پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری

بازديد از چندين روستاي استان ايلام

حضرت آيت الله خامنه اي رهبر معظم انقلاب اسلامي در ادامه ديدارشان از استان عشايرنشين ايلام صبح امروز از چند منطقه روستايي تابعه بخش مركزي ايلام ديدن كردند و از نزديك با اهالي اين مناطق به گفتگو پرداختند.
مقام معظم رهبري در مسير عبور خود از هفت روستاي اين منطقه به گرمي مورد استقبال عشاير اين روستاها قرارگرفتندو مردم در حالي كه در دو سوي اين مسير اجتماع كرده بودند به ذبح گاو و گوسفند و پخش شيريني پرداختند. اهالي اين مناطق كه براي ديدار با رهبر انقلاب مشتاقانه به هر سو مي دويدند با سر دادن شعارهايي نظير « صل علي محمد ـ‌ بوي خميني آمد» و «ما همه سرباز توايم خامنه اي - گوش به فرمان توايم خامنه اي » علاقه و محبت وصفناپذير خود را نسبت به معظم له ابراز داشتند. حضرت آيت الله خامنه اي در روستاي سفيدون طولاب به گفتگو با مردم پرداختند و از نزديك آنان را مورد تفقد و ملاطفت خويش قراردادند. مقام معظم رهبري طي سخناني كه خطاب به اهالي اين روستا ايرادكردند ،‌ خرسندي و خشنودي خود از فراهم آمدن امكان ديدار با عشاير استان ايلام رابيان داشتند و افزودند: شما سربازان اسلام و پايبند به اهداف اسلامي و انقلابي خود هستيد. جوانان شما در دفاع از كشور نقش مؤثري داشتند و در ميدان جنگ فداكاري زيادي كردند. ما اميدواريم كه به همت و تلاش مسؤولان كشور مسائل و مشكلات مناطق محروم مرتفع و روستاهاي شما نيز روز به روز به سوي آباداني هرچه بيشتربرود.
ايشان همچنين توجه مسؤلان اجرايي كشور به حل مشكلات روستاها را جلب كردندو فرمودند: مسؤلين و اعضاي دولت انسانهاي پاك و صالحي هستند. آنها به مردم مي انديشند و براي خدمت به آنان بويژه محرومين كار و تلاش مي كنند. اين تلاشها بايدمتوجه روستاهاي كشور شود تا مشكلات مردم مسلمان،‌انقلابي،‌ نجيب و كم توقع دراين بخش از ميهن اسلامي مرتفع گردد و ما انتظار داريم كه اين سفر موجب جلب توجه بيش از پيش مسئولين روستاها شود.
رهبر انقلاب اسلامي در پايان سخنانشان خانواده هاي معظم شهداي روستاي سفيدون طولاب را از نزديك مورد تفقد و دلجويي قراردادند واهالي اين روستا را براي مبارزه با جهل و بيسوادي به شركت فعال در كلاسهاي نهضت سوادآموزي توصيه فرمودند.
مقام معظم رهبري در بازگشت از اين روستا به ابرازعلاقه و محبت مردم روستاهاي حيدرآباد ـ داروند ـ ميدان، حسين آباد و محمودآباد كه در دو سوي مسير عبور ايشان اجتماع كرده بودند پاسخ گفتند و سپس با شركت در اجتماع پرشور اهالي روستاي جعفرآباد از نزديك مطالب و خواسته هاي آنان را استماع كردند وبا به آغوش كشيدن پدران و فرزندان معظم شهدا آنان را مورد ملاطفت خود قراردادند.
در اين محل حضرت آيت الله خامنه اي در پاسخ به ابراز احساسات روستائيان فرمودند: اظهار وفاداري و محبت شما مردم نسبت به خدمتگزاران خود شايسته تحسين وتقدير بسياري است. وفاداري و حمايتهاي خالصانه اهالي شهرها‌،‌ روستاها و عشايرنقاط مختلف كشور عزت و سربلندي اسلام را در جهان موجب گرديده و جمهوري اسلاميايران را در منطقه و در سطح عالم به يك كشور قدرتمند تبديل ساخته است.
رهبرانقلاب اسلامي بي تأثير بودن هشت سال جنگ تحميلي براي واداركردن ملت ايران به عقب نشيني از اهداف اسلامي خود را يادآور شدند و افزودند: به بركت مجاهدتهاي خالصانه مردم با ايمان ايران ازجمله جوانان و عشاير شجاع و دلاور استان ايلام امروز اسلام در دنيا عزيز شده و دشمنان ما در تلاش خود براي به شكست كشاندن ملت مسلمانايران ناكام ماندند. من اطمينان دارم كه با تلاش و كوشش جوانان عزيز ما و ايمان ووفاداري مردم به اسلام عزيز و حمايت از دولت خدمتگزار آينده تضمين خواهد شد. امروزكشور در دست خود مردم است و همه بايد براي آباداني ميهن اسلامي تلاش كنند.
حضرت آيت الله خامنه اي در پايان سخنانشان از اهالياين روستا خواستند تا همت خود رابراي فراگيري خواندن و نوشتن بكارگيرند.
اين گزارش حاكيست ازسوي رهبر انقلاب اسلامي مبلغ پنجاه ميليون ريال جهت آسفالت يك جاده خاكي كه هفت روستاي اين منطقهرا به يكديگر مرتبط مي سازد و همچنين سي و شش ميليون ريال جهت اجراي دو پروژه عمراني در روستاي طولاب از توابع بخش مركزي ايلام اختصاص يافته است.
کاربر گرامی؛ لطفا قبل از تکمیل فرم، موارد زیر را مطالعه کنید:
  • جهت مکاتبه با دفتر، از قسمت ارسال نامه استفاده نمایید.
  • به منظور استفتاء یا ارسال سوال شرعی، از قسمت ارسال سوال شرعی استفاده نمایید.
  • جهت ارایه انتقاد و پیشنهاد به سایت دفتر، از قسمت ارتباط با پایگاه استفاده نمایید.
  • از فرم زیر فقط برای ارایه نظرات در مورد محتوای همین صفحه استفاده نمایید.
  • مسوولیت ارسال اشتباه بر عهده ارسال کننده آن است.
700 /