پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری

ديدار مسئولان نظام

در خجسته سالروز پربركت نزول وحي و بعثت خاتم المرسلين حضرت محمدبن عبدالله (ص)،مسئولان و كارگزاران دستگاههاي اجرايي، قضايي، قانونگذاري، نظام و انتظامي نظام اسلامي و نمايندگان سياسي كشورهاي اسلامي صبح امروز به حضور رهبر معظم انقلاب اسلامي حضرت آيت الله خامنه اي رسيدند و عيد سعيد و فرخنده مبعث را به ايشان تبريك گفتند.
در اين ديدار كه با تلاوت آياتي چند از كلام الله مجيد انجام شد مقام معظم رهبري نيز متقابلاً بعثت پيامبر عظيم الشأن اسلام را بعنوان يكي از بزرگترين اعياد همه ي بشريت به مستضعفان جهان، ملتهاي مسلمان و ملت بزرگ و با ايمان ايران تبريك گفتند و طي سخنان روشنگرانه اي كه ايراد فرمودند بعثت خاتم الانبياء‌حضرت محمدبن عبدالله(ص) را سرآغازي براي درمان دردهاي اصلي و لاعلاج بشريت توصيف كردند.
حضرت آيت الله خامنه اي از خودخواهي، طغيان، خود بزرگ بيني، ظلم، تبعيض.جهل و فقر و سرپيچي از اطاعت خدا بعنوان دردهايي كه بشريت در طول تاريخ به آنهامبتلا بوده است ياد كردند و با اشاره به درمان اين دردها با تكيه بر جهان بيني بعثت اسلامي، فرمودند: اگر بشريت، دين مبين اسلام و مجموعه ي سعادتبخش و زندگي آفرين آن را مي فهمد و در برابر آن تسليم ميشد، امروز در اين همه فلاكت ونابساماني بسر نمي برد. بشريت عليرغم پيشرفت علم، امروز هم از همان ظلم و محنتي كه در طول تاريخ توسط انسانهاي ددمنش بر او رفته است رنج ميبرد و اسير همان دامها و بدبختي هاي هلاكت بار گذشته و جهل نسبت به سعادت واقعي خود است. و مادام كه دين خدا حاكم نشود، ناكامي هاي بشر بخاطر روي گرداندن از معنويت و تعاليم عاليه اسلامي همچنان باقي خواهد بود.
رهبر انقلاب اسلامي تلاش براي حاكم ساختن نظام ارزشي اسلام را بعنوان بزرگترين وظيفه ي ملتهاي مسلمان و اصلي ترين و مؤثرترين هدف آنان مورد تأكيد قرار دادند و ضمن مردود دانستن ناسيويناليزم جاهلانه وافراطي فرمودند: استكبار جهاني تلاش كرده است تا با طرح ناسيوناليزمهاي گوناگون در مناطق اسلامي، مسلمانان را از يكديگر جدا كند. اما انقلاب اسلامي توانست اين نقشه استعمار را در بخشي از منطقه اسلامي خليج فارس خنثي سازد و بدون ترديد اگرملتي تحت حاكميت يك نظام ارزشي و جهان بيني صحيح قرار داشته باشد به دام اينگونه تفكرات نخواهد افتاد لذا مسلمانان بايد به نظام و تفكر اسلامي بازگردند تا خود رابه عزت و افتخار واقعي برسانند.
حضرت آيت الله خامنه اي جنايات آمريكا در منطقه اسلامي خليج فارس را از ضعف مسلمانان ناشي دانستند و با تأكيد بر اين مطلب كه آمريكا در اين جنگ پيروز نخواهد شد، فرمودند: آمريكا تاكنون در جنگ خليج فارس شكست خورده است و براي او پيروزي وجود نخواهد داشت و سرنوشت قدرتهاي پوشالي نظيرآمريكا جز اين نيست.
