پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری

ديدار دانشجويان و دانش آموزان به مناسبت ايام سيزدهم آبان ماه

مبارزه ملت ايران يك مبارزه قرآني، عميق و داراي ريشه مكتبي است و در ايران هر كسي كه به انقلاب اسلامي و پايه هاي انقلاب اعتقاد دارد به مبارزه هميشگي با سردمداران استكبار جهاني نيز معتقد است و ما با همه مظاهر استكباري در دنيا برخورد مي كنيم.
به گزارش خبرگزاري جمهوري اسلامي اين مطلب را حضرت آيةا... خامنه اي رهبر انقلاب اسلامي صبح امروز در ديدار گروه كثيري از دانشجويان و دانش آموزان دانشگاه ها و مدارس كشور با ايشان اظهار داشتند و با اشاره به فرا رسيدن سيزدهم آبان ماه روز ملي مبارزه با آمريكا فرمودند: با تسخير لانه جاسوسي آمريكا توسط دانشجويان پيرو خط امام امپراطوري عظيم زر و زور در دنياي معاصر كه تمامي ملت ها، دولت ها و رهبران را در مواجهه با قدرت استكباري خود ناچيز مي انگارد يكجا تحقير شد و غبار ملالت اين تحقير همواره بر چهره سردمداران مستكبر آمريكا باقي خواهدماند.
در اين ديدار كه با ابراز احساسات پرشور حاضرين و شعارهائي نظير «خامنه اي رهبر ماست - ابوذر زمان ماست » و « ما همه سربازي توائيم خامنه اي - گوش به فرمان توائيم خامنه اي » همراه بود حضرت آيةا... خامنه اي به خاطره تبعيد امام خميني رضوان الله تعالي عليه و نيز شهادت گروهي از دانش آموزان توسط رژيم مزدور آمريكا در13 آبان اشاره كردند و با بيان اين مطلب كه تهاجم عليه آمريكا طبيعي ترين چيزي بود كه پس از پيروزي انقلاب اسلامي بايد صورت مي گرفت فرمودند: تصور اينكه موضع گيري ما در برابر استكبار جهاني يك موضع گيري مصلحتي و تاكتيكي است استنباط غلطي است. ماهيت و مفهوم استكبار، مقابله هميشگي مسلمين و انقلاب اسلامي را با استكبار جهاني اقتضا مي كند. يك مسلمان، مؤمن و موحد حتي يك ‌لحظه از مبارزه با شيطان منصرف نمي شود و اصولاً خط اسلام به معناي خط ضد شيطان است.
رهبر انقلاب اسلامي در بخش ديگري از بيانات خود با تشريح خصوصيات و ماهيت استكبار فرمودند: انقلابي با جوهر فكري اسلامي ممكن نيست از تعرض آمريكا و امثال آن خود را بركنار بداند. اگر انقلاب اسلامي متعرض آمريكا هم نمي شد آنقدر فشار، حيله و خدعه عليه اين نظام و انقلاب صورت مي گرفت تا آنرا منحرف كنند. آمريكا كه بر تخت امپراطوري زر و زور تكيه زده است نمي تواند در برابر رشد فكرها و انديشه هائي كه پايه آن واژگون كردن تخت استكبار است آرام بنشيند.
ايشان با تأكيد بر مخالفت و مبارزه انقلاب اسلامي با نظام سلطه فرمودند: امروز مي توان خصوصيات نظام سلطه را در كل نظام هاي غربي مشاهده كرد و در كل نظام هاي غربي هيچ دولتي وقيحانه تر از آمريكا، نظام سلطه را آشكار نمي كند و خصوصيات آنرا از خود نشان نمي دهد.
رهبر انقلاب اسلامي دراين ديدار، همچنين جوانان را پايه هاي اصلي انقلاب دانستند و با بيان اين مطلب كه بي تفاوتي نسل جوان در برابر حوادث و سرنوشت كشور جايز نيست تأكيد كردند كه جوانان بايد انقلاب را با ريشه ها و مباني فكري و منطقي آن به درستي بشناسند.
بنابر همين گزارش در اين ديدار پيش از سخنان مهم رهبر انقلاب اسلامي حجة الاسلام والمسلمين موسوي خوئيني ها طي سخنان كوتاهي بر ايستادگي و مقاومت دانشجويان در راه مبارزه با آمريكا و برافراشته نگاه داشتن پرچم اين مبارزه تأكيد كرد و به معرفي حاضران پرداخت.
سپس آيةالله محمدي گيلاني طي سخنان كوتاهي پيرامون علم و دانش و اينكه هر علمي كه بيرون از حوزه رسول الله باشد علم نيست، از حديث انا مدينة العلم بهره جست و راه دست يافتن به شهر علم را تنها از باب علم كه مقام ولايت رهبري است معرفي كرد و دانش پژوهان را به تبعيت از مقام معظم رهبري توصيه نمود.
اين گزارش همچنين حاكي است در اين ديدار نمايندگان روحاني در دانشگاه ها، وزراء و معاونين وزارت فرهنگ و آموزش عالي، آموزش و پرورش، بهداشت و درمان و آموزش پزشكي، جمعي از دانشجويان و خانواده معظو شهداء دانشجويان پيرو خط امام، جمعي از دانش آموزان سراسر كشور و انجمن‌هاي اسلامي وابسته به اتحاديه انجمن هاي اسلامي دانش‌آموزان، دانشجويان عضو اتحاديه انجمنهاي اسلامي دانشجويان دانشگاه هاي سراسركشور ( دفتر تحكيم وحدت )، مسؤولين جهاد دانشگاهي سراسر كشور، اعضاي دفتر همكاري حوزه و دانشگاه، دانشجويان و انجمن فارغ التحصيلان دانشگاه امام صادق (ع)، دانشجويان دانشكده اطلاعات وزارت اطلاعات، انجمن اسلامي و جامعه اسلامي دانشجويان و فارغ التحصيلان دانشگاه ها و مراكز آموزش عالي، اعضاي كميته فرهنگ اسلامي دانشگاه علوم پزشكي تهران، دانش آموزان دبيرستان سپاه پاسداران انقلاب اسلامي، دانشجويان مجتمع آموزش عالي قم، دانش آموزان رزمنده ي گردان حضرت جعفر طّيار، خواهران دانشجو و اساتيد مراكز تربيت معلم فاطمه زهرا يزد و شهيد باهنر سمنان و جمعي از فرهنگيان و معلمان استان آذربايجان شرقي حضور داشتند.
کاربر گرامی؛ لطفا قبل از تکمیل فرم، موارد زیر را مطالعه کنید:
  • جهت مکاتبه با دفتر، از قسمت ارسال نامه استفاده نمایید.
  • به منظور استفتاء یا ارسال سوال شرعی، از قسمت ارسال سوال شرعی استفاده نمایید.
  • جهت ارایه انتقاد و پیشنهاد به سایت دفتر، از قسمت ارتباط با پایگاه استفاده نمایید.
  • از فرم زیر فقط برای ارایه نظرات در مورد محتوای همین صفحه استفاده نمایید.
  • مسوولیت ارسال اشتباه بر عهده ارسال کننده آن است.
700 /