پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری

ديدار و بيعت ائمه جمعه سراسر كشور

حضرت آيت الله خامنه اي رهبر جمهوري اسلامي ايران به هنگام بيعت ائمه جمعه سراسر كشور با ايشان با تأکيد بر نقش پر اهميت نماز جمعه در تقويت ايمان و روحيه ي اسلامي مردم فرمودند: نماز جمعه يكي از پايه هاي اساسي حفظ نظام اجتماعي و مهمترين عامل حفظ روحيه و ايمان مردم است.
رهبر كشورمان در اين ديدار كه با شعار هاي اطاعت از خامنه اي، اطاعت از امام است همراه بود، بر ضرورت تداوم سمينار هاي مختلف ائمه جمعه و برگزاري كنگره جهاني ائمه جمعه تأکيد كردند و ضمن ارائه رهنمود هائي در جهت حفظ حالت پدرانه ائمه جمعه نسبت به ديگران فرمودند: ائمه محترم جمعه با وظيفه خطيري كه بر عهده دارند بايد با هشياري متوجه روش هائي كه دشمن با دقت و ظرافت براي ايجاد اختلاف و شكاف ميان مردم و مسؤولين بكار مي برند، باشند. بايد اصل را بر وحدت بگذاريم و مراقب باشيم كه دشمن به ما ضربه ي معنوي وارد نسازد.
بنابر گزارش خبرگزاري جمهوري اسلامي رهبر انقلاب اسلامي اين برهه از زمان را فصل مهم، حساس، خطير و تعيين كننده اي خواندند و اظهار داشتند: من خود را يك طلبه مي دانم و در اين مسؤوليت خطير هر لحظه در حال استمداد از خداوند هستم تا آن را با قدرت و قوت و حفظ شأن والاي اين مقام به انجام رسانم. اين تكليف من است و اميدوارم مشمول لطف الهي، دعاي ولي عصر(عج) و مؤمنين صالح قرار گيرم.
ايشان در ادامه ي سخنانشان با اشاره به نا اميدي دشمنان اسلام در رسيدن به مقاصد شومشان افزودند: دشمنان انتظار داشتند كه با ارتحال رهبر عظيم الشأن امت اسلام در ميان مردم حيرت و در بين مسؤولين اختلاف كلمه بروز كند و براي آن لحظه سرمايه گذاري كرده بودند. اما مردم با حضور يكپارچه خود در صحنه و ابراز وفاداري فوق تصور خويش نسبت به انقلاب و نظام جمهوري اسلامي به دشمن تو دهني سختي زدند و اميد آنها را به يأس مبدل ساختند.
حضرت آيت الله خامنه اي با تأکيد بر ضرورت هشياري و عدم غفلت از توطئه و كيد دشمنان اسلام فرمودند: ما با روحيه و ايمان مردم و با اين همه منابع، استعداد هاي خوب نيروي انساني و تجربه ي عالي كشور داري به پيش مي رويم.
به گزارش خبرنگار ما در همين ديدار آيت الله مشكيني امام جمعه قم طي سخناني ضمن عرض تسليت ارتحال جانسوز رهبر كبير انقلاب اسلامي به محضر حضرت آيت الله خامنه اي، بيعت ائمه جمعه سراسر كشور با مقام معظم ولي امر مسلمين را اعلام داشت. آيت الله مشكيني با اشاره به مسئله رهبري گفت: ولايت صرف اجتهاد نمي تواند باشد و در رهبر اجتهاد و قدرت استنباط، عدالت، بينش اجتماعي و سياسي، شجاعت، مديريت و مدبر بودن از اركان تحقق ولايت امر است و انتخاب حضرت آيت الله خامنه اي به عنوان رهبر و ولي امر مسلمين يك حكم شرعي و الهي است كه به تشخيص خبرگان صورت گرفت و اين امر خود يكي از سعادت ها ي ملت است. امام جمعه قم در پايان سخنان خود همچنين ضرورت توجه به كيفيت كار در تربيت طلاب در حوزه هاي علميه را ياد آور شد و خطاب به ائمه جمعه سراسر كشور، مبارزه با نفس، بي اعتنائي به دنيا و اخلاق ساده زيستن را توصيه كرد.
کاربر گرامی؛ لطفا قبل از تکمیل فرم، موارد زیر را مطالعه کنید:
  • جهت مکاتبه با دفتر، از قسمت ارسال نامه استفاده نمایید.
  • به منظور استفتاء یا ارسال سوال شرعی، از قسمت ارسال سوال شرعی استفاده نمایید.
  • جهت ارایه انتقاد و پیشنهاد به سایت دفتر، از قسمت ارتباط با پایگاه استفاده نمایید.
  • از فرم زیر فقط برای ارایه نظرات در مورد محتوای همین صفحه استفاده نمایید.
  • مسوولیت ارسال اشتباه بر عهده ارسال کننده آن است.
700 /