پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری

نماهنگ «روز امّت اسلامی»

به مناسبت فرارسیدن روز جهانی قدس، پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری leader.ir ، اقدام به انتشار نماهنگ "روز امّت اسلامی"  می نماید.

دریافت فایل

در این نماهنگ که به بازخوانی بیانات مقام معظم رهبری در ارتباط با مسأله فلسطین پرداخته می شود "شاخص سند صداقت دولت های اسلامی" در دفاع از فلسطین و فلسطینیان تبیین می گردد. در ادامه، "طرح پیشنهادی جمهوری اسلامی ایران" درباره ی مسأله فلسطین و "اهمیّت زنده نگاه داشتن روز قدس" از سوی معظم له بیان می گردد.

متن بیانات بکار رفته در نماهنگ:

قطع روابط دولت های اسلامی با رژیم صهیونیستی؛ شاخص سند صداقت آنها در دفاع از فلسطین

 • مهمترین رکن حمایت از ملت فلسطین، قطع پشتیبانی از دشمن غاصب است؛ و این وظیفه‌ی بزرگ دولت های اسلامی است.
 • دولت هائی که میزبان سفارتخانه‌ها یا دفاتر اقتصادی صهیونیست هایند، نمی توانند مدعی دفاع از فلسطین باشند و هیچ شعار ضد صهیونیستی از سوی آنان، جدی و واقعی تلقی نخواهد شد.

کنفرانس حمایت از انتفاضه فلسطین‌ 9/مهر/1390

راهکار پیشنهادی جمهوری اسلامی درباره ی مساله ی فلسطین؛ کاملا منطبق بر مردم سالاری

 • پیشنهاد ما یک راهکار کاملاً منطبق بر مردم سالاری است که میتواند منطق مشترک همه‌ی افکار جهانی باشد. آن پیشنهاد این است که همه‌ی صاحبان حق در سرزمین فلسطین اعم از مسلمان و مسیحی و یهودی در یک همه‌پرسی، ساختار نظام خود را انتخاب کنند و همه‌ی فلسطینی هائی که سال ها مشقت‌آوارگی را تحمل کرده اند نیز در این همه‌‌پرسی شرکت کنند.
 • دنیای غرب باید بداند که نپذیرفتن این راه حل نشانه‌ی پایبند نبودن به دموکراسی است که پیوسته از آن دم میزنند و این آزمون افشاگر دیگری بر علیه آنان خواهد شد.

چهارمین کنفرانس حمایت از ملت فلسطین 14/اسفند/1387

 • ما همه‌پرسی از ملت فلسطین را پیشنهاد میکنیم. ملت فلسطین نیز مانند هر ملت دیگر حق دارد سرنوشت خود را تعیین کند و نظام حاکم بر کشورش را برگزیند.

کنفرانس حمایت از انتفاضه فلسطین‌ 9/مهر/1379

روز قدس؛ تیری به قلب توطئه ی فراموشی

سال های متمادی است که سعی میشود مسأله قدس فراموش شود. روز قدس، درست تیری است به قلب این توطئه؛ حرکتی است برای خنثی کردن این توطئه خباثت‌آمیزی که استکبار و صهیونیسم و طرفداران و همکارانشان دست به یکی کرده‌اند تا به‌کلّی مسأله فلسطین را به دست فراموشی بسپارند.

خطبه‌های نماز جمعه 18/دی/1377

روز قدس؛ روز امّت اسلامی

 • روز قدس نشان‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌دهنده‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ی صف‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌بندی حق و باطل، صف‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌بندی عدل در مقابل ظلم است. روز قدس فقط روز فلسطین نیست؛ روز امت اسلامی است.

خطبه‌های نماز عید سعید فطر 29/شهریور/1388

کاربر گرامی؛ لطفا قبل از تکمیل فرم، موارد زیر را مطالعه کنید:
 • جهت مکاتبه با دفتر، از قسمت ارسال نامه استفاده نمایید.
 • به منظور استفتاء یا ارسال سوال شرعی، از قسمت ارسال سوال شرعی استفاده نمایید.
 • جهت ارایه انتقاد و پیشنهاد به سایت دفتر، از قسمت ارتباط با پایگاه استفاده نمایید.
 • از فرم زیر فقط برای ارایه نظرات در مورد محتوای همین صفحه استفاده نمایید.
 • مسوولیت ارسال اشتباه بر عهده ارسال کننده آن است.
700 /