مقام معظم رهبري به مظلوميت ملتهاي منطقه در جنگ جاري خليج فارس از جمله ملتهاي عراق و كويت اشاره كردند و با تأكيد بر وارد نشدن جمهوري اسلامي ايران در اين جنگ فرمودند: اين فاجعه و حادثه اسف بار بر اثر قدرت طلبي وتصورات غلط رهبران و رؤساي آمريكا و متحدان اروپايي او و عراق از قدرت و همچنين توهم آنان نسبت به دراختيار داشتن اراده ي ملتها بوجود آمده است. رؤسا و مسئولان كشورها حق ندارند براي تأمين منافع خود، ملتهايشان را به ورطه ي هلاكت و فنا بكشند. اين فرهنگ در دنيا بايد دگرگون گردد. استفاده ظالمانه و غاصبانه‌ي سردمداران آمريكا و برخي از كشورهاي اروپايي از قدرت را نميتوان سياست مداري وزمامداري ناميد بلكه بايد آن را يك جنايت به حساب آورد. فرهنگ صحيح الهي، قدرتي را كه آنها به آن متكي هستند غاصبانه و ظالمانه دانسته و آن را نفي ميكند.
حضرت آيت الله خامنه اي در پايان سخنانشان مراتب قدرداني خود از ملت بزرگ ايران بخاطربرگزاري راهپيمايي شكوهمند روز 22 بهمن را ابراز داشتند و فرمودند: ملت ايران بزرگترين پيروزي را با تمسك به اسلام بدست آورده است و ناظران شاهد بودند كه اين ملت با حركت عظيم و درخشان خود در 22 بهمن چگونه در كمال عظمت توأم با نجابت ازانقلاب اسلامي پاسداري كرد و زحمات امام، رهبر و مرشد عاليقدر خود را ارج نهاد. اينجانب متواضعانه از آحاد ملت عزيز در سراسر كشور سپاسگزاري ميكنم. مردم ما امتحان بسيار خوبي را پشت سر گذاشتند و ملتهاي ديگر بايد از صميميت، قاطعيت تصميم و حضور مداوم ملت ما در صحنه هاي مختلف درس بگيرند.
بنا بر اين گزارش در اين ديدار رئيس قوه قضائيه، رئيس مجلس شوراي اسلامي، حجت الاسلام والمسلمين حاج سيداحمد خميني، جمعي از اعضاي مجمع تشخيص مصلحت نظام اسلامي، اعضاي شوراي نگهبان ونمايندگان مجلس شوراي اسلامي، جمعي از معاونين و مشاورين رئيس جمهور و رؤساي سازمانهاي وابسته به نهاد رياست جمهوري، وزراء و معاونين وزارتخانه ها و رؤساي سازمانها وابسته به وزارتخانه ها، مسئولين قوه قضائيه بهمراه مشاورين و معاونين رئيس قوه قضائيه، رئيس و معاونين و مشاورين ستاد فرماندهي كل قوا، رئيس گروه مشاوران و مشاوران فرماندهي كل قوا، فرماندهان نيروهاي نظامي و انتظامي، جمعي ازعلماء، ائمه جمعه و روحانيون، حجةالاسلام والمسلمين فلسفي، جمعي از مسئولان دفاترنمايندگي ولي فقيه در ارتش، سپاه، جهاد سازندگي و دانشگاهها، جمعي از نمايندگان ولي فقيه و ساير مسئولان حضور داشتند.
کاربر گرامی؛ لطفا قبل از تکمیل فرم، موارد زیر را مطالعه کنید:
  • جهت مکاتبه با دفتر، از قسمت ارسال نامه استفاده نمایید.
  • به منظور استفتاء یا ارسال سوال شرعی، از قسمت ارسال سوال شرعی استفاده نمایید.
  • جهت ارایه انتقاد و پیشنهاد به سایت دفتر، از قسمت ارتباط با پایگاه استفاده نمایید.
  • از فرم زیر فقط برای ارایه نظرات در مورد محتوای همین صفحه استفاده نمایید.
  • مسوولیت ارسال اشتباه بر عهده ارسال کننده آن است.
700 /