پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری

حضور در نيروي زميني سپاه

حضرت آيت الله خامنه اي رهبر معظم انقلاب اسلامي و فرمانده كل قوا صبح امروز بمنظور ارزيابي قدرت و توان رزمي نيروي‌ زميني‌ سپاه‌ پاسداران‌ انقلاب‌ اسلامي ‌در قرارگاه اين نيرو حضور يافتند و طي سخناني كه در جمع فرماندهان و يگانهاي نمونه نيروي‌ زميني‌ سپاه‌ ايراد فرمودند ضرورت تقويت بنيه ي معنوي، اهميت دادن به نظم و انضباط، آموزش و تمرين نظامي، استحكام سازماندهي و پيشرفت دانش نظامي در سپاه پاسداران انقلاب اسلامي را مورد تأكيد قراردادند.
حضرت آيت الله خامنه اي به بيان چگونگي در انزوا قرار گرفتن اسلام در طول ساليان متمادي پرداختند و ضمن تأكيد بر تحقق قطعي وعده خداوند مبني بر پيروزي اسلام بر كفر و الحاد فرمودند: تقدير الهي بر آن شد تا دوران انزوا و غربت اسلام بدست يكي از شايسته ترين و برترين بندگانش پايان يابد و امروز اسلام وارد عرصه ي زندگي انسانها شده است تا وعده ي حق خداوند در غلبه ارزشهاي الهي بر تمامي مادي گريهاي كوته نظرانه تحقق يابد و ترديدي نيست كه اسلام بر تفكرات پوشالي و تحميل شده بر بشريت مظلوم فائق خواهدآمد.
رهبر انقلاب اسلامي از جنگ تحميلي بعنوان يكي از توطئه هاي جبهه ي كفر برعليه حركت اسلامي ياد كردند و فرمودند: با يكسو شدن قدرتهاي استكباري در جهان چشمها به سوي اسلام قهرمان هزار و چهارصد ساله دوخته شده است زيرا امروز اسلام قدرتمندانه به صحنه آمده و ضمن اعلام مسئوليت خود به جهان با قدرت هرچه تمامتر در برابر زورمندان مادي جهان ايستاده است.
مقام معظم رهبري ملت مسلمان و انقلابي ايران را مركز اميد و آمال مظلومان جهان خواندند و فرمودند: امروز ملت مظلوم فلسطين و نيروهاي آگاه و روشنفكر مسلمان به ملت بزرگ ايران كه پرچم برافراشته شده ي نهضت عظيم اسلامي را به دست گرفته است، چشم اميد بسته اند. لذا بار امانتي كه بر دوش ملت ايران قرار گرفته از هميشه تاريخ سنگين تر است و لازمه ي انجام اين كار بزرگ قوت ايمان، اراده، توكل به خدا و برخوردار بودن از آمادگي هاي معنوي و مادي است.
حضرت آيت الله خامنه اي به واهمه ي شديد آمريكا و سردمداران كفر جهاني از اسلام اشاره كردند و فرمودند: پيروزيهاي خيالي و ظاهري در صحنه ي جنگ نابرابر با رژيم شكست خورده و ذليل عراق، آمريكا را معزور كرده است. اما عليرغم آن شيطان بزرگ از اعتراف به خيزش و حركت پرشتاب اسلامي به شدت بيمناك است و از اعتراف به عظمت آن اجتناب مي كند.
رهبر انقلاب اسلامي تلاشهاي توطئه آميز به نفع رژيم اشغالگر قدس را حركتي در جهت مقابله با خيزش اسلامي در منطقه دانستند و فرمودند:ملت و دولت ايران اسلامي همواره هدف توطئه هاي استكبار جهاني قرار داشته اند و اين امر نشاندهنده ي بيم و هراسي است كه آنها از خيزش اسلامي در اقصي نقاط جهان دارند لذا براي مقابله با دسيسه هاي دشمن آمادگي نيروهاي مدافع اسلام و انقلاب يك ضرورت است.
