پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری

ديدار مسؤولان ستاد برگزاري مراسم دهه فجر

حضرت آيت الله خامنه اي رهبر انقلاب اسلامي امروز در ديدار با اعضاي شوراي هماهنگي تبليغات اسلامي و مسئولان ستادهاي دهه فجر در سراسر كشور با ايشان فرمودند: دهه فجر ،‌ سرآغاز طلوع اسلام،‌ خاستگاه ارزشهاي اسلامي، مقطع رهايي ملت ايران و بخشي از تاريخ ماست كه گذشته را از آينده جدا ساخته است. در دهه فجر اسلام تولدي دوباره يافت و اين دهه در تاريخ ايران نقطه اي تعيين كننده و بي مانند بشمارميرود.
رهبر انقلاب اسلامي با اشاره به روابط غيرانساني ميان پادشاهان سلسله هاي گذشته و مردم فرمودند: تا قبل از انقلاب اسلامي،‌ در ايران نظام اسلامي وجودنداشت و رابطه پادشاهان با مردم رابطه ي «غالب و مغلوب» و« سلطان و رعيت » بود وپادشاهان احساس مي‌كردند كه فاتحيني هستند كه بر مردم غلبه يافته اند و حضرت امام رضوان الله تعالي عليه اين سلسله معيوب را قطع كردند و نقطه ي عطفي در تاريخ ايران بوجودآوردند و شمشير اسلام مردم را عليه دشمنان اسلام،‌ مردم و استعمارگران به كار گرفتند.
معظم له افزودند: دهه انقلاب از رشحات اسلام است و آئينه اي است كه خورشيد اسلام در او درخشيد و اين دهه بايد با عظمت هرچه تمامتر برگزارشود.
حضرت آيت الله خامنه اي با اشاره به استفاده صحيح از احساسات و عواطف دراين دهه تصريح كردند: اين مراسم را با هيجانهاي عاطفي صحيح بايد با طراوت و تازه كرد. در مذهب ما،‌ احساسات،‌ گريه و شادي، حب و بغض و عشق و نفرت جايگاه والايي دارد. از اين رو جشنهاي دهه فجر مي بايستي همچون مراسم و اعياد مذهبي گرامي داشته شود و مردمي باشد.
معظم له در سخنان خود تأكيد كردند : بايد كليه مساجد فعال شوند و مردم با حضور در مساجد خاطره ي فراموش نشدني حضرت امام و پيروزي انقلاب اسلامي را جشن بگيرند. صداوسيما بايد فيلمها و سريالهاي تلويزيوني و برنامه هايي بمناسبت دهه فجر تهيه كند كه يادآور خاطره هاي خوش انقلاب باشد و حضور همه جانبه ي مردم و حل شدن آنان را در دوران انقلاب نشان دهد.
رهبر انقلاب در پايان سخنانشان براي مسئولين شوراي هماهنگي تبليغات اسلامي و مسئولان ستاد دهه فجر ازخداوند متعال آرزوي توفيق كردند و ضمن قدرداني از آنان فرمودند: اگر شوراي هماهنگي تبليغات اسلامي نبود،‌ برگزاري اين مراسم با ناسازگاريها و مشكلات فراواني روبرو مي شد. سرپرستي اين امر مهم بايد همچون گذشته برعهده ي اين شورا باشد و شوراي هماهنگي تبليغات به فعاليت خود ادامه دهد.
در اين ديدار آيت الله جنتي سرپرست شوراي هماهنگي تبليغات اسلامي گزارشي از چگونگي برگزاري مراسم دهه فجر را به استحضار مقام معظم رهبري رساند.
کاربر گرامی؛ لطفا قبل از تکمیل فرم، موارد زیر را مطالعه کنید:
  • جهت مکاتبه با دفتر، از قسمت ارسال نامه استفاده نمایید.
  • به منظور استفتاء یا ارسال سوال شرعی، از قسمت ارسال سوال شرعی استفاده نمایید.
  • جهت ارایه انتقاد و پیشنهاد به سایت دفتر، از قسمت ارتباط با پایگاه استفاده نمایید.
  • از فرم زیر فقط برای ارایه نظرات در مورد محتوای همین صفحه استفاده نمایید.
  • مسوولیت ارسال اشتباه بر عهده ارسال کننده آن است.
700 /