ملي‌، بررسي‌ و مطالعه‌ عناصر قدرت‌ ملي‌ و روابط آنها با قدرت‌ نظامي‌، مطالعه‌ مباني‌ و اثرات‌ عوامل‌ و استراتژيهاي‌ سياسي‌، اقتصادي‌، اجتماعي‌ و فرهنگي‌ در تدوين‌ استراتژي‌ ملي‌ نظامي‌ و شناخت‌ محيط ملي‌ و بين‌المللي‌، ارزيابي‌ تهديدات‌ و تهيه‌ طرحها و تمهيدات‌ لازم‌ از جمله‌ اهداف‌ دانشگاه‌ علوم‌ استراتژيك‌ مي‌باشد.
کاربر گرامی؛ لطفا قبل از تکمیل فرم، موارد زیر را مطالعه کنید:
  • جهت مکاتبه با دفتر، از قسمت ارسال نامه استفاده نمایید.
  • به منظور استفتاء یا ارسال سوال شرعی، از قسمت ارسال سوال شرعی استفاده نمایید.
  • جهت ارایه انتقاد و پیشنهاد به سایت دفتر، از قسمت ارتباط با پایگاه استفاده نمایید.
  • از فرم زیر فقط برای ارایه نظرات در مورد محتوای همین صفحه استفاده نمایید.
  • مسوولیت ارسال اشتباه بر عهده ارسال کننده آن است.
700 /