فرمانده كل قوا موفقيت سپاه در آزمايش بزرگ دفاع از اسلام و انقلاب را براي آحاد نيروهاي سپاه‌ پاسداران مايه ي افتخار و سرفرازي ذكر كردند و افزودند:نيروي‌ زميني‌ سپاه‌ در عرصه هاي نبرد خونين زيباترين صحنه ها را آفريده و درخشانترين برگها را در پرونده ي خود ثبت كرده است. نيروها، سرداران و فرماندهان سپاه پاسداران كه بهترين سالهاي عمر خود را در دشوارترين تجربه هاي دفاع مقدس سپري كرده اند بايد آمادگيهاي رزمي و دفاعي خود را بطور روزافزون افزايش دهند.
فرمانده كل قوا ضرورت هوشياري و پرهيز از غفلت در برابر توطئه هاي دشمن را خاطرنشان ساختند و با تأكيد بر لزوم تقويت همه جانبه ي سپاه فرمودند: دلهاي ما به محبت در محراب عبادت، دعا، نيايش و استغفار حيات مي يابد. لذا بايد به تقويت بنيه ي معنوي سپاه، نظم و انضباط، آموزش نظامي، مانورهاي گوناگون، استحكام درسازماندهي و پيشرفت دانش نظامي اهميت لازم داده شود.
حضرت آيت الله خامنه اي در پايان سخنانشان سپاه پاسداران را به تلاش درجهت حفظ وحدت نيروهاي مسلح و همكاري هرچه بيشتر با ارتش جمهوري اسلامي ايران و نيروهاي انتظامي توصيه فرمودند.
اين گزارش حاكيست فرمانده كل قوا در مراسم ويژه ستاد نيروي‌ زميني‌ سپاه‌ پاسداران انقلاب اسلامي از يگانهاي نمونه بيست قرارگاه، لشگر و تيپ نيروي زميني سپاه بازديد كردند و با حضور در برابر يادواره ي شهدا و قرائت فاتحه مقام شامخ شهداي اسلام را گرامي داشتند.
دراين مراسم جانشين فرمانده نيروي زميني سپاه پاسداران گزارشي از عملكرد اين نيرو را به استحضار فرمانده كل قوا رساند و سپس هفت تن از پرسنل نيروي زميني سپاه به افتخار دريافت درجه سرتيپي از دست مقام معظم رهبري نائل آمدند.
بنابر همين گزارش پيش از سخنان رهبر انقلاب اسلامي، سرلشگر محسن رضايي فرمانده كل سپاه پاسداران انقلاب اسلامي طي سخنان كوتاهي مقدم فرمانده كل قوا را گرامي داشت و مراتب تشكر و امتنان فرماندهان سپاه از توجهات ايشان به اموراين نهاد انقلابي و نظامي را به استحضار رساند.
به موجب اين گزارش پس از سخنان حضرت آيت الله خامنه اي يگانهاي مستقر در ميدان از مقابل كلام الله مجيد و فرمانده كل قوا رژه رفتند و تيمي از چتربازان دانشكده نيروي زميني سپاه با انجام يك سري عمليات نمايشي در مقابل جايگاه فرود آمدند.
براساس اين گزارش حضرت آيت الله خامنه اي در اين مراسم كه چهار ساعت بطول انجاميد، از نمايشگاههاي نمودار فعاليتهاي يگانهاي رزمي نيروي زميني سپاه در طول جنگ تحميلي و غرفه ها ي آموزش،مهندسي و لجستيكي و همچنين وسايل و تجهيزات سنگين اين نيرو بازديد كردند.
در طول اين بازديد رئيس ستاد فرماندهي كل قوا، وزير دفاع و پشتيباني نيروهاي مسلح،فرمانده كل، ‌جانشين و رئيس ستاد كل سپاه پاسداران انقلاب اسلامي، نماينده ولي فقيه در سپاه پاسداران و فرماندهان نيروهاي پنج گانه سپاه، رهبر انقلاب اسلامي را همراهي مي كردند.
کاربر گرامی؛ لطفا قبل از تکمیل فرم، موارد زیر را مطالعه کنید:
  • جهت مکاتبه با دفتر، از قسمت ارسال نامه استفاده نمایید.
  • به منظور استفتاء یا ارسال سوال شرعی، از قسمت ارسال سوال شرعی استفاده نمایید.
  • جهت ارایه انتقاد و پیشنهاد به سایت دفتر، از قسمت ارتباط با پایگاه استفاده نمایید.
  • از فرم زیر فقط برای ارایه نظرات در مورد محتوای همین صفحه استفاده نمایید.
  • مسوولیت ارسال اشتباه بر عهده ارسال کننده آن است.
700 /