پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری

ديدار اقشار مختلف مردم

حضرت آيت الله خامنه اي رهبر انقلاب اسلامي صبح امروز در ديدار جمع زيادي از اقشارمختلف امت حزب الله با ايشان طي سخناني به تشريح تلاش غرب براي ايجاد و تثبيت وابستگي علمي، صنعتي، تكنيكي و فني كشورها پرداختند و با استناد به استعدادهاي فراوان و توان علمي موجود در كشور تأكيد كردند كه ايران اسلامي بايد بدست آحاد مردم مسلمان ايران و استفاده از اندوخته هاي علمي و صنعتي ديگران آباد شود.
مقام معظم رهبري اتكاء كشورهاي استعمار زده به استفاده از محصول كار اروپايي ها و آمريكايي ها را ناشي از وجود يك تفكر و باور نادرست و گمراه كننده در اين كشورها دانستند و افزودند: نقشه صنعتي ايران پس از پيروزي انقلاب اسلامي و خروج غربي ها از كشور، نشان داده است كه بيگانگان صنعت ما را بگونه اي ترتيب داده بودند كه با بسته شدن دروازه هاي اين كشور به روي آنها، ملت ايران از پيشبرد و اداره صنعت عاجز بماند. آنها بطور عمد با مفقود كردن حلقه هايي در سلسله ي صنعتي ايران، قصد داشتند تا مانع از آن شوند كه اين ملت بتواند روي پاي خودش بايستد و به اين ترتيب هميشه محتاج آنها باقي بماند.
رهبر انقلاب اسلامي فقدان روحيه ابتكار، خلاقيت و سازندگي در نيروهاي تحصيل كرده را ناشي از تأثير چنين طرز تفكري بر دانشگاهها و علوم دانشگاهي در كشورهاي اسلامي و جهان سوم ذكر كردند و فرمودند: سياست ما كسب علم، صنعت و فنون مختلف از بيگانگان و اداره و انتخاب آن بدست خودمان است. انسان بايد علم را از هر كسي كه آن را در اختيار دارد فرا بگيرد. اما مزدور او نباشد. ما علم را مي آموزيم و آن را در خدمت سازندگي كشور بكار مي بنديم.
ملت ما از استعدادهاي فراوان، روح خلاقيت و توان علمي بالقوه برخوردار است. لذا نبايد از كاروان علم و صنعت دنيا عقب بمانيم.
حضرت آيت الله خامنه اي با اشاره به پيشرفتهاي چشمگير ملت ايران طي دهه گذشته، فرمودند: به بركت انقلاب اسلامي، ملت ايران از لحاظ پيشرفت علمي و صنعتي و اداره زندگي صنعتي به دست خود، با قبل از انقلاب قابل مقايسه نيست. شمار زيادي از جوانان ما در زمينه صنعت و علوم گوناگون به مراتب و مدارج بالائي دست يافته و كارهاي برجسته اي را به انجام رسانده اند كه با اتمام آنها، در آينده ملت ايران در جريان اين پيشرفت ها قرار خواهد گرفت.
مقام معظم رهبري بر تعلق علم به بشريت و منحصر نبودن آن در دست يك قوم خاص تأكيد كردند و در بخش ديگري از بياناتشان با مورد سؤال قرار دادن ضعف و نياز كشورهاي اسلامي فرمودند: بخش عظيمي از دنيا با منابع غني و موقعيت بسيار حساس جغرافيايي در زيرپاي فرزندان اسلام قرار دارد. چرا دنياي اسلام با يك ميليارد نفوس مسلمان اينقدر ضعيف و محتاج باشد؟ مسلمانان بايد به عنوان يك خانواده از علم، صنعت و پول يكديگر استفاده كرده و در مقابل دشمن جهاني خود جبهه ي نيرومندي را تشكيل دهند.
مقام معظم رهبري تعلق دنيا به آمريكا را يك تصور ابلهانه دولتمردان آمريكايي توصيف كردند و فرمودند: احساس قدرت آمريكا به خاطر آن است كه برخي از ملتها و دولتها هنوز به قدرت خود پي نبرده اند. آمريكا امروز پشت سر اسرائيل غاصب و متجاوز ايستاده است تا حق فلسطيني ها را بكلي از بين ببرد و در شرايطي كه صهيونيستها با بمباران جنوب لبنان، هر روز عده اي از مردم مظلوم اين كشور را بدون هيچگونه جرمي مي كشند، سازمانهاي مدعي طرفداري از حقوق بشر دربرابر قتل عام ملتهاي فلسطين و لبنان دم فرو بسته اند.
رهبر انقلاب اسلامي ملتها و دولتهاي عربي و اسلامي را به مقابله با زورگوئي هاي آمريكا و رژيم صهيونيستي فرا خواندند و افزودند: ملت مسلمان ايران كه به بركت اسلام بيدار، زنده، مستقل و آزاد شده است امروز قدرتمندانه و با صدايي رسا مي گويد« اسلام و فلسطين آري، اسرائيل، آمريكا و استكبار نه». مقام معظم رهبري دربخش ديگري از سخنانشان به بيان دستاوردهاي عظيمي كه در سايه ي فداكاري نيروهاي مسلح و بسيج عظيم مردمي بدست آمده است پرداختند و فرمودند: امروز نه تنها ملت مسلمان و نظام اسلامي ايران عزت و شرف و ناموس خود را مرهون فداكاري شهدا،جانبازان و آزادگان و رزم آوران اسلام مي داند بلكه دنياي اسلام به بركت همين فداكاريها حياتي دوباره يافته است. سرفرازي و حركت ملت ايران به سوي عزت و سعادت روز افزون در سايه همين فداكاريها بدست آمده و بايد به پاس خون شهداي عزيز و خانواده هاي معظم آنان ايمان، عزت نفس و روحيه ايثارگري در ما بيش از پيش تجلي يابد.
حضرت آيت الله خامنه اي با اشاره به حضور جمعي از نيروهاي انتظامي در اين ديدار، آنان را به نمونه شدن در سه ويژگي ديانت، اقتدار مادي و معنوي و نيز هوشياري و هوشمندي سفارش كردند و از نيروهاي انتظامي به عنوان حافظ نظم و امنيت نام بردند.
رهبر انقلاب اسلامي در پايان سخنانشان به فرا رسيدن سالروز شهادت حضرت فاطمه زهرا «سلام الله» عليها اشاره كردند و ضمن تأكيد بر لزوم بزرگداشت دخت گرامي پيامبر عظيم الشأن اسلام از كسبه، تجار و بازاريان خواستند روز سه شنبه هفته آينده مصادف با سالروز شهادت صديقه كبري «سلام الله» عليها را به احترام بانوي بزرگ اسلام تعطيل كرده و مجالس عزاداري بر پا كنند.
اين گزارش حاكيست در اين ديدار جمعي از خانواده هاي معظم شهدا و اقشار مختلف مردم شهرهاي شيروان،رودسر، كليبر، برزوك كاشان، ساوه و تهران بهمراه جمعي از ائمه محترم جمعه،نمايندان مجلس شوراي اسلامي و مسئولين اداري اين شهرها، گروهي از جانبازان استان خراسان و تهران، اعضاي تربيت معلم بابلسر، كاركنان بانك استان خوزستان، مسئولين،كاركنان و كارگران كارخانه ايران خودرو و فرماندهان نيروي انتظامي تهران بهمراه فرمانده كل نيروي انتظامي جمهوري اسلامي حضور داشتند.
کاربر گرامی؛ لطفا قبل از تکمیل فرم، موارد زیر را مطالعه کنید:
  • جهت مکاتبه با دفتر، از قسمت ارسال نامه استفاده نمایید.
  • به منظور استفتاء یا ارسال سوال شرعی، از قسمت ارسال سوال شرعی استفاده نمایید.
  • جهت ارایه انتقاد و پیشنهاد به سایت دفتر، از قسمت ارتباط با پایگاه استفاده نمایید.
  • از فرم زیر فقط برای ارایه نظرات در مورد محتوای همین صفحه استفاده نمایید.
  • مسوولیت ارسال اشتباه بر عهده ارسال کننده آن است.
700